Кога за пръв път момичето ви си легна с момче?

  • 29 329
  • 79
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 30
Майка ми разбра като намери Obbi Super в чантата ми. Беше много сконфузна ситуация Grinning Grinning

# 31
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860
Аз пък имах чувството, че веднага разбра. Не е правила коментари, ама така го усещах.

И моята. Ама тя до ден днешен все така просто си знае и усеща някакви неща, които не съм й казвала.

# 32
  • Мнения: 4 430
На мен като мама ми е рано за такива терзания, но си спомням мои колежки от университета на времето как не потърсиха на адекватното място съвети по въпроса и си съсипаха здравето. От методи за предпазване, хигиена до вземането на различни медикаменти. Това не е игра!!!!
Та мили момичета ,ако е толкова трудно да говорите за това с мама ,то поне го направете с личния лекар защото има грешки за които се плаща много скъпо и цял живот.

# 33
  • Мнения: 5 820
Не съм осведомявала майка ми. А и определено не ''улови'' момента. Не бих държала и евентуално децата ми да ме информират (за сега нямам деца).
Но майка ми е толкова притеснена от коментирането на тези въпроси, че изобщо за секс, връзки и тн. никога не ми е говорила  ooooh! Не бих постъпила така с детето си и определено не бих се срамувала да му обясня как да се пази, какво е нормално и какво не е и тн.

    Въпросите и говоренето по тази тема беше табу и сега все още е. Майка ми дори не ме подготви за първия ми менструален цикъл. Като си говорихме след 15-17 години от идването на първия ми менструален цикъл, майка ми ми отговори, че е мислила, че бях още малка, за да говори върху тази тема.

   В бъдеще, ако имам дете, трябва от мене да научи всичко за сексуалния живот. Не искам някъде навън да научи погрешната информация.

# 34
  • Мнения: 4 016
При мен майка ми постъпи много хитро - много обичах да чета, и майка ми редовно ми купуваше книги. И вместо да води такива разговори с мен, просто купи първо една детска книжка за птичките и пчеличките и я набута между моите книжки да си я намеря сама и да си я прочета, а после за рождения ми ден ми купи една огромна женска "енциклопедия" където имаше всичко - от това как се появяват децата, каква е разликата между момче и момиче, как момичетата трябва да са нежни и въздушни, какво се случва с тялото, тинейджърство, цикъл, как се променя гласът на момчетата, готварски съвети, още куп неща.
Признавам и го, чак като станах на 16-17 загрях как се е отървала хитро от сконфузни разговори и обяснения за секс...

# 35
  • София
  • Мнения: 23 007
Аз като и казах за цикъла беше толкова развълнувана все едно не знам какво е станало.  Laughing И понеже нашите са разведени ме пита да се обадя ли на баща ти.  ooooh! И аз си казах само да си посмяла. Laughing Не че след известно време не ме пита и той де.  Blush

# 36
  • София
  • Мнения: 62 595
Та мами, питам, защото се чудя как са Ви казали вашите дъщери? Съпруга Ви знае ли? На мен би ми било странно да науча такова нещо, ако имам дъщеря. Simple Smile

Нима очакваш някой да е толкова малоумен, че да напише публично такива интимни неща, за да задоволи любопитството ти?

# 37
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Та мами, питам, защото се чудя как са Ви казали вашите дъщери? Съпруга Ви знае ли? На мен би ми било странно да науча такова нещо, ако имам дъщеря. Simple Smile

Нима очакваш някой да е толкова малоумен, че да напише публично такива интимни неща, за да задоволи любопитството ти?
Сегашните деца обичат да си развяват интимните подробности с всеки срещнат.

# 38
  • Мнения: 99
Да ви кажа, че обратното с момчетата не е по-малък дерт, даже е по сложно, говоря за първия път.

# 39
  • Мнения: X
Моята никога не ме е питала, никога не съм и и казвала. По някоето време разговора отиде натам, и майка ми каза - на мен ми е пределно ясно, че вече си правила такива неща, от две години си с гаджето си (бях на 17 без малко), не бих си и помислила друго.
Общо взето много адекватно, без сконфузеност или скандали...
По подобен начин и при мен станаха нещата.Не ме е разпитвала никога .Говорили сме за това.Обяснила ми беше рисковете .Имах си приятел с който бяхме дълго време заедно и  когато се случи и споделих и казах ,че се е случило.
Не е имало драми, шамари и конфузни ситуации .
На 17 бях  Embarassed

# 40
  • Мнения: 404
Майките ще разберат.

# 41
  • София
  • Мнения: 23 007

Моята не разбра.  Peace

# 42
  • Мнения: 50
При мен майка ми постъпи много хитро - много обичах да чета, и майка ми редовно ми купуваше книги. И вместо да води такива разговори с мен, просто купи първо една детска книжка за птичките и пчеличките и я набута между моите книжки да си я намеря сама и да си я прочета, а после за рождения ми ден ми купи една огромна женска "енциклопедия" където имаше всичко - от това как се появяват децата, каква е разликата между момче и момиче, как момичетата трябва да са нежни и въздушни, какво се случва с тялото, тинейджърство, цикъл, как се променя гласът на момчетата, готварски съвети, още куп неща.
Признавам и го, чак като станах на 16-17 загрях как се е отървала хитро от сконфузни разговори и обяснения за секс...

По същия "хитър" път минах и аз, (само че, не прочетох книгата, съответно майка ми не разбра - не знаеше, че вече знам доста от улицата) . Тогава просто за пореден път си извадих извода, че майка ми не желае да е близка с мен... Научих се да живея с дистанцията между нас. По тая причина години по-късно майка ми научи, че съм родила дъщеря едва на петия ден от събитието и то не лично от мен ( а и изобщо не знаеше, че съм бременна). ...., и не й позволих да ме измества от майчинските ми задължения, макар, че много й се искаше. Сега, смея да твърдя, че с дъщеря ми сме много близки. Всичко си споделя с мен без да й се ровя в душата. Веднага ми каза за първия си цикъл, ... гадже още си няма.

Такива са моите разбирания. Никоя книга или технология не може да замени пълноценно нуждата от близост между родители и деца..., ако щете и скайп-връзката не е същото като реалната близост очи в очи.

Simple Smile

# 43
  • Мнения: 9 152
Тя темата е за децата ни, пък ние си разказваме личните истории.
Аз имам момче, което лятото ще стане на 11 и вече се безпокоя. Днешното порочно време нещата са станали тотално без морал, разум и задръжки.
Отвсякъде се веят разголени тела, клипове, намеци, голям акцент се поставя на сексуалната енергия и животинския нагон у човека, а не на Духовната му сила и цел за усъвършенстване..

Моята лична история е, че на 25 още не бях омъжена и бях девствена. Това се възприемаше за  ненормално и мама ме поощряваше да посъбера сексуален опит....
Наистина изглеждаше, че сякаш нещо у мен не е у ред и бях почнала да се депресирам, планирах да си направя операция за премахване на девствената ципа. Но се появи един момък на 19 г, с когато майка ми и нейна колежка ме запознаха. Ясно с какава цел. Той имаше натрупан опит....се оказа.... Е, правихме редовен секс около 2 месеца и аз се отказах.
Това не бях аз. Нито моята ценностна система.
сега, като се връщам назад, осъзнавам колко съм била глупава и подведена. " Тръстика , веена от вятъра".
И как е трябвало да запазя силата на Духа, респективно целомъдрието си неопетнено.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 10 493

 Е, правихме редовен секс около 2 месеца и аз се отказах.
Това не бях аз. Нито моята ценностна система.
сега, като се връщам назад, осъзнавам колко съм била глупава и подведена. " Тръстика , веена от вятъра".
И как е трябвало да запазя силата на Духа, респективно целомъдрието си неопетнено.



А сега правите ли секс и имате ли предразсъдъци.Не ви съдя,но предполагам сте на ясно,че разсъждавате по различно от по-голямата част от хората.

Иначе и аз имам подобен проблем в момента.Сина ми е на 11 г.,в никакъв случай не разчитам на улицата да го научи.Говорили сме не особено задълбочаващо за сега.Купила съм му и книжка как се развива мъжкото тяло и съм му я оставила да си я разгледа,когато сам реши и да ме пита ако има въпроси.
За сега съм обяснявала за презервативите и за болестите.Също така,че все пак трябва да имаме някакви чувства,за да правим секс.Подхвърля ми някой и друг въпрос от време на време,но сякаш е малък за по задълбочен разговор  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт