Искам да кажа ... (95)_07.11-13.11

  • 61 580
  • 823
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 14 371
Добро утро!

Лиляна, понякога е важен крайния резултат. Има хора, на които не им отнема много време и усилие ученето. Според майка ми, например, аз никога не съм учила  Mr. Green А на мен наистина ми вървеше без усилие (в нещата, в които бях силна де, математики, химии, физики, биологии никога не са ми били интересни). За кандидат студентските изпити активната ми подготовка беше около месец, който прекарах въргаляйки се по терасата и изглеждайки, че нищо не правя. Обаче, понеже през годините лесно съм усвоила материята, на мен наистина не ми костваше големи усилия да се подготвя и то сам сама. После си ги взех и ме приеха това, което исках и така.
Той се готвеше с биология и химия по спомен? Там, ако не вървяха нещата, колегите ти, а и самата ти бързо щяхте да забележите, сигурна съм.

Снощи ме замъкнаха на тежка кръчма с жива музика. Главата ми стана камбана за отрицателно време, хапнах на бързо и се евакуирах, не съм за такива места аз, особено в работни дни. Но мъжът ми много се е забавлявал, обикаляли кръчми и дискотеки, после ходили пак да ядат и накрая си говорили един час пред блока, дойде си премръзнал когато ставах за работа  Mr. Green На въпроса, защо, за бога, не са дошли в къщи на топло, не можа да ми даде смислен отговор  Laughing Мъжка му работа. Ама той е отпуска и ще спи блажено цял ден, няма да го мисля....

# 481
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да, биология и химия готви, плюс матури по БЕЛ и английски, плюс шофьорски курс.

За бала се очертава да ходят на Корфу. Някакви отзиви за там. Далече ми се вижда на мен.

# 482
  • Мнения: 39 612
Добро утро и от мен! Петък е! Кеф!

# 483
  • Мнения: 3 609
Добро утро!

И моя си дойде снощи по някое време, аз блажено спях на любимото ми място: дивана. По някое време ме събуди в пристъп на любов..Сутринта едва станах. Crazy Не че се оплаквам.
Аз винаги съм била прилежна ученичка, малко зубрачески тип, но той например ми е най-добрия модел, защото изглежда доста несериозен, свободолюбив, малко гамен на моменти, но е най-умния човек, когото познавам. А аз познавам доста хора. Завършил е гимназия с отличен успех, отлични оценки на изпитите, после Фармация докато междувременно е работил, а материята я знае идеално. Няма нещо, което да не знае. Работим в такава среда, на лекари и фармацевти и мога наистина да кажа, че много си разбира от нещата. Но и по купони е ходил, и е изглеждал като на Лиляна сина, че не си дава много зор..Така че спокойно!
Оф, надявам се деня днес да не е тежък като вчерашния. Иска ми се да ми остане малко време да попрочета за Валенсия.

# 484
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Читанка бях и аз  Rolling Eyes,много надъхана и амбициозна...полека-лека ми попремина  hahaha.И моят син не си дава зор в училище, каквото чул/запомнил в часа-това е  ooooh!.Ама явно внимава и не му трябва време за наваксване  Peace.
Петъчна тренировка ще направя аз и някои отлагани задачи трябва да се наканя да отметна  newsm78.
Съчувствам на МиДко за изгубената любов  Hug!
Не сме избрали НГ оферта още.  newsm78 Оставила съм една девойка да избира за всички,ще видим накрая-кой-къде.На един му е скъпо,на друг му е шумно  ooooh!.Очаквана ДЕЗорганизация  Crazy.

# 485
  • Мнения: 4 841
За бала се очертава да ходят на Корфу. Някакви отзиви за там. Далече ми се вижда на мен.

Корфу - любимо място  Heart Eyes Зависи какво разбираш под "далече"... Пътувала съм го два пъти с кола и веднъж с автобус, но да кажа за автобуса.
Тръгнахме от София в 6.00 часа сутринта, в 19.00 стъпихме на Корфу. По време на пътуването спирахме три-четири пъти за кафе и тоалетна, а в Игуменица имахме и близо час време до ферибота. Когато групата е компактна и от познати хора, тръгнали на купон, пътуването натам не се усеща. Но дори и само да зяпа човек през прозореца е забавно, защото Гърция е интересна ландшафтно и създава доста по-различни впечатления от България и държавите на север от нас. Виж, на връщане е тегаво, макар че времето за пътуване е същото. Преди всичко защото си изморен от емоции и впечатления, и ти се иска само да спиииииииииш, а пък на седалките не е удобно  Laughing
Не знам колко им е дълга екскурзията, но според мен минималният вариант е 4 дни - път, 2 дни там, път. Пет дни и нагоре вече е супер.
Но това при условие, че говорим само за пътуване в светлата част на деня, с нощни пътувания нямам никакъв опит.

# 486
  • Мнения: 18 036
И аз бях отличничка, дето купон не изпуска, и голямата щерка е съща маминка  Mr. Green
Ученето няма нищо общо с излизанията, просто правилна организация на времето  Peace


Мидко...каквото и да кажем в този момент няма никакъв смисъл и няма да ти олекне   Sad


Лиляна, чудесна идея.  Само там ли ще е бала или и тук, и после втора вечер?
Септември ходихме до Черна гора с автобус, 22 часа  Crazy, няма да ви лъжа, не е най- приятното нещо на света, но с компания не се усеща толкова. Сега да кажат хуквам веднага пак  Wink


Е, със самолет ми хареса повече де  Mr. Green

# 487
  • Мнения: 22 499
Аз съм от тези, които ако погледнеш отстрани, ще кажеш, че изобщо не учат.
В училище запомнях всичко само от часовете, в къщи поглеждах по веднъж уроците и толкова.
Не ми е било необходимо повече.
За кандидатстудентските изпити - същото. Майка ми изпадаше в ужас, скубеше си косите, но си взех изпита и влязох желаната специалност.

Замислих се снощи над думите на мидко, как се губи любовта на човек.
За мен или се случва постепенно, поради ред натрупани причини, фактори и т.н. във времето...или става внезапно, поради разкриването на нещо изключително неприятно като постъпка от другата страна.
Но...просто ей така, някой човек да спре да обича...нелогичнто ми е.


Нали съм на тема чанти, вчера видях една доста приятна, изкуственяк и на сносна цена.
Сега се чудя дали да купя нея, или да си поръчам напълно изчистена, ръчно изработена...за 3пъти повече пари.
Ето такъв модел съм си харесала да поръчам, само с допълнение един джоб отпред.
https://www.zalando.co.uk/kiomi-tote-bag-burgundy-k4451ha1s-g11.html

# 488
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
Аз май ще правя тортата за четвъртия РД на нашата госпожица и от сега ме тресе треска как ще се справим ooooh!. И се чувствам малко виновна, че няма да празнува с приятелчета, а ще заминем преди РД Tired. Едни смесени чувства ме обземат и ми е криво заради нея.


Лято, не се обвинявай, още много рождени дни й предстоят, а и на 4 годинки не им е толкова важно да са с приятелчета.
Аз напоследък правя тази торта, без сливите. Много е лесна и вкусна.

Скрит текст:
  Тесто:
    100 г масло(или маргарин,или олио)
    2 яйца
    1 и 1/2  ч.ч. брашно (чашата=220 мл)
    1/2 ч.ч. захар
    2 с.л. мед(аз сложих почти 3)
    1 ч.л. сода бикарбонат

     Крем:
    800г заквасена сметана (в оригиналната рецепта е само 500 г,но определено това не е достатъчно)
    2/3 ч.ч. захар (в оригиналната рецепта 1/2 ч.ч.)
    100 г орехи(аз сложих повече и ги препекох предварително)
    шепа сушени сливи(около 100 г),които трябва да се накиснат в гореща вода за 1-2 часа(тортата се получава много вкусна и без тях,но те страхотно обогатяват вкуса й,така че вие си преценете Wink )
    1 ванилена захар(от мен)

    В метален съд смесваме меда и содата бикарбонат,слагаме съда на тих огън.Сместа трябва да започне да се пени и да придобие ярко жълт цвят(около 2 минути или малко повече).Дърпаме сместа от огъня и към нея постепенно прибавяме маслото и останалите продукти,като бъркаме много хубаво.
   Брашното се прибавя постепенно.Може да ви се наложи да не използвате цялото количество брашно.Сместа се получава с консистенция на гъста заквасена сметана.
   Печем не умерена фурна  в намаслена и поръсена с брашно тава( авторката пише 20 минути,но аз пекох доста по-дълго,като го сложих не в загрята ,а в студена фурна.Ако вашата фурна е по-силна,препоръчвам и вие да направите същото,иначе блатът ще загори без да се изпече отвътре. Naughty).
  Готовността се проверява с дървена клечка.
  Готовият блат се срязва на две.
  Tавичката,в която пека,е сравнително малка,с диаметър на дъното 23-24 см. Peace

  За крема.Заквасената сметана се смесва със захарта.Добавя се и ванилия.Изчаква се ,захарта да се разтвори.
  Добавяме 2/3 от смлените орехи към крема.
  Промазваме с крема долния блат,добавяме нарязаните на парченца сини сливи,опитваме се леко да ги замажем с крема.
  Слагаме горния блат.Добавяме останалите орехи към останалия крем.Покриваме с "по-ореховия" крем и горния блат.
  ( авторката казва,че към едната част от крема може да се добави ром или коняк,но аз не съм добавяла)
  
   Тортата се украсява със смлени орехи(може и с настърган шоколад).
   Престоява в хладилника 1 нощ.

Отличничка бях, но не и от най-прилежните. Синът явно на мен се е метнал. Все гледа, ако може по допирателната да мине, хич не си дава зор. Ама пък мъж ще става, трябва повече воля и амбиция да има.

В неделя сме на кръщене на две момиченца - деца на приятел на ММ. Не познавам нито съпругата, нито децата /дори не знам на колко години са  Thinking/. Какво се подарява - за децата, за съпругата?
Малко ми е странно с това кръщене, мислех, че на такива ритуали се канят само близки роднини и приятели  Thinking

# 489
  • Мнения: 39 612
Ех, почнаха абитуриентските трепети....
И ние нямаме планове за празниците.
Aз същo oтличничка. ММ също. Докато ме изпрати и после да се прибере вече си бях научила. Той си е офлянваше бая. Aма му се отдаваше и едното и другото. Родителите ми не разбраха как и кога се подготвях за изпитите. Не е било драма, не са ми трябвали и допълнителни уроци.
Сесил, 100 кинта за изкуствена чанта не бих дала. Залагам на естествените материи. По- стилни са ми. Това не ми пречи да имам и чанти от плат.

# 490
  • Мнения: 3 609
напоследък и аз не искам да взимам естествена кожа. Имам няколко приятели във Фейсбук, зоо-любители..такива снимки видях споделени, последната на норка, която дерат жива за кожа... очите и още не могат да ми се изтрият от съзнанието.  Cry Не че нямам обувки, чанти, яке от кожа ама вече не ми се иска..

Аз вчера в мола мернах една чанта в магазин Caprisa, която беше много интересен модел със сменяща се платка на ципче и реално става като 3 различни чанти. ама и тя беше към 100-на лева. Но на сайта не намирам снимки...затова пък си харесах поне 5 модела..  Crazy

# 491
  • Мнения: 22 499
mariat, тази от линка е естествена кожа.
А изкуствената която гледах беше 50лв. мисля че.

И аз съм гледала клипчета с животни...потресаващи са.
Но...на ако заложим на този принцип не трябва да се обличаме, храним...
Аз рядко сменям чанти, една чанта мога да нося и 2г., после друга, и после пак да се върна към първата.
Изкуствена не издържа повече от година, или поне на мен не ми е изкарвала.

# 492
  • sofia
  • Мнения: 8 953
Аз май ще правя тортата за четвъртия РД на нашата госпожица и от сега ме тресе треска как ще се справим ooooh!. И се чувствам малко виновна, че няма да празнува с приятелчета, а ще заминем преди РД Tired. Едни смесени чувства ме обземат и ми е криво заради нея.


Лято, скоро ги разпитвах моите дали си спомнят еди кой си рожден ден, снимки показвах....тц, никакъв спомен от моите усилия да им правя кефа на някакви 4-5 годишни  Laughing
Хич не си го слагай на сърце.

# 493
  • Мнения: 22 499
Моята дъщеря помни от 5ти рожден ден нататък.
Преди това - нищо.
А аз чудеса от героизъм правех, то не бяха детски центрове, торти, тоалети. Напълно излишно...

# 494
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Бърдс, 6 дни ще са и ще са с автобуси. Далече разбирам, че ще е поне 15 часа пътуване.

Рая, и тук ще имат вечер в ресторант и след това там.

Успокоявам се, че и аз бях така, не обичах да зубря, но аз кандидатствах с математика и си решавах само задачи, което е различно от биология. Ама каквото такова. Лошото е, че той категорично отказва вариант Б - нещо друго като резерва, иска само едно единствено и ако не стане....

Общи условия

Активация на акаунт