Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 6

  • 81 340
  • 740
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 75
Здравейте, искам съвет относно слинг шал. Търся такъв за подарък, но не мога да се спра на конкретен. Дали да е тъкан, от органичен памук, тензухен и т.н. Единственото което знам е, да е без халки. Тъй като бюджета е ограничен, се спрях на някои от този сайт http://www.shushulka.com/ . Ако вие може да ми предложите и някой друг на добра цена, ще съм ви благодарна. Бебчето е 2-3 месечно.
Тензухът ми се струва безсмислен - бързо ще започне да се врязва с натежаването на бебето, а сезонът сега не е топъл, за да има смисъл от тънка материя.

Еластичният слинг е удобен до към 3-4 месечна възраст на бебето, в зависимост от теглото, но ще омалее бързо и ще започне да провисва с натежаването.

Аз бих избрала тъкан слинг. На шушулка са тънки и не стават за тодлър, но със сигурност ще изкарат по-дълго от тензухен и еластичен.

По-принцип тъканите слингове са скъпи и по-евтини от на шушулка не се сещам, те са и най-тънки, т.е. по-бързо ще станат неудобни за носене. Ако имате възможност малко да увеличите бюджета, за мен по-добър вариант е да вземете мей-тай или тъкан слинг от слингостая, които са прекрасен бюджетен вариант.


Много благодаря за изчерпателния отговор, много ми помогна!  Hug

# 106
  • София
  • Мнения: 8 639
Дали някой носил ли е тодлър в Алое Ходунок?
Синът ми е на 2г., 11кг и нещо. От отдавна не съм го носила, защото нашата раница му умаля, после я подарих...да не кажа, че от повече от половин година не го нося. Но много ми липсва  Heart Eyes А и той ходи на ясла от месец-два и ми е много досадно с тази количка, а пеша е изнервящо(той не иска да ходи, тръшка се, тича по улицата). Та реших да си взема тодлър раница, но съм с ограничен бюджет(иначе, бих си взела някоя Исара или ЛениЛамб).
Притеснявам се дали ще иска да го нося, всъщност  newsm78 И дали няма да ми натежи.

# 107
  • Мнения: 604
Мисля, че в библиотеката за слингове имаха точно Алое Ходунок. Може да наемеш от там и да видиш дали въобще ще иска да бъде носен след такова прекъсване.

# 108
  • Мнения: 1 792
Много хора носят не само тодлърите, ами и прескулърите в раници. Обаче не е имало такава дупка в носенето. В Библиотеката има и индийски толдърски носилки на Easy Feel & Soul Slings, които също са добър избор в този ценови диапазон.

# 109
  • Мнения: 1 775
Няма ходунок в библиотеката, чака се скоро, но не е дошло още, след нова година ще е. Знам, защото участвам в общата поръчка на Алое, с която ще пристигне и раницата за библиотеката.

За Алое иначе нищо не мога да кажа, за жалост, тепърва ще пробвам и аз. Знам, че двойният им колан и дълбоката седалка предполагат много добро разпределение на тежестта про носене, но съм чувала мами да се оплакват, че за носене на гръб не са удобни, идвали ниско, презрамките били прекалено дълги. Затова е добре да се пробва. Иначе аз мога да ви посъветвам да наемете Изи фийл от библиотеката - бюджетни и много добри ранички, индийски са, продават се и в Лилав слон, ако ви допаднат. По-големи са от обичайните стандарти за бейби и тодлър раници - с по-широка и висока платка.

П.П. С Кристалин сме писали заедно, подкрепям и за Soul Slings.

# 110
  • Мнения: 604
ООО соул newsm76. Аз съм с такава - стандартен размер. Уникална е. От слингов плат, мекичка, удобна. Направо не усещаш, че имаш раница. Влюбена съм. Joy
Съжалявам, че подведох. Останала съм с убеждението, че има Ходунок в библиотеката.

# 111
  • NE
  • Мнения: 10 999
Загледах слинговете и се зачудих между Manduca, Boba, babysling и Kaya. Първоначално исках ерго раница и се спрях на Isara. В Румъния дори видях наживо как изглежда на една майка. Там доста носят бебетата си в ергораници. Сега се чудя за слинг и новородено. С първото си дете пробвах слинг, но ми беше трудно да се завързвам.

