Искам да кажа ... (92)

  • 59 056
  • 802
  •   1
Отговори
# 105
  • Някъде там
  • Мнения: 16 219
Мария казах им че просто е изчезнало като ги е разхождала майката и сигурно някой си го е хареса;.Не бих им причинила още мъка с подробности.Достатъчно си пореваха и така.

Белинда не те познавам,но лека и безпроблемна с успешен финал бременност.
Какво да готвя за вечеря се чудя? newsm78

# 106
  • Мнения: 11 720
Какво да готвя за вечеря се чудя? newsm78

Точно си мислех, че за вечеря ми се яде нещо постно.
Ще направя супа леща по манастирски. Става бързо и е много вкусна  Peace

# 107
  • Мнения: 39 613
Аз наготвих крем супа. И дома се харесва.
Картофи, моркови и тиквичка. Ако имах бих сложила и един стрък праз- лук, пащърнак, но нямах. Варя с малко олио и подправки. После пасирам и добавям масло, сирене и пак пасирам.
Поднасям с домашни крутони, пържен бекон, задушени гъби, магданоз, копър, сметана, пармезан. Всеки си добавя каквото иска.

# 108
  • Мнения: 4 785
Белинда, много ме зарадва с тази новина  Hug Да ти е лека бременността оттук насетне и да ни зарадваш с още по-голяма и хубава новина накрая!

Захир, днес ли си на листовки?

Аз съм затихващо болна, но ми е запушен носът, супер неприятно. От известно време ми беше доста напрегнато (не в работата), но сега съм по-спокойна, дано минава и заминава този период скапан. Довечера мисля да направя един крем-карамел, отложихме всички срещи, ще седя да си почивам на топло  Flutter Вечерята ми е готова домашни домати + горгонзола + чаша вино и си запълних калорийния прием  Mr. Green (рових по някакви приложения на телефона, та смятах колко ще са за днес).

# 109
  • Мнения: 22 036
Мария, замрази си в пликчета целина, пащърнак, праз (неща, които не винаги имаш в хладилника). Аз така правя, макар че ги има винаги и пресни, но не всеки път ми се ходи до магазина.

даже съм решила да си направя суха подправка от всякакви нещица. Целина, морков, лук, магданоз, пащърнак, червени и зелени чушки, тиквички, домати, изсушени и смлени в робота и с добавена сол.

# 110
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 901
Забърках нова доза от суфлето, десертът е осигурен. След умуване каква да е вечерята, реших да направя свинско с грах.
Времето днес е чудесно тук.

# 111
  • София
  • Мнения: 4 328
Лиляна, имаш ли обяснение какви са тези въпроси в комплектите - Заявление и Декларация за информационно съгласие за включване в група за дейности по интереси. Нещо като кръжоците едно време.
Гледам че и европейското знаме са изтипосали, то и парите европвйски, но въпросите са брутални.
Аз, като майка трябва да отговоря за дететото си на въпроси
Определям участника/ученика, като лице, което живее в безработно домакинство с деца на издръжка.  smile3516
Определям участника, ученика като лице засегнато от жилищно изключване  smile3506
Определям участника/ученика, като мигрант  smile3511

Защо аз като родител ще си определям детето какво е?
И свършва с въпроси 9 и 10, които трябва да попълни учител след края на проекта
- Продължава своето обазование,
- Получава предложение за работа, образование или обучение
- Търси работа.
То е ясно, че с един въпросник искат да минат по няколко проекта за различни по възраст хора.
Но и учителите казали, че ако родителите не разбират нещо- само да се подпишат.
Ми аз разбирам, но не искам да се подписвам под такава безумица.
Ако на всеки въпрос надраскам  N/A дали ще ме разберат какво искам да кажа?
а, а, а и на мен ми набутаха това нещо Shocked
гледам го като първолак учебник за 3 клас...

Лили, искрено ти съчувствам.

с тази образователна система имам нужда от това приспособление Wink
Скрит текст:

# 112
  • София
  • Мнения: 18 679
Ужас, как ми е дояде чийзкейк Mr. Green
Онази вечер бяхме на гости и кумата беше направила този лимоновият, с лимончело който се прави. Що нещо изядох ooooh!
Аз ще готвя задушено телешко с грах и картофи, а явно и чизкейк Laughing

Още веднъж благодаря на всички за милите думи Hug
Лято, блазе ви, че отивате в моя любим град! Това е кажи-речи единственото място, където съм била и където смятам, че бих могла да емигрирам и да се чувствам супер. Обичам Чехия!

Маратонки има по 1-2 чифта от немай къде. Не съм прекалено голям фен, но ще ми се наложи да започвам да нося по-интензивно. Откриха ми спаднали сводове и на двете ходила - напречните съвсем, надлъжните са тръгнали и те. И сега ходя само със специални ортопедични обувки и стелки, които изглеждат като от магазин втора употреба и струват 300 лв Sad Мисля, че стелките могат да станат и в маратонки и въобще всякакви  ниски обувки с връзки. Но за токчетата просто забравям Confused

# 113
  • Мнения: 39 613
Aaa aз, ако намеря бих си купила цял сервиз от това приспособление.
Даун, и аз имам замразени зеленчуци, но точно от тези, които писах- не. Иначе си ползвам фризера по предназначение. Колко сини сливи за пай имам. И дренки, и грозде.

# 114
  • Мнения: 22 036
Белинда, сигурна ли си за токчетата? Консултирай се, защото аз в тях се чувствам по-добре отколкото с равни обувки? Не е нужно да са 10 см. Иначе, можеш да си направиш стелки по поръчка за всякакви затворени обувки.

Ами аз за това ти казвам и такива да сложиш, като ти скимне да правиш супа, да са ти под ръка. Аз замръзявам само ягоди и боровинки, които бера в сезона, че иначе са безумно скъпи. Останалите плодове купувам сезонно. Не правя много сладкиши, да не кажа никак. Само като се примоли детето за мъфини Simple Smile.

# 115
  • Мнения: 3 609
 Hug

Eто ме! Бях днес на листовки в ДАИ, минах ги с 97 от възможни 97 точки, нито една грешка, ще се пръсна от кеф. Истината е, че ми се падна доста лесна листовка на изпита, тези, които решавах вкъши бяха много по-трудни, наистина. Знам, че не е кой знае какво..ама силичките ми се изцедиха. На работа имам доста неща да правя, решавах в почивките, вечер вкъщи и просто мечтаех да минава и заминава!!! Сега остава кормуването ама зора ми беше да се стегна, така че се надявам да няма проблем!!

Аз съм на НВ ВМХ от няколко дни и ми е много добре. Подуването, което имах на стомаха доста добре се повлиява от това. Даже днес купих на моето любимство мъфин с маскарпоне крем отгоре и дори не близнах..., не че не исках!  Crazy

Белинда, страхотна новина! Лека и прекрасна бременност!!!  bouquet

Искам да апелирам, особено за бенките... моля ви, недейте с разни илачи и бабини деветини. Това е доста опасно, аз съм и малко пристрастна поради естеството ми на работа, което е свързано с проучване за медикамент за кожен рак, но.. .с това шега не бива. Аз не бих рискувала. Бенка ли е, особено грапава, с неправилнаформа, размити краища, по-тъмен цвят.. директно при лекар. Моля ви!

# 116
  • София
  • Мнения: 23 124
Аз също съм с паднали сводове на стъпалата, поради което доста ме понаболява кръстът. Лекарят каза да не нося равни обувки. Поне 3-4 см токчета. Не че съм го послушала, но когато опре ножът до кокала мятам токовете.

Захирче, браво! Пожелавам ти скоро да въртиш волана.  Hug

# 117
  • Мнения: 10 634
Захирче, честито Hug
Даун, Пеп-чо имаше една рецепта за подправка, със сол в буркан се съхранява, обаче аз не съм я правила, а си мислех тази година да я пробвам, но така и не си купих продуктите. Ползва се като подправка, защото е доста солено, ако искаш ще потърся линка.

# 118
  • Някъде там
  • Мнения: 16 219
Ужас, как ми е дояде чийзкейк Mr. Green
Онази вечер бяхме на гости и кумата беше направила този лимоновият, с лимончело който се прави. Що нещо изядох ooooh!
Аз ще готвя задушено телешко с грах и картофи, а явно и чизкейк Laughing

Още веднъж благодаря на всички за милите думи Hug
Лято, блазе ви, че отивате в моя любим град! Това е кажи-речи единственото място, където съм била и където смятам, че бих могла да емигрирам и да се чувствам супер. Обичам Чехия!

Маратонки има по 1-2 чифта от немай къде. Не съм прекалено голям фен, но ще ми се наложи да започвам да нося по-интензивно. Откриха ми спаднали сводове и на двете ходила - напречните съвсем, надлъжните са тръгнали и те. И сега ходя само със специални ортопедични обувки и стелки, които изглеждат като от магазин втора употреба и струват 300 лв Sad Мисля, че стелките могат да станат и в маратонки и въобще всякакви  ниски обувки с връзки. Но за токчетата просто забравям Confused
Белинда и аз съм с същите спаднали сводове но на мен доктора излишно ми забрани равни обувки.задължително е да имат някаква извивка.В никакъв случай балеринки и маратонки с равна подметка.Поне на мен и двамата  при които бях така ми казаха.Спокойно си ходя на по широки токчета.По елегантните модели не побират стелките за това не нося.Слагам само за повод без стелка.

Аз го измислих.Телешко варено.Вчера  направих салата от краставици с  червен лук, зелени и черни маслини и мариновано сирене,поръсих ги с магданоз и слънчогледови семки и на мм много му хареса,та и днешната си поръча да е такава.
Десерт имам от бързото руло с ябълки но и на мен нещо крем карамел ми е в ума.

# 119
  • Някъде там
  • Мнения: 16 219
Захирче, честито Hug
Даун, Пеп-чо имаше една рецепта за подправка, със сол в буркан се съхранява, обаче аз не съм я правила, а си мислех тази година да я пробвам, но така и не си купих продуктите. Ползва се като подправка, защото е доста солено, ако искаш ще потърся линка.
А аз правя точно същото но без грам сол.Смилам на машинка за месо.И в чопър или робот става но нямам;чушка каквато имам,морков,магданоз,пащарнак,целина,понякога слагам домат понякога не.Това го пълня в формички за лед и в формички за мъфини. Слагам в фризера да замръзне.Вадя кубчетата и си ги пълня в торбички по няколко и пак в фризера.Така сол не е нужна и е много удобно за манджи и супи.

Общи условия

Активация на акаунт