Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 6

  • 81 361
  • 740
  •   1
Отговори
# 90
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Stitch само да вмъкна, ако пращаш на ортопед, изреждай имена на ортопеди, които са запознати с най-новите изследвания в облатта си, защото в момента болшинството са "Хвани единия,удари другия"...  ooooh! ooooh! ooooh!


Pure_nature Не знам къде си го чела това. Между Исара от слингов и обикновен плат няма разлика, която да позволява едната да се носи от по-рано, а другата-не.

# 91
  • Мнения: 1 775
Stitch само да вмъкна, ако пращаш на ортопед, изреждай имена на ортопеди, които са запознати с най-новите изследвания в облатта си, защото в момента болшинството са "Хвани единия,удари другия"...  ooooh! ooooh! ooooh!
Така е, все забравям... хем и аз като питах ортопед за слинг и ерго-раница, ми отговори, че от 3ти месец мога да слагам в кенгуро, а от 4-ти с лице навън ooooh!

# 92
  • Мнения: 4 097
Ние също като водихме малкия, ортопедът каза, че може да го слагаме в раница. Вярвам му, понеже го заведохме при много добър лекар - В. Алексиев.

# 93
  • Мнения: 2 288
Stitch само да вмъкна, ако пращаш на ортопед, изреждай имена на ортопеди, които са запознати с най-новите изследвания в облатта си, защото в момента болшинството са "Хвани единия,удари другия"...  ooooh! ooooh! ooooh!


Pure_nature Не знам къде си го чела това. Между Исара от слингов и обикновен плат няма разлика, която да позволява едната да се носи от по-рано, а другата-не.


Хм, ми някъде в темите съм го чела, не съм си го измислила, нямам толкова акъл  Mr. Green
Днес водих бебето на ортопед и той каза, че мога да я нося в раницата. Общо взето ми каза, че мога да я нося и оставям по всякакъв начин, стига на нея да й е удобно и приятно. Инстинктите им са още много силни и когато вършим нещо неправилно, бебетата ни коригират с рев.
Днес спа повече от час в раницата, скоро не й се беше случвало толкова да спокойно да си поспи.

# 94
  • Мнения: 24
CvEval , благодаря ти за практичните съвети .Аз все пак си поръчах покривало , случайно се запознах  с едно момиче от моя град  , което си е купило подобно втора ръка и успях да го видя.
За съжаление в рошаво го нямат налично , та ще почакам. Ще споделя отзиви , когато го получа.

Без да искам да засегна някого, но не разбирам защо се бърза толкова с раничките и се прескача слинга като вариант. В фб постоянно има снимки на бебчета на по 2-3м в раничка и следва въпросът ок ли е .... newsm78

# 95
  • Мнения: 2 288
Отговарям, защото бебета имат колики, а на 2-3 месеца са по 5-6-7 кг и майките им нямат вече ръце и кръст да ги носят. Аз взех раницата главно за у дома, да я нося и гушкам, докато й измия шишетата, например. Не мисля да прекарва часове вътре. ММ не ми позволи да я сложа в слинг, но живот и здраве ако имаме второ ще си взема без много много да му обяснявам. Сега вече е изгубена кауза, а и тя вече е на 2,5м.
Никой не иска умишлено да си увреди детето. Според мен нищо, което не е прекалено е ок. Всеки сам си решава, кое, как и защо да направи. Peace

# 96
  • Мнения: 1 792
В тъкан слинг може да се носи и едногодишно, само така да вметна, между другото, вие си продължавайте приказката  Wink

# 97
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
В тъкан слинг може да се носи и едногодишно, само така да вметна, между другото, вие си продължавайте приказката  Wink


И 4 годишно може   Grinning

Скрит текст:

# 98
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 670
В тъкан слинг може да се носи и едногодишно, само така да вметна, между другото, вие си продължавайте приказката  Wink


И 4 годишно може   Grinning

Скрит текст:

