Искам да кажа ... (98)_28.11-04.12.

  • 46 330
  • 657
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 11 718
Марипоса, честита кола. Дълго и безаварийно да ви служи.
Дай подробности, марка, коне, цвят  Laughing

Моите двечките си направили тутманик (мъфини банички от рецептите, само че го правим в тавичка)
Добре са се справили, сега закусват с него.
Пратиха ми снимка на месинджера на тавата във фурната, да им кажа дали е опечен  hahaha  Joy
Иначе даже са си измили всичко  Peace

Голямата елха няма да я вадя тази година. Децата са си сложили в техните стаи елхички и са украсили навсякъде. Дори и в нашата спалня  Laughing

# 526
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами друга работа са си момиченцата Heart Eyes

Болният, който свали 5 кг. за няма и две седмици, най-сетне поиска нещо за ядене. И от всичко, което умея да правя, поиска единственото, което хем мразя да готвя, хем никога не ми се получава хубаво - пържени кюфтета Tired Довечера ще усмърдим блока...

# 527
  • Мнения: 4 785
Аз задължително съм с изкуствена, защото украсявам рано, по възможност на 1-ви декември, по традиция на рождения ми ден. Сега не успях да се организирам, обикновено на този ден съм отпуска, сега така работих на въпросния ден, че ушите ми плющяха, в офиса почти нищо не усетих от купона в моя чест, появих се за тортата и подаръка  ooooh! Вечерта се прибрах само да се преоблека - това заплануваните прически и грим ги отписах още към обяд, когато осъзнах, че не само няма да си тръгна (уж само, за да почерпя отидох), но и извънредно ще остана. Та и планираното украсяване на елха отпадна, евентуално днес или утре сутрин. Надявам се. А ако е естествена ще окапе до Коледа.

Мисля да готвя нещо, че не съм се представяла поне от месец, ще импровизирам. И един кекс с червено вино ще спретна и съм се отчела за месеца  Mr. Green

# 528
  • Мнения: 251
Добро утро!
Марипоске, честита кола!Безаварийно пътуване до най-красивите места  bouquet
Белинда, и аз правих една бъркана баница, която се оказа отвътре леко недоизпечена  newsm78 Реших да я върна във фурната за доизпичане  Mr. Green Да оздравява детенце  Hug
Кукнах в 8 без нещо, гушках малкия до 08:30 и станах,за да се паркирам пред и над готварската печка  Crossing Arms Правих палачинки и въпросната бъркана баница Simple Smile Преди малко двамата мъже излязоха, но преди това ми опънаха нервичките- бутнежи големи ooooh!
Елхата е изкуствена.За първата Коледа на дребен, баща му купи голяма.Миналата неделя ходихме за нови играчки и двамата я украсиха Simple Smile
Аз имам една баня за измиване, но смятам след като изпия нещо топло на спокойствие, да изляза по магазините Simple Smile
Хубав ден Simple Smile

# 529
  • Мнения: 39 612
Да дам и аз съвет за полусуровия тутманик. Взeми по- малка тавичка. Начупи на парчета, но гледай те да не покриват само дъното. Разбъркай яйца, сирене, прясно мляко, малко бакпулвер и няколко лъжици брашно- да стане като кексово тесто на гъстота. Изливаш, така че всички залъци да се накиснат добре. Отгоре няколко бучки масло и запичаш.
Мър, на твоите обороти как живееш? Все за някъде се приготвяте и бързате! В кекса ли се слага червеното вино? Я дай подробности!
Белинда, и аз не харесвам това упражнение с кюфтетата. Минахме на Лилянините фрикадели!
Имам голяма изкуствена елха от 10 години. От няколко години децата се грижат за украсата й. Гротеска е, но съм спряла да я поправям, а те след мен пак да творят.
Кристиннн, моите деца на 11 и половина и на 8 все още вярват в Дядо Коледа.  newsm78 Опитвам се леееко да ги приземя, но не става. Щерката май от инат го прави.


# 530
  • Мнения: 4 785
Ами mariat, то напоследък така ни се случи, много ходения имахме насам-натам, но е за хубаво  Flutter Сега този месец, май до празниците, нямаме нищо организирано. Гледаме да си използваме свободното време сега, като ни щукне тръгваме, че после вече нещата няма да са толкова прости ми се струва Wink  И Нова година изобщо не сме я измислили, в последният момент ще е, но аз този ден не го мисля никога кой знае колко.
А в работата напоследък ми е даже повече от спокойно, обаче по закона на гадостите точно на рождения ден на човек ще се получи така  Mr. Green

Ето го кекса

# 531
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Пържени кюфтета са любими у нас, чак са ми втръснали да ги правя.

Флорче, лесно е с Дядо Коледа - може и сам да разбере (обикновено е доста безболезнено), но може и да му кажеш, че го има някъде в Лапландия (светът се е постарал да му осигури добро алиби и легенда Joy), но понеже е много далече, не ги носи лично подаръците и т.н., импровизирай. Полулъжа-полуистина - превърнали сме се в царе в това отношение.

# 532
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз, ама не ще сега фрикадели. Трябвало да са пържени, като на баба му Tired И картофките отделно - пържени! Толкоз пържене  у нас не е имало за последните 10 години, ама нали е болен...И като знам, че ще хапне половин кюфте и два картофа...ама карай!

Тутманикът няма да го допичам. Доброто прасе го оправи набързо с айрянче Laughing Той като поизстина не беше вече толкова тестив, колкото ми се видя непосредствено след печенето.

Светалчо, аз не пържа и по тази причина нямам опит ли, що ли, ама винаги са ми калпави кюфтетата - или ще са мазньоч, или ще се разпаднат...То не че съм правила повече от 3-4 пъти за 20 години...А на майка ми са едни пухкави, ароматни топчици, не знам как става, мистерия Crazy

# 533
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Ами питай майка ти. Joy Joy
И моите стават хубави, харесват ги.

Аз пък чакам да се сварят зелевите сарми, че да ги сложа в тавичка да се запекат.

# 534
  • Пловдив
  • Мнения: 23 869
Аз мога да опиша как аз правя пържени кюфтета, и да си издам тайната Simple Smile

# 535
  • Мнения: 22 036
Това след като омесиш 10 кила кайма, предполагам  Joy

# 536
  • Пловдив
  • Мнения: 23 869
Това след като омесиш 10