Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 6

  • 81 343
  • 740
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 604
Каквато и носилка да решите да си купите моя съвет е - пробвайте. И като казвам пробвайте - не за 5-10 минути в магазина или на бебеносеща среща, а поне за седмица-две. Вече има три библиотеки в България. Аз така първата раница я пробвах за 5 минути и се хвърлих да я купувам. Голяма грешка. Оказа се, че твърдите колани не са за моя милост. Сега със точно със СОУЛ от слингов плат. И макар, че и нея я харесах на среща, първо я наех преди да се впусна да я купувам. Ами от първо слагане ми лепна като втора кожа. Та така. На всеки му пасва различна носилка. Peace

# 226
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Да има голяма разлика от това да се поноси и да се пробва в магазин за 5 м. И аз мисля, че това е най добрият съвет.

Една интресна статия http://www.pregnancyexercise.co.nz/baby-wearing-is-it-preventing … cti-from-healing/

Последна редакция: пн, 30 яну 2017, 17:43 от Две в едно ;)

# 227
  • Мнения: 372
Здравейте! Simple Smile
"Прохождам" в темата за бебеносенето и все още много неща не са ми ясни. В процес на избор на слинг и ергономична раница съм. Не успях да открия отговор на въпроса си и се надявам да не ви карам да повтаряте, но Sleepy Wrap подмарка на Boba ли е и има ли разлики?
Благодаря!      bouquet

# 228
  • Мнения: 1 775
Това е старото име на еластичния слинг на Боба, според мен.

# 229
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Да, старото име е Simple Smile
 Sleepy Wrap is now Boba Wrap!!!

# 230
  • Мнения: 638
И аз да се похваля, днес пристигна моят пръв еластичен слинг Лени Ламб. Сега сме в очакване на ползвателката. Laughing
Но прочетох нещо, което ме озадачи  newsm78 пише: Не ползвайте преди вашето бебе да е прегледано за дисплазия. А аз смятах да пробвам да се носим още в първите дни.

# 231
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Може би защото на някой места този преглед се извършва още в родилното.

# 232
  • Мнения: 1 775
И дъщеря ми я прегледаха още в родилното Peace Оказа се с физиологично нестабилни стави и носихме ортопедични гащички 1 месец, докато наваксат ставите. Можех да я нося в слинг, ако искам, позата жабче е подходяща, но ми беше твърде топло лятото.
При дисплазия, се слагат някакви шини, доколкото знам и няма как да се носи слинг.

# 233
  • На остров
  • Мнения: 13 498
И нас ни прегледаха още в родилното ставити и всичко останало.
Забелязвам, че в България раничките са по пулярни от шаловете докато при мен е обратното.
Много се чудя на какво се дължи.

Гледах също така и Тула с меш, много подходящо за жеги и дълго носене.

# 234
  • Мнения: 372
Stitch, kalei, много ви благодаря!     bouquet
Все пак заложих на слинг с надпис Boba и вече съм в очакване да пристигне.   newsm44

Стъпка две - започвам да оглеждам за покупката и на ергономична раница.   Crazy

# 235
  • Мнения: 216
Здравейте на всички от групата. Предстои ми на пролет да си родим бебче и тези дни се опитвам да се информирам относно слинговете и ергономичните раници. Бих била много благодарна на майките с опит да ми отговорят на някои въпроси:
Кога може да се сложи за първи път новородено бебе в слинг/раница?
Бихте ли ми препоръчали кой вид е най-подходящ за носене на новородено в топлите дни?
За сега е това от мен bouquet
В еластичен слинг, тъкан слинг, слинг с халки може от раждането. В youtube имам много туториали. В топлите дни с еластичен ще е адски горещо, по-добре да е с халки, за да е само един слой плат върху бебето. Аз лично бях твърде зелена в бебеносенето, като се роди дъщеря ми в началото на лятото и понеже беше адска жега, изобщо не носих, почнах от септември да я слагам в Исара, но в началото не беше ок за нея и поизчаках.

В раница може след около 4тия месец поне, да закрепне вратлето и гърба, но е индивидуално, трябва да се мери, някои бебчовци са по-дребни и не им стига разкрачът за раница все още, освен ако не е като Исара с регулируем панел. Някои дори препоръчват раница от 6-ти месец.

Силно препоръчвам да се включите в двете групи за бебеносене във Фейсбук, ще получите много ценна информация Peace

Много благодаря за отговора! Членувам и в двете групи за бебеносене във Фейсбук, но не се престраших да пиша там, да не взема да повторя или потретя темата.

# 236
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Ами тези въпроси са задавани поне 50 пъти и тук, а във Фейсбук групите има едно страхоно нещо наречено търсачка.  Wink
 

# 237
  • Мнения: 1 495
Здравейте,

Колкото повече чета толкова повече се обърквам Simple Smile. Имам опит с носене на две бебета с еластичен слинг. Имам още един останал, който мисля да ползвам първите 1-2 месеца с бебето, което чакам през април.  Но понеже е по-плътен се чудя какъв мога да взема за лятото, четох за тензух, лен.
Четох и за тъкани слингове, гледам че се ползват много, но не ми е ясно точно какво им е предимството.
В един момент като попорастне сигурно ще мина към раници, сестра ми ще ми даде 2-3, които тя е използвала, а мога да пробвам и от тези под наем. По-скоро се чудя за лятото какъв слинг да взема, бебето ще е на 3-6 месеца, струва ли си специално да е тъкан ?
Този например гледах :
https://www.amazon.de/Amazonas-Carry-Sling-lollipop-Babytragetuc … p;pf_rd_i=desktop

# 238
  • Мнения: 963
Здравей, gingerina 😀 Не мога да ти препоръчам конкретен слинг, но поне да споделя малко опит като майка на априлче  Heart Eyes Първите два месеца някъде ни беше ок с еластичен слинг, но когато дойдоха летните жеги (а миналата година си бяха доста сериозни жегите), се наложи да се носим само сутрин и вечер. През деня издържаше по малко в слинг с халки (бял, тънък, памучен беше нашия), но като цяло терморегулацията на бебката още не беше толкова добра, та каквато и да е носилката, просто се стараех да не излизаме в жегата. Към петия месец минахме на раница, доста добре й понасяше и не я запарваше.

Та, щом имаш и предишен опит с бебеносенето сигурно наистина си струва да пробваш с тъкан слинг от някаква материя, която да ви държи прохладно. Дано някой се включи и с конкретни препоръки.

# 239
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Едно от предимствата на тъканият слинг е, че може да се върже на един слой като в същото време предлага добра подкрепа на гърба и врата на бебето.
Примески като лен, бамбук, repreve, tencel и т.н. са много подходящи за лятото защото не запарват (чак толкова).
Освен това ако е подбран правилно може да се полза по-дълго време. 

Общи условия

Активация на акаунт