Е да, ама е трудно връзването.. Crazy Постоянно четем и пишем отговори, относно колко не е всъщност трудно да се "омотаеш" в слинг hahaha
Не, че съм някакъв невероятен капацитет, ама след едно клипче и две проби схванах как става номера...ВЕрно -  с еластичен слинг, но не мисля, че и тъканият е невъзможен за "омотаване" Mr. Green
От друга страна - раничките - с две катарами получаваш ефект. А и много се налага, това че могат дълго да се ползват... Peace Peace Peace

# 99
  • Мнения: 1 775
Слингът разпределя по-добре тежестта и не ми ръби никъде, за разлика от ремъците на раницата. Но ако ходим някъде с кола и трябва да прехвърля беба в носилка, няма да мога да се омотавам в 5 метра плат Laughing

Сега тепърва ще се уча да връзвам на гръб със слинг, защото с раницата не става достатъчно високо, според мен.

# 100
  • Варна
  • Мнения: 181
Огромно благодаря на Stitch за информацията относно бебеносещите срещи.На по полезно и приятно мероприятие отдавна не съм била. Оказа се, че на нашия двумесечен шишко раницата Исара му е голяма и не дава стабилна опора на вратлето. Та караме я на еластичния слинг.
Пробвах тъкан слинг- е няма такова удобство- по-леко и удобно е отколкото с раница. И се замислям newsm78

# 101
  • Мнения: 1 775
Огромно благодаря на Stitch за информацията относно бебеносещите срещи.На по полезно и приятно мероприятие отдавна не съм била. Оказа се, че на нашия двумесечен шишко раницата Исара му е голяма и не дава стабилна опора на вратлето. Та караме я на еластичния слинг.
Пробвах тъкан слинг- е няма такова удобство- по-леко и удобно е отколкото с раница. И се замислям newsm78
Супер, много се радвам, че си имала възможност да отидеш Grinning И аз за пръв път като сложих тъкан слинг, се почувствах по същия начин - никакви ремъци, колани и катарами не ти ръбят - лекота и удобство. А Исарата в началото и за моята госпожица беше голяма и неудобна, изчаках няколко седмици и така.

# 102
  • Мнения: 75
Здравейте, искам съвет относно слинг шал. Търся такъв за подарък, но не мога да се спра на конкретен. Дали да е тъкан, от органичен памук, тензухен и т.н. Единственото което знам е, да е без халки. Тъй като бюджета е ограничен, се спрях на някои от този сайт http://www.shushulka.com/ . Ако вие може да ми предложите и някой друг на добра цена, ще съм ви благодарна. Бебчето е 2-3 месечно.

# 103
  • Мнения: 1 775
Здравейте, искам съвет относно слинг шал. Търся такъв за подарък, но не мога да се спра на конкретен. Дали да е тъкан, от органичен памук, тензухен и т.н. Единственото което знам е, да е без халки. Тъй като бюджета е ограничен, се спрях на някои от този сайт http://www.shushulka.com/ . Ако вие може да ми предложите и някой друг на добра цена, ще съм ви благодарна. Бебчето е 2-3 месечно.
Тензухът ми се струва безсмислен - бързо ще започне да се врязва с натежаването на бебето, а сезонът сега не е топъл, за да има смисъл от тънка материя.

Еластичният слинг е удобен до към 3-4 месечна възраст на бебето, в зависимост от теглото, но ще омалее бързо и ще започне да провисва с натежаването.

Аз бих избрала тъкан слинг. На шушулка са тънки и не стават за тодлър, но със сигурност ще изкарат по-дълго от тензухен и еластичен.

По-принцип тъканите слингове са скъпи и по-евтини от на шушулка не се сещам, те са и най-тънки, т.е. по-бързо ще станат неудобни за носене. Ако имате възможност малко да увеличите бюджета, за мен по-добър вариант е да вземете мей-тай или тъкан слинг от слингостая, които са прекрасен бюджетен вариант.

# 104
  • Мнения: 1 775
Забравих да допълня - разберете какъв слинг предпочита семейството - тъкан или еластичен. Еластичният ще ги изкара по-кратко, но е страшно удобен за малко бебе и е с много лесно връзване, различно от това за тъканите слингове - можеш да вадиш и слагаш бебето без да отмотаваш слинга.
Ако предпочитат еластичен - добър бюджетен вариант са българските Кайа.

Общи условия

Активация на акаунт