# 112
  • Мнения: 573
Библиотеката за слингове и ергономични раници дава слинг за новородени за тестване, мисля безплатно за месец, също така собственичката може да ви сподели доста личен и чужд опит за тези марки.

Исарата е прекрасна, но е по-добре бебето да е малко по-голямо, поне на 4 месеца, въпреки регулируемия панел.

Ако имам второ, това е и моята планирана стратегия за бебеносене Simple Smile

# 113
  • София
  • Мнения: 8 639
Да, няма Ходунок в библиотеката, гледах преди няколко дни.Колежка на мъжа ми си продава алоето, затова и го разглеждам като вариант. Гледах и easyfeel, soul slings...но вторите не виждам да са налични някъде  newsm78  
Като цяло притеснението ми дали ще е съгласен да го нося не е голямо, той си е мързелан, спокоен е и вероятно няма да мрънка особено.Пък ако не е е съгласен, винаги мога да я продам  Laughing
Просто това водене и взимане от ясла са ми много досадни, а и имам ангажименти няколко пъти месечно, на които често се налага да го водя и него, пък с количка е сложно, далече са ни все още да го водя пеша(по-скоро далеч за моите нерви).
Всъщност главното ми чудене е за тежеста  newsm78 Напоследък яде повече и логично качва повечко.Иначе беше доста лекичък, но за месец-два ходене на ясла качи повече от колкото е качил от годинката до сега  Laughing  Знам, че височината е по-важна, но нещо не мога да успея да го измеря. Та си се чудя де, чакам по принцип едни финанси(надявам се да дойдат скоро  Tired) и може да поувелича бюджета.
Бебеносеща среща няма скоро в София, освен да питам някой във фейсбук групата, дали иска да се видим. Или да издебна някоя бебеносеща мама на ЛЛЛ среща.
А раниците стандартен размер? Или по-добре да си е тодлър? Гледам някакви Боба им им се чудя  newsm78
 
 
Fairy, аз съм носила в еластичен слинг новородено. Раниците предлагат някакви варианти, но доколкото знам напълно ергономична поза е възможна само със слинг.

# 114
  • Мнения: X
Ама организирайте си една среща чрез групата, какво ви пречи?! Със сигурност ще се намерят желаещи.

Боба за двегодишно тепърва да се купува, е абсурд.

# 115
  • Мнения: 1 775
Боба за двегодишно тепърва да се купува, е абсурд.
Подкрепям, Боба е с по-тясна платка, няма смисъл.

# 116
  • Мнения: 1 792
Боба за двегодишно тепърва да се купува, е абсурд.
Подкрепям, Боба е с по-тясна платка, няма смисъл.
И с по-лош падинг навсякъде.

# 117
  • NE
  • Мнения: 10 999
Моята чуденка е по-скоро свързана с един намален еластичен слинг на Manduca или еластичен слинг на Kaya. Боба също е вариант, но там намалението не е голямо. Гледам amazon.co.uk и amazon.de
Имала съм еластинчен слинг от Зилана, но бебето беше над 4 месеца и ми тежеше.

Последна редакция: ср, 28 дек 2016, 17:11 от Flower Fairy

# 118
  • Мнения: 1 775
Моята чуденка е по-скоро свързана с един намален еластичен слинг на Manduca или еластичен слинг на Kaya. Боба също е вариант, но там намалението не е голямо. Гледам amazon.co.uk и amazon.de
Имала съм еластинчен слинг от Зилана, но бебето беше над 4 месеца и ми тежеше.
Мандуката е с по-малка еластичност от Бобата, доколкото знам, и трябва да се оставя малко аванс, за да се постави бебето, докато Бобата се връзва като прилепнала блуза по тялото и само се вади и поставя бебето, без да се развързва, тъй като е с достатъчно голяма еластичност. Освен това мисля, че на Мандука държат една идея по-хладно, докато на Боба е доста плътен слинга, т.е. подходящ за сезона.
Между Кайа и Мандука нямам идея, не съм чела сравнение.

# 119
  • NE
  • Мнения: 10 999
Stitch Благодаря много.

Общи условия

Активация на акаунт