Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 6

  • 81 360
  • 740
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 6 539
Аз отпред го връзвам, моят е 5,20.

# 436
  • Мнения: 364
Ако има достатъчна дължина може и отпред да се върже, под дупето на детето. Къде точно е възелът е без значение, ако слингът е вързан правилно и детето е в поза "жабче".
Аз говорех за основния възел отзад   -че той ми убива , а не за опашките ,   оставащи  да висят - тях завързвам отпред .

На снимката е показано. Бебето се гушва и заспива като лицето му остава открито, а главичката се придържа от слинга. Какъв беше Вашия слинг?
Бебето е на почти  3 м , с  еластичен слинг , но някак си главата идва  по  нагоре - близо до брадичката ми  , от  показаното на тази снимка , и когато съм в  седнала поза  , още повече  се доближава  .

# 437
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Точно основният възел имах предвид.
Вместо да се връзва централно на гърба, може да се върже странично. При достатъчна дължина на слинга, ана гърба само се кръстосва, а възелът е отпред. Надявам се да го обясних добре  Peace

# 438
  • NE
  • Мнения: 10 999
Аз еластичния го връзвах с един възел отзад и завършвах с 2 възела от страни на хълбока, че 5 м. ми идваха доста.
Оптимално е позиционирано бебето на целувка разстояние.

# 439
  • Мнения: 387
Здравейте, питането ми е следното - този тип слинг подходящ ли е за бебе на 1 месец, 4800 гр, 55см. ? https://babymoments.bg/bg/Ergonomichna-ranitsa-Mei-Tai.p1589
Благодаря предварително.  Peace

# 440
  • Мнения: 49
Здравейте, питането ми е следното - този тип слинг подходящ ли е за бебе на 1 месец, 4800 гр, 55см. ? https://babymoments.bg/bg/Ergonomichna-ranitsa-Mei-Tai.p1589
Благодаря предварително.  Peace
НЕ. За толкова малко бебе само еластичен слинг. Мей Тай от около 4м в зависимост от позата,големината на бебчето и прочие...

# 441
  • NE
  • Мнения: 10 999
Може и тъкан слинг, но по-удобно ще е с еластичен.

# 442
  • Мнения: 44
Здравейте отново, разгледах на BabySling слинговете, но по описнията пише, че са 100% памук, в описанието Неразтеглив по дължина, Разтеглив по ширина - това доколкото си правя извод е Тъкан слинг шал, нали не бъркам(а в заглавието не са го описали да е такъв)?
Знаете ли еластичния шал на Кая дали става за лятото, т.е. дали не е много плътен...към него съм се насочила. Посъвтватхе ме по-назад, че Мандука и Лилипити са подходящи, но нямам 100 лв и търся по-евтин приемлив вариант.

# 443
  • NE
  • Мнения: 10 999
Тези на Babysling са еластични. По-добре Кая, но не знам колко са подходящи за лятото. По библиотеките май имаше такъв, мисля във Вълшебен възел.
Тъкания слинг не се разтяга, това му е предимството. Когато се връзва се стяга максимално за да създаде опора.

# 444
  • Мнения: 146
Аз в момента съм взела под наем еластичен слинг на Кая. Бебето и в момента става вир вода, а представям си лятото. Според мен лятото е изключено да го нося с еластичен.

# 445
  • Мнения: 1 792
А как го обличаш това бебе?

# 446
  • Мнения: 146
А как го обличаш това бебе?

Тънко боди с дълъг ръкав, панталонки, чорапи

# 447
  • NE
  • Мнения: 10 999
Пробвайте от библиотеките тъкан слинг с памук или памук и бамбук, може и с лен. Това май е оптималното решение за лятото. Връзването е с един, а не 3 като при еластичния слинг.

# 448
  • Мнения: 1 495
От кaквa възрaстможе тъкaния. Бебето ми е почти нa месец. Мислех дa си куп нов елaстичен , стaрия ми е вече поопърпaн и точно нa Кaя гледaх. Може би нямa смисъл, дa изкaрaм още месец, двa и дa вземa нaпрaво тъкaн ?

# 449
  • NE
  • Мнения: 10 999
Тъкан може от първия ден.

Общи условия

Активация на акаунт