Искам да кажа ... (95)_07.11-13.11

  • 61 592
  • 823
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 2 140
Цял ден се боря с един телешки език, почти двукилограмов. 3 пъти го варя по час и нещо в тенджера под налягане, и още не става. Ша му се не знае и добитъка.

# 391
  • София
  • Мнения: 18 679
Никога не съм яла, нито готвила, език.

Получих гадни новини. От миналата седмица гадости се случват на близка до сърцето ми приятелка, черната серия продължава. Много ми е мъчно Sad Засега нищо фатално, но пътят е тежък и трънлив Sad Мразя, когато лошите неща спохождат хубави хора.

# 392
  • В Космоса
  • Мнения: 9 884
Ооох, езиче в масълце, мммм! С биричка, разбира се!

# 393
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Изсъхнали блатове за торта - от готовите - с какво да ги "полея". Нещо тип реване или с крем.., дали ще се напоят. Почти като бисквити са твърди. Laughing

# 394
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 909
Аз сиропирам с най-обикновен разтвор вода+захар, когато ги ползвам за торта. И между тях слагам крем.

# 395
  • Мнения: 9 577
Аз сиропирам с най-обикновен разтвор вода+захар, когато ги ползвам за торта. И между тях слагам крем.
И аз така или компот Peace

# 396
  • Мнения: 14 378
Белинда  Hug

Акаша, да се оправя малкото Акашче.
Кофти е този вирус, на моята приятелка бебата се заразила и после натръшкала всички останали. Добре са вече, ама беше екшън 2 дни, аз само подавах лекарства през вратата...

Аз искам да кажа, че преядох. Правих джолани и гъби със сметана и топено сирене. Прасешка работа.

# 397
  • София
  • Мнения: 18 679
На мен любимото ми нещо за сиропиране е карамелено-алкохолен сироп. Като захарния, ама първо карамелизираш захарта, после изливаш отгоре водата и чакаш карамелът да се разтвори, а накрая щедро подправяш с ром, коняк или ароматно уиски. Обаче ако са твърди като бисквити, това няма да ги спаси според мен, сори. Начупи ги и залей със смес за крем-карамел, както се прави шарлота с изсъхнал козунак, така по имаш шанс да стане нещо, отколкото със сиропирането.

И аз тази вечер се изложих с яденето, много Embarassed Зелен боб. В момента реализирам вица за радостите от интернет общуването - скъсвам се от чат, а съм се нагърмяла с чесън, няма на кой да пречи Mr. Green

# 398
  • Мнения: 22 516
Акаша, моят син за 1ден се оправи с чай от джоджен.

За вечеря си правихме качамак. Обожавам го.

И телешки език много обич, трябва да си взема и направя в събота. В къщи с кеф го ядат.

И двамата с мъжа ми сме на фирмен банкет на една дата. Кеф. Simple Smile

# 399
  • В Космоса
  • Мнения: 9 884
Мусака със зелен фасул аз правих, за първи път и много ми хареса как се получи.

# 400
  • Мнения: 39 653
Дoбро утро!
Акаша как е малката?
Meн сa ме пуснaли по въртележката за изваждането на здравна книжка. Дала съм до тук 47 лв., а имам касова бележка само за 10. 

# 401
  • В Космоса
  • Мнения: 9 884
Благодаря, че питаш! Снощи не е повръщала, дано и в градината не ѝ се догади. Притеснена беше и не ѝ се отиваше много, много тази сутрин.
Обаче захапа си детето на градина. Вече влезе в системата там и си е ОК. Аз такива притеснения брах. И болестите вече по-нарядко...  Все по-добре да е! Praynig
Дано сега си намеря и някоя сносна работа. Пускам СВ-та, да видим. Тук пък как се тревожа, след такава дълга пауза. Имам чувството, че ще припадна... Sad

# 402
  • Мнения: X
Искам да кажа, че имах отвратителен ден вчера. Някакъв невървеж целия ден, каквото и да подхвана... всичко се скапваше. Върхът беше, когато преди лягане видях килимчето пред входната врата омазано с кучешки ак.та - заплес номер 2 не гледа къде ходи обикновено... Колкото бях нервна и уморена, това ми дойде прекалено. Прах гадости посред нощ и не успях да заспя още 2 часа.
Сега съм скапана, а ме чака ден пълен с ангажименти. Ще оживея.
Обаче си харесах неочаквано подаръка за следващия РД. Роби Уилямс ще прави турне в Немско другото лято. Еха, значииии, кефффф.

Последна редакция: чт, 10 ное 2016, 12:49 от Анонимен

# 403
  • Бургас
  • Мнения: 7 428
Акаша, радвам се,че е добре. Тъкмо скоро мислих да те питам как е на градината. И аз се оглеждам за нова работа, обадиха ми се само от едно място за интервю. Нищо не стана,де. Ама аз още имам време.

При нас времето е супер. Ще излизаме на разходка с Мариана и Пепеляшка.

# 404
  • Мнения: 22 516
Акаша, след това повръщане и разстройство, бих оставила детето поне един ден в къщи.

Днес най-сетне напече, след 4дни дъжд.

Аз си взех коледните подаръци предварително, пълно прахосничество, но...палитра Naked, база за секи и нови четки. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт