Петият президент на Република България

  • 368 278
  • 5 325
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 718
Какво мислите за резултатите от изборите? На кого се дължат победата и загубата- на кандидатите или на подкрепящите ги партии? Какви са личните ви надежди и очаквания?  Какво ще се случи сега? Ще имаме ли оставка на правителството? Предсрочни избори?

Последна редакция: чт, 17 ное 2016, 00:30 от Mamma

# 1
  • Мнения: X
Не се радвам, че Радев спечели, радвам се, че Герб изгубиха.
Такава нагло и безпардонно управление 27 годишната ни демократична история не помни.
За протокола-винаги съм гласувала вдясно, никога за ГЕРБ.
На първия тур гласувах, сега нямаше за кого.

# 2
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Копирам си поста от старата тема:

Видяхте ли статистиките по БНТ?! Аз се изумих - 35 % от гласувалите за ТТ на 1 тур са пуснали за Радев на втория  Shocked. От Каракачановите - 50 и кусур срещу 20 и кусур за Цачева. Другите - към 90 %. Това е нечуван разгром. Абсолютно наказателен вот за Герб. Само дето БСП ще трябва да гонят популярността на кандидатата си поне 10 обиколки  hahaha.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Според мен победата на БСП се дължи на крайно неподходящата кандидатура на ГЕРБ. Има и други фактори, но мисля ,че това беше основният.

# 4
  • Мнения: 3 058
Записвам се да следя.
Чакам да видя сега какъв цирк ще последва.

# 5
  • тук и там
  • Мнения: 11 529
И аз така..Пуснах Тв и видях една всенародна  радост,едни ми ти хорà... Simple SmileДа видим какво следва.

# 6
  • Мнения: 9 124
Цоп да се запиша))
Благодаря за темата bouquet
На мен Радев ми харесва, военен с достойнство , умен , бил е 13 по успех във военното в щатите, първи от страните от Европа, страхотно постижение. Владее 3 езика, ерудиран, сдържан. Няма опит в политиката, дано не се поддаде , уточни че няма ангажимент към БСП. Всъщност те нямаха и избор и постъпиха умно външен да издигнат. Така пак влезнаха в играта дето се казва. Не мисля, че Радев трябва да им е задължен , по-скоро те трябва да му благодарят. Очаквам твърда политика относно стабилността на държавата и мигрантите , границата и условията , които ни се поставят. С две думи очаквам да е независим и патриот. Много искам , но се надявам. Крайно време е да живнем и вдигнем глави.
Предсрочни избори не е удачно в момента. Не бях съгласна с така поставения ултиматум, защото тогава не би трябвало да има избори . Може би много гласуваха , защото се подразниха от това. Няма да е добре за стабилността на държавата такава оставка и го знаем всички. Не бих гласувала отново за партия , която два пъти не си довършва мандата. Би ми се искало да размислят и излезнат от това положение някак.

# 7
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
запис да следя темата!  Шамара е за герб, а победата не е за бсп, а за генерала - разликата е голяма.

# 8
  • Мнения: 2 718
Копирам си поста от старата тема:

Видяхте ли статистиките по БНТ?! Аз се изумих - 35 % от гласувалите за ТТ на 1 тур са пуснали за Радев на втория  Shocked. От Каракачановите - 50 и кусур срещу 20 и кусур за Цачева. Другите - към 90 %. Това е нечуван разгром. Абсолютно наказателен вот за Герб. Само дето БСП ще трябва да гонят популярността на кандидатата си поне 10 обиколки  hahaha.
абсолютно права си, Кафе, както и Сребърна Паричка- това не е толкова победа на някого си- Радев или БСП, а е по-скоро епичен разгром на ГЕРБ и това е най-важната характеристика на този вот.  
Кафе, мислиш ли, че БСП наистина си вярва, че това е основно тяхна победа, пък ако щеш заради залога на печелившия кон? Би било доста самонадеяно от тяхна страна. Мисля, че рязкото разграничаване от БСП, което Радев направи последната седмица му донесе още по-голям вот на балотажа. Също мисля, че е важно оттеглянето на подкрепата на Плевнелиев за Герб и Борисов.

