Искам да кажа ... (98)_28.11-04.12.

  • 46 333
  • 657
  •   1
Отговори
# 15
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 246
Не съм много голям любител на снега, но от както тръгнахме по планините, че и ме научиха да карам ски горе-долу, съм ОК със зимата.
Готови сме, всичко е подредено и готово, само сняг да падне и време да има.

# 16
  • София
  • Мнения: 23 124
Добро утро!
Винаги чакам лятото, никога зимата.  Naughty
Иначе съм подготвена. Навлякла съм най-дебелото яке, тъй като го дават от обяд рязко да паднат температурите и да завали сняг.

През уикенда се скъсахме от бачкане, но поне започнахме да подреждаме къщата.

# 17
  • Мнения: 22 499
Добро утро!

Изобщо не чакам зимата, но...налага ми се.
Идея нямам като завали сняг (а при нас в последните години ударно вали по 30-40см) как ще стигам до работа първите дни.
Изобщо няма да мога да си измъкна колата поне 3-4дни, а дори да я изкарам, после няма да има къде да паркирам.
Единственият ми вариант е или такси, или пеша.

Снощи си легнах в 21ч. и пак не се чувствам отпочинала.

Някой да е превеждал пари от банка в Германия към банка в БГ? Чакам един превод от миналата сряда и още го няма.
Те все едно с камили ги карат тези пари до БГ...

# 18
  • Мнения: 14 371
Алечка  Hug

Защо изкоренявате бръшляна? На мен ми е много магически, като плъзне по дървета, особено по мрежа или ограда, но подозирам, че нищо не знам за него като растение и вероятно имате причина.
Аз след 200-те корена лигуструм съм нов човек и нищо не ме плаши. Освен да идвам да градинарствам при теб..


Захирче  Hug И на мен ми е много романтичен, обаче така се впива в зида, че задържа влага. Зимата тази влага се раздува и прави пукнатини. После зидът се събаря. За това се заехме с нелеката (както се оказа) задача да го махнем. Имаше корени колкото пръста ми между камъните, които така и не разбрах от къде идват и къде отиват. И поражения има. Там, където е било растението зидът е шупнал и разместен. Бе гадна работа.
Иначе за засаждането на лигустриума те вземам веднага! В плана на пролет ми е и по груби сметки ще са около 200 корена  Mr. Green

Тони, браво! Наистина ще имате чудна Коледа в новия дом!

# 19
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883
Здравейте в новата тема!

Може ли да ми кажете някой и друг онлайн магазин за подаръци за децата! Praynig

# 20
  • Мнения: 9 575
Обичам зимата, но да вали  тихо сняг и да е бяло и чисто. За съжаление, както казаха и другите- във Варна е пързалка, киша и силен вятър. Close

# 21
  • Мнения: 22 499
Здравейте в новата тема!

Може ли да ми кажете някой и друг онлайн магазин за подаръци за децата! Praynig

Български ли?

Кикиморско царство, най-големият е и има всякакви марки играчки.

# 22
  • Мнения: 11 718
Хич не обичам зимата. Нито снежна, нито никаква. Искам да е топло, слънчево, птичките да пеят и още от сутринта да съм по потник  Laughing
И за да не съм гадна сняг може само в планините, скиорите да си начешат крастата  Laughing

Сесили, чакала съм превод от Германия. Минимума е 4 работни дни, обикновено след около седмица  Peace
Алечка, моята шофьорска книжка я взех във Велико Търново. Без да познавам града, в една голяма снежна буря. Много е гаден града за шофиране, пък със сняг е направо невъзможен  Mr. Green Давай напред и това ще мине  Hug

За децата решихме телефони за Коледа. Избрала съм определен модел и вече половин месец му следя цената. Ми той все по-скъп става  Crossing Arms
А пък на черния петък беше най-скъп  Mr. Green

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Добро утро!

Мразя зимата,във Варна е ужасна с ледения вятър и кишата после  Stop

# 24
  • Мнения: 11 988
     Какво да подаря на бебе за Коледа? Много ми е близко семейството, почти роднинско/ внуче на кумците ни, а майката на бебето ми беше шаферка и когато беше малка, първо на нея съм купувала подаръци когато е имало повод.По-късно- първо на сина ми, после на нея Simple Smile/

     Бебето се роди през тази година, скоро ще навърши годинка.Знам,че нищо не разбира още, но ми се иска нещо хубаво.А отдавна не съм купувала подаръци за бебета.

# 25
  • Мнения: 15 079
Добро утро!
Никак не съм подготвена за зимата, най-вече психически. Иначе имам якета и палта, ама искам ново, а не мога да намеря това, което търся, същото и с ботушите, та не искам зима, ходя си още с тънкото яке и не искам да слагам дебелите.

# 26
  • Мнения: 13 028
Добро утро:)
Снощи избрах и останалите подаръци за Жаки, даже поръчах. Освен кучето Луси, нов Мечок разказвач, вече с 40 приказки, а не онзи бебешкия/) Дървени играчки, часовник, за да се учим да го познава и разни за готвене. Една интересна образователна игра и едно бебе. Това е от всички, от бабаите, кака и и нас.
Отделно съм купила пъзели, това е нещото, което най-дълго задържа вниманието и.
В четвъртък ще украсяваме. Тази година съм решила да създавам по- коледен дух за децата, та се реших да правя меденки. Моля за рецепта, която да не мога даже аз да объркам, сладкарството не ми е сила.

Зимата я ненавиждам, ама истински! Студ, мъгла, киша нищо хубаво не виждам. Последните години е малко по- поносимо, защото половината не я караме тук. А с вечно болната Жаки съвсем не съм почитател на зимните приказки.

Али, има препарати, които унищожават корените направо, ние ползвахме нещо, но не знам какво, от фирмата, която се грижи за дезинфекцията на хотел дойдохаи у нас, напръскаха и трева да не не никне. Но колко често се прави също не знам. Ако искаш да се обадя да разпитам?

Днес ще имаме банкет коледен, честно казано изобщо не ми се излиза, силна музика, цигарен дим, ама няма как. Като знам музикалните предпочиатния на колектива, утре ще мога да ви уведомя за най- новите хитове на Фики и сие, страшно ще е Crazy  

Светкавице, има едно много сладко куче на Фишер Прайс, пее, казва частите на тялото и "обичам те"  За годинката на Жаки и го подариха, радваше му се. Около 50 лева е, ако не се лъжа.

# 27
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883
Сесил, мерси!  Hug Ще го разгледам.

Жаки, ти откъде поръчваш?

# 28
  • Мнения: 39 612
Силве, заплюла съм си едни кожени ботушко/ топлинки с вълна, но няма на кой да ги подаря.
И някаква интерактивна играчка- това предлагам аз.
Ето ботушките.
https://www.niceprice.bg/%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0/%D0%B1%D0%BE%D … 1%83%D1%80+chicco

# 29
  • Мнения: 10 874
В четвъртък ще украсяваме. Тази година съм решила да създавам по- коледен дух за децата, та се реших да правя меденки. Моля за рецепта, която да не мога даже аз да объркам, сладкарството не ми е сила.
Рецепти от книгата тук и тук. Hug
Препоръчвам и една рецепта на производител на меденки, с която преди две години направих истински фурор в отчетната тема. Blush Даже преди няколко дни една майка ми писа с молба да ѝ я дам пак, че я беше загубила. Ето:
Скрит текст:

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт