Рагади / нацепване на кожата по половите органи

  • 26 077
  • 17
  •   2
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте!
От година и половина имам следния проблем:
В областа на половите органи и ануса имам постоянно нацепена и разранена кожа. Все едно са ме нарязали с бръснарско ножче. Раничките се появяват внезапно, много болят, леко кървят понякога и минават за ден-два. След това се появяват нта друго място в същата област. Най-много се цепи кожата от ануса нагоре до опашната кост.
Ако правя секс положението става много зле - все едно са ме нарязали около влагалището.
Не съм видяла до сега никой от партньорите ми да е имал такова нещо.  Незнам заразно ли е или е нещо аовтоимунно.
Ходих на доста лекари и те не могат да ми дсадат информация. Изписват разни кремове, които подобряват за няколко дни и после  пак се нацепва кожата.
Ако някой има понече информация по тази тема, моля да ми пише!

# 1
  • Мнения: 4 500
Липса на витамини вероятно.
Пила съм бирена мая, мазала съм се с Бепантен, мазала съм се с Гентамицин, той май най-добре ми действаше, пих рибено масло също.

# 2
  • Мнения: 11 234
А с какво се миеш отдолу?

Залагам на алергия. Мазала ли си се с кортикостероиден крем?

# 3
  • Мнения: 6
Не е алергия. Пробвах с различни сапуни. Няма промяна.
Видях и в друг форум жени с такива оплаквания и то от 2 - 4 години и казват че има съмнения че е от завишени стойности на щитовишдните хормони и липса на витамини, но след съответно лечение пак няама ефект.
Незнам дали е автоимунно нещо или е заразно. Проблема е че не попадам на лекаор който да ми помогне Sad

# 4
  • Мнения: 11 234
Имам дете с атопичен дерматит - то ако ставаше с "всякакви сапуни" нямаше година да ходим по мъките ... Имам тонове козметика от реномирани лекари и никакво подобрение. 
Пробвай хомеопатия  Peace

# 5
  • Мнения: 6
Ходя от 2 години на хомеопат и няма подобрение. А и тя не ми дава да се мажа с доста то нещата.
Надявах се да намеря тук някой, който е със същия проблем и се е оправил.

# 6
  • Мнения: 11 234
Може и да се появи, някой който се е оправил. А дано! Peace

Има едно кремче Витасин /билково от аптеката/ струва 5 лв. и е много добро. Пробвай го.

# 7
  • Мнения: 6
Благодаря ти! Simple Smile
Успех и на теб с детенцето пожелавам!

# 8
  • Мнения: 259
Здравейте

Към авторката на темата - и аз бях по същия начин (2014 Г.) - ужас почти година се мъчих. А тогава правехме и опити за бебе, мъкаааа.
По време на бременността лекувах постоянно гъбички, бактерии (с капсули Полижинакс) - и о чудо - след това почти година нямах проблеми. И мъж ми пи някакъв антибиотик тогава, и маза анти гъбичен крем - клотримазол.(по лекарско предписание).

Скоро пак ми се появи такъв проблем - към опашната кост ми се цепна кожата и ей промивки, бочко, здраве кремове не помагат. Мазах с Тридерм. Мина. Към момента са добре нещата, но според мен това са персистиращи гъбични инфекции.

Успех, дано имате подобрение, че като си спомня - какъв ад беше...

# 9
  • Мнения: 2
Здравейте,
не искам да ви стряскам, но аз имам същия проблем (близо година вече). Гинеколожката ми стигна до извода, че това е генитален херпес. Предава се предимно по полов път. Заболяването е много досадно и никога не изчезва от организма напълно. Това, което може да се  направи е да се намалят рецидивите, повторните появи. Има хора на който им се е появило веднъж и повече никога не се е повторило. Но има и случаи, в които е по-често. Предполагам, че зависи и от имунната система и особеностите на организма. Но най-добре е да обсъдите това с вашия лекар, дали това е вашето заболяване и как трябва да се постъпи от тук нататък. А последното, което научих е, че жени с това заболяване задължително трябва да раждат секцио (защото е опасно за бебето)! Изобщо, ако и вашия случай е такъв, положението не е много свежо.

Поздрави.

# 10
  • Мнения: 11 234
Как така херпес  Shocked Херпеса има точна и ясна клинична изява. Обикновено като лекарят и хабер си няма какво е казва, че е херпес.

Но като няма мехурчета с течност, болка и сърбеш не би трябвало да е херпес.

# 11
  • Мнения: 2
Ами, проблема на Yoko666 може и да е атопична/ чувствителна кожа. Преди да ме диагностицират с генитален херпес, това също беше сред възможните причинители. Но при мен симптомите на херпеса са си ясни мехурчета и ранички. Ако тя е сигурна, че при нея не е това и ако има много светла и чувствителна кожа, може и това да е. А може да е и някаква друга бактерия, нз....

# 12
  • Мнения: 6
При мен има херпес, но той е с други симптоми - язвички които минават за седмица.
Но нацепванията мисля, че нямат връзка с него. Това парене и болка и нацепване по самата кожа ми е странно и незнам какво е. По-лошото е , че и лекарите незнаят какво е. Ходих на доста лекари, които само дават кремове и казват, че ми е много чувствителна кожата. Но тя кожата ми си е както преди, а никога преди не съм имала такива оплаквания. Имах си херпес само. Той си е от над 15 години и не съм го предала на никой партньор, знам как да ги пазя. Но сега това незнам дали е заразно и ако е така от къде съм се заразила. Правих изследване за гъбички - отрицателно е. Не съм видяла и някой партньор да има нацепвания. Дали е от някой басейн?
Виждам доста жени и мъжи с такива оплаквания по форумите, които са писали и то от преди доста години, но не мога да се свържа с тях, защото не са хвлизали от години. Искам да разбера дали има няакакво развитие през тези години и успяли ли са да разберат какво е и как се лекува.

# 13
  • Мнения: X
При мен се разраняваше м/у ануса и опашната.Проблемът го реших, като спрях да се бърша след ходене до тоалетна по голяма, а директно се мия; докато е разранено измивах или с хума или с бебешки сапун и мазах с вазелин с невен. Само памучно бельо и никакви превръзки с копринено покритие. Ако ползвате тоалетна хартия - да не е избелвана, ароматизирана или твърда.

# 14
  • Мнения: 6
Спазвам отлична хигиена. Както Вас изпалзвам вода вместо хартия след тоалетна, винаги подсушавам добре след това кожата, пвевръзките ги ограничих само по време на цикъла и бельото е памучно. Мажа с крем невен или зехтин мястото и има леко подобрение, но за ден два и после пак рани Sad 
Вече ще полудея....толкова много време не се оправям, само ходене по лекари и нищо...

Благодаря на всички, които изказват мнение относно моя проблем!

Общи условия

Активация на акаунт