# 9
  • Мнения: X
Благодаря за темата Hug

Смесени чувства. По принцип гледам да не се поддавам на катастрофичните прогнози, но все пак съм притеснена. Донякъде. Въпреки всичките идиотщини, в които затъна в последно време ЕС, аз все пак гледам към него, а не към Русия.

От друга страна, ГЕРБ водеха напълно пагубна политика по най-важния въпрос с мигрантското нашествие. Ако не бяха се провалили така тежко по тази тема, сигурно щях да ги избирам вечно. Защото въпреки че крадяха като всички, за разлика от останалите крадци поне не фалираха държавата и все нещичко виждахме и ние от откраднатото. Но пък и тази работа с ДОСТ...

Така че ми остава да се надявам, че Радев няма да ни вкара в някакъв турско-ляв завой (въпреки рисковете от подкрепящите го партии), и че ще надскочи не особено ясните си ангажименти по отношение на нелегалните мигранти. Надявам се целокупният народ да принуди следващите управляващи, които и да са те.

Как не се появи някой, за когото човек да гласува с чиста съвест?!

# 10
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Скрит текст:
Благодаря за темата Hug

Смесени чувства. По принцип гледам да не се поддавам на катастрофичните прогнози, но все пак съм притеснена. Донякъде. Въпреки всичките идиотщини, в които затъна в последно време ЕС, аз все пак гледам към него, а не към Русия.

От друга страна, ГЕРБ водеха напълно пагубна политика по най-важния въпрос с мигрантското нашествие. Ако не бяха се провалили така тежко по тази тема, сигурно щях да ги избирам вечно. Защото въпреки че крадяха като всички, за разлика от останалите крадци поне не фалираха държавата и все нещичко виждахме и ние от откраднатото. Но пък и тази работа с ДОСТ...

Така че ми остава да се надявам, че Радев няма да ни вкара в някакъв турско-ляв завой (въпреки рисковете от подкрепящите го партии), и че ще надскочи не особено ясните си ангажименти по отношение на нелегалните мигранти. Надявам се целокупният народ да принуди следващите управляващи, които и да са те.

Как не се появи някой, за когото човек да гласува с чиста съвест?!

Днес, в коя държава има такъв вид кандидат?  newsm78

# 11
  • Мнения: 3 390
Диана , благодарим  Hug
Доволна съм от избора на българите .
Очаквам генерал Р.Радев да си изпълни обещанията - да затвори границата за нашествениците и да
води политика в защита на националните ни интереси . Толкова много искам вече да чувам за български и християнски ценности , че не се траеше онова плямпало, което повтаряше до посиняване евроатлантически ценности . И не само да ги говори, но да ги отстоява с действия .

# 12
  • София
  • Мнения: 5 883
Копирам си поста от старата тема:

Видяхте ли статистиките по БНТ?! Аз се изумих - 35 % от гласувалите за ТТ на 1 тур са пуснали за Радев на втория  Shocked. От Каракачановите - 50 и кусур срещу 20 и кусур за Цачева. Другите - към 90 %. Това е нечуван разгром. Абсолютно наказателен вот за Герб. Само дето БСП ще трябва да гонят популярността на кандидатата си поне 10 обиколки  hahaha.
Е, защо се изумяваш? Нагледна демонстрация как действа мажоритарният вот.
Хората не са идиоти, гладуват за личност. Не може да хванеш първата *******,  да я спуснеш отгоре и да очакваш народът да гласуват по партийна линия.

# 13
  • Мнения: 15 212
запис да следя темата!  Шамара е за герб, а победата не е за бсп, а за генерала - разликата е голяма.
Това не пречи К. Нинова да трупа дивиденти. Wink

Хванах изказване на Б.Димитров, който загатна, че всичко направено от ББ може да е стратегически ход. Не вярвам обаче, при едни парламентарни избори ГЕРБ да получи такова доверие каквото имаше до сега. ЦЦ гътна и властта, и ГЕРБ, и ББ.

# 14
  • София
  • Мнения: 14 683
Радев ако имаше пари да си направи сам кампанията щеше да ги бие сам Герб.  Mr. Green БСП няма за какво да си приписват победата.

Общи условия

Активация на акаунт