ЮНЧЕТО щастливо е детенце, хапва вече то пюренце

  • 26 174
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 213
Да, и моят младеж разтваря ръчички,  като иска да го вземем и се нахилва до ушите, като пиянка. Grinning Ръцете му потреперват,  когато се радва на любимото филмче - протяга ръчички,  целия се стяга, боботи си нещо и потреперва чак. Бебешки работи...

# 721
  • Мнения: 1 026


Момичета, сякаш ми се иска да купя на беба някакво коледно костюмче, ей така, за първата й коледа, първия й сняг. Не се натутках по черните петъци, та ще чакам коледни намаления сега Laughing Вие ще купувате ли?


Аз му купих едно на Дядо Коледа от Джъмбо. Просто искам да му направя една Коледна фотосесия вкъщи и за това Simple Smile

# 722
  • Мнения: 1 026
Да, и моят младеж разтваря ръчички,  като иска да го вземем и се нахилва до ушите, като пиянка. Grinning Ръцете му потреперват,  когато се радва на любимото филмче - протяга ръчички,  целия се стяга, боботи си нещо и потреперва чак. Бебешки работи...
И моя прави така, като види шише Кока кола - трепери целия и се фокусира и иска да докопа шишето Grinning Шегуваме се, че е така заради безразборното ми пиене на кола преди, по време и след като родих Grinning

# 723
  • Мнения: 1 976
Треперенето е винаги за нещо,което иска,харесва и т.н.Но с тези играчки истерията ми е странна. От радост преминава наистина в истерия,коятж минава,когато ги махна.

# 724
  • Мнения: 509
Да, и моят младеж разтваря ръчички,  като иска да го вземем и се нахилва до ушите, като пиянка. Grinning Ръцете му потреперват,  когато се радва на любимото филмче - протяга ръчички,  целия се стяга, боботи си нещо и потреперва чак. Бебешки работи...
Да развиват си потенциала значи:)и показват характерче:)а ние не се заглеждаме особено в детски предавания или клипчета,но с невероятен иннерес гледа реклами по тв и още по странно-новините и Емо Чолаков!ако й застана отпред се опитва да гледа през мен като наднича. Но само новини,емо с прогнозата и някои реклами иначе като цяло нищо тв или ютюбско не й задържа интереса.тая днешна младеж...докато се обърнеш и вече може да е порастнала и драснала на някъде...ужасявам се от мисълта за пубертета. .. Tired newsm78 Whistling

# 725
  • София
  • Мнения: 344
Живеем в Хиподрума, тъй че сме почти съседи.
Честит първи сняг на бебоците. Тук в Пловдив малко е натрупало, а в София само си представям какво е.
Вчера най-накрая купих пижамки и сега се перат. Взех му и някакви гризалки като биберони направени за чесане на венците за съответните зъбчета.
И Тони има дрешки в черно. Като ходим на гости на мама не ги нося Simple Smile Основно дрехите му са в различни тоналности на синьо, което много му отива. Носи главно дънки, долница и бодита на раета или звездички. Има си много хубава жилетка с кръпки на ръкавите и пуловери като за батковци. За лятото си имаше много хубава пижамка с китари. Тук-там се намира някое зайче или мече, но те са все от подаръци. Много обичам бодитата с якички като ризки.Имаме си рокерско яке, но още му е много голямо Simple Smile Взимаме и дрехи от приятели, но не носим много от тях. Сега например зимното му яке е от една приятелка, а от друга има много хубаво панталонче с черепчета и блуза с лос пънкар Simple Smile За лятото мисля да му направя тениска с групата на татко му, че сега толкова бързо му стават малки дрешките, че няма много да я носи.
Дрехите се съхраняват без да се гладят, тъй като някои пожълтяват.
Стаята му е с наситено сини и жълти стени, а пердетата са с Мечо Пух. Мебелите са бели. Чаршафчетата му са в небесно синьо или жълто. Сега поръчахме лампа като самолетче. Имаме и одеалце с черепи Simple Smile Все пак се старая цветовете около него да са ярки, макар че според Монтесори детската стая трябва да е в убити тонове.
Захранването му върви добре. Вчера включих и морков. Изяде около 100 гр. пюре, тъй че стремглаво вървим към заместване на храненето.

