Искам да кажа ... (91)

  • 70 328
  • 756
  •   1
Отговори
# 255
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883
Не ги задуших в кърпа. Четох някъде, че колкото повече изтинат, по-трудно се белят. Общо взето за мен не си заслужава цялата операция. Първо всяко да го цепнеш, после да го белиш, нокътят ми, горкият, а не са чак толкова вкусни.

# 256
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Русокоските... прекрасни просто Heart Eyes

Пак сте се разготвили, начи ... само се облизвам,
като котка тука. Дресинг с кисело мляко, горчица,
зехтин, малко лимон и ч. пипер предлагам, може
и сусамов тахан да се добави, ако го понасяте де.

# 257
  • Мнения: 39 613
Марипоса, така кажи "ресторантски".
Сега ...слагаш горчица, магданоз, копър, оцет, малко лим.сок, сол, черен пипер, слънчогледови семки, зехтин. Ся, аз добавям малко мед, сок от портокал. После пускаш пасатора. Може да го оставиш с малки парченца слънчогледови семки. Като го разбиеш ще има вид на бледозелена майонеза. Но аз го предпочитам малко по- рядък. Направиш ли го веднъж- после почваш да експериментираш!

# 258
  • Някъде там
  • Мнения: 16 219
Аз правя следния сос : 1 кофичка по гъсто кисело мляко, 3-4 лъжици зехтин,1 лъжица супена горчица,1 смачкана скилитка чесън,и копър или магданоз,може и малко черен и бял пипер.Разбивам го и заливам айзберг например с него.

# 259
  • Мнения: 39 613
Резервирах един халат. Обаче пише 100% полиестер. Изглежда мек и пухкав, но все пак не е от хавлиен плат. Според вас дали ще подсушава и попива добре?

# 260
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Резервирах един халат. Обаче пише 100% полиестер. Изглежда мек и пухкав, но все пак не е от хавлиен плат. Според вас дали ще подсушава и попива добре?
Тц. Полиестер не е добре. Особено пък за хавлия.

# 261
  • Мнения: 39 613
Благодаря, Светалчо. И аз така мисля.

Сега, обаче се замислих. ММ има принтер за печат върху полиестерни дрехи. Бая прочетохме за полиестера. Има такъв, който не може да го различиш от памука. Отделно е много по проветрив и издръжлив....
Ай ся....отново мислене....

# 262
  • Пловдив
  • Мнения: 23 872
Аз пак пека пълнени чушки......

Взвми се скрий с тези чушки Simple Smile.
Ще ти домъкна и моя добитък и ще видиш тогава!
Още не са доопечени, ама тъкмо ги обърнах и ги снимам - https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14670753_102106478 … 8&oe=586BB436

# 263
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Русокоските... прекрасни просто Heart Eyes

Пак сте се разготвили, начи ... само се облизвам,
като котка тука. Дресинг с кисело мляко, горчица,
зехтин, малко лимон и ч. пипер предлагам, може
и сусамов тахан да се добави, ако го понасяте де.

И аз така го правя, с тахан.

Алина, давай хрупкавите картофи на фурна с брашно, не съм правила такива.

Полиестерът да е проветрив newsm78 Тъкмо щях да кажа, че е добър единствено за ветрозащитно яке.

# 264
  • Мнения: 10 634
Не бих взела полиестерен халат, все си мисля, че няма да полива...
Янтрааа, не се шегуваш бе жена😎 Ще правя и аз чушки, ясно е 😁

# 265
  • Мнения: 39 613
Светалчо, да, проветрив е. Но това се отнася за материя, която наподобява памука, а това е като плюш с по- дълги нишки. Много от фирмите вече предпочитат полиестерните тениски за работни. Правили сме такива и за колоездачи....Ама те са си като памучните, а моят халат- не.

# 266
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883
Аз пак пека пълнени чушки......

Взвми се скрий с тези чушки Simple Smile.
Ще ти домъкна и моя добитък и ще видиш тогава!
Още не са доопечени, ама тъкмо ги обърнах и ги снимам - https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14670753_102106478 … 8&oe=586BB436

Моите са по-яки, със сос! smile3534

# 267
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Добре че ме подсети, Янтре, за чушките - 10 чушки съм забравила на балкона, купени миналата седмица. Тъкмо ще ги напълня утре - хем измислена манджата, хем употребени чушките, браво на теб, навреме ги показа.

# 268
  • Мнения: 39 613
Заради снимката на Янтра на чушките опуках много шоколадови бонбони. Tюх, тюх, тюх...
Менюто за утре при нас е винен кебап.

# 269
  • Пловдив
  • Мнения: 23 872
Начи соса го правя като ги опека, много ми е добър - соса от тавата го изсипвам в малка касерола, добавям 2 яйца, половин кофичка кисело мляко и една равна с.л. брашно и бъркам на котлона да се сгъсти. Всеки си сипва според желанието.

Последна редакция: вт, 11 окт 2016, 20:58 от Янтра

Общи условия

Активация на акаунт