# 726
  • Мнения: 509
 Честит първи сняг и от Варна!Невероятна приказка е и бебка много се зарадва,чак с глас!продължава да вали и трупа на бели преспи поне горе. Да споделя впечатление от Лактаната-преди и 200 мл НАН трудно стигаха и нощем ставахме за да се храним. Сега за първа нощ спа спокойна и се събуди чак към 7 часа,а заспа в 20:30!освен това намали приема на 150-160мл колкото е нормално за бебе на 5 мес и седмица.явно това мляко е по насищащо. Доволна съм.

# 727
  • Мнения: 989
Все искам да питам и все забравям.Има ли някакви играчки,от които бебоците ви да изкрейзват Simple Smile В смисъл,че Огнян има един вибриращ жираф с много ярки и наситени цветове,от който полудява направо. Хем като го види го иска,хем като му го закача,за да играе с него,се започва едно ръмжене,треперене и накрая направо се ядосва на себе си,че не може да спре да го дърпа,докато не го махна. Така е и с един дрънкащ хипопотам. Не спира да го дърпа да дрънка,но се и ядосва. Не ги зарязва,продължава да играе с тях,но много се ядосва. Чак пък толкова да е чувствителен и да ву се превъзбужда нервната система... Ужасен традиционалист е и като си е харесал едни играчки и край. Но определено играчките с повеме екстри нещо го дразнят.
За рокерските дрехи... таткото е рокер,див моторист и ако има цветна дреха,аз съм виновна. Огнян вече има фанелка на мото клуба,но е оранжева. Аз не съм фен на бебета в черно,въпреки че обичам този цвят. Предпочитам да залитам към другия ми любим -зелено. Обичам и всякакви бебешорски мечета и зайчета. Всичко останало си идва с времето съвсем естествено. Като почне да щъка,ще пускаме модния канал Simple Smile
Hipo и малката реагира така на еднаиграчка с различни песнички и звуци при натискане на бутончетата а даже има и светлинка направо подивява от  нея(прибрах я за по нататък)
Но имахме и дуг случай с пренасищане от играчки като бяхме у баба й бях и наредила 5-6 играчки пред нея и незнаеше коя да гледа и да вземе и започна да крещи затова и обясних че на играчките им се спи и двете ги сложихме да спинкат и се успокой след това.
Малки са им мозъчетата още за толкова много информация.

# 728
  • Мнения: 515
  Да споделя впечатление от Лактаната-преди и 200 мл НАН трудно стигаха и нощем ставахме за да се храним. Сега за първа нощ спа спокойна и се събуди чак към 7 часа,а заспа в 20:30!освен това намали приема на 150-160мл колкото е нормално за бебе на 5 мес и седмица.явно това мляко е по насищащо. Доволна съм.

И ние сме на АМ сме (Аптамил АР) и пие по около 200 и все иска още...

Взех да се чудя също нормално ли е да сме с него до 1г например...? На кутията така пише, че е подходящо за новородени и бебета до 1г, но на другите млека има номер 1 (до 6м) после номер 2 за по -големите, номер 3...и т.н... т.е. чудя се нормално ли е едно и също мляко да е еднакво засищащо както за новородено , така и за бебе на 6 месеца...?
Проблемът е че напоследък и той взе да се буди към 5-6 и очевидно огладнява повече , а преди месец например спеше до към 7 поне.
Мислех да го сменям, но особено от както започна да се върти , да си вдига краката и да го мъча да стои повече по корем започна все повече да връща, определено има рефлукс, та се притеснявам да не стане по-страшно ако го сменя.

Имам една кутия запас на Лактана вкъщи, чудя се да го пробвам ли...

# 729
  • Мнения: 3 213
Момичета, много се чудя какво да правя с това седене. И двамата не искат вече да лежат дълго и започват да се надигат. Допада им да седят на столчето, но вече не в полулегнало положение, а направо се надигнат за седнало. Принудих се да повдигна облегалката, защото иначе на мускули се надигат и така седят  Crazy Утре навършват 6 месеца. Мислите ли, че е много рано и трябва насила да им спирам ентусиазма ?  newsm78 Толкова щастливи се чувстват седнали, че сърце не ми дава да ги връщам обратно в легнало положение. Да не говорим, че почват да се тръшкат с рев.

Грумчо И ние имахме пижамки на китари лятото. Взехме ги от H&M.  Simple Smile

И като стана дума за дрешки, вие преобличате ли ги през деня ? Аз реших, че трябва да им създам навик, че пижамата е за спане, а през деня имат други дрешки и по този начин да засиля усещането им за разграничаване на деня от нощта и да усетят момента за лягане, като сложим пижамката или сутрин, като облечем дрешката.  Но това са си мои умозаключения...  Thinking

# 730
  • България
  • Мнения: 3 621
Вчера гледахме снимки на кака им от ноември 2007г.Те са родени горе долу по едно и също време.Ами тя на половината снимки си седи съвсем сама стабилно  Laughing  Тя изобщо във всичко много бързо се развиваше.
Малките хем се набират,но се клатушка като ги надигна.

# 731
  • България
  • Мнения: 3 621
Пижамки нямаме, не мога и това да се разправям  Mr. Green

# 732
  • Мнения: 509
  Да споделя впечатление от Лактаната-преди и 200 мл НАН трудно стигаха и нощем ставахме за да се храним. Сега за първа нощ спа спокойна и се събуди чак към 7 часа,а заспа в 20:30!освен това намали приема на 150-160мл колкото е нормално за бебе на 5 мес и седмица.явно това мляко е по насищащо. Доволна съм.

И ние сме на АМ сме (Аптамил АР) и пие по около 200 и все иска още...

Взех да се чудя също нормално ли е да сме с него до 1г например...? На кутията така пише, че е подходящо за новородени и бебета до 1г, но на другите млека има номер 1 (до 6м) после номер 2 за по -големите, номер 3...и т.н... т.е. чудя се нормално ли е едно и също мляко да е еднакво засищащо както за новородено , така и за бебе на 6 месеца...?
Проблемът е че напоследък и той взе да се буди към 5-6 и очевидно огладнява повече , а преди месец например спеше до към 7 поне.
Мислех да го сменям, но особено от както започна да се върти , да си вдига краката и да го мъча да стои повече по корем започна все повече да връща, определено има рефлукс, та се притеснявам да не стане по-страшно ако го сменя.

Имам една кутия запас на Лактана вкъщи, чудя се да го пробвам ли...

Нищо ну губиш ако пробваш. И ние имахме проблем с връщането на храна като е по коремче до два часа след хранене. Педи ми обясни,че това не е рефлукс,а обема на коремчето не е достатъчен,за да компенсира апетита и съответно се разширява,което вече е лошо.признак на това,че АМ вече няма тази хранителна стойност от която се нуждае бебо.четох,че до 1г детето не трябва да превишава 1л АМ на ден,а в последно време си пиеше към 940ml АМ и поне 150мл вода което е...сега с това по-мазничко мляко на лактана не мога да я накарам да изпие повече от 150-160ml на хранене и водичка.спи спокойно цяла нощ и е доволна.

# 733
  • Мнения: 1 976
Аз сменям нощните одежди с дневни винаги.

# 734
  • Мнения: 9 652
Хайде всички скок в НОВАТА ТЕМА  santa2 Nature Snowman

(С нашите темпове ще имаме втора коледна, че дори и новогодишна тема.  Mr. Green )

Общи условия

Активация на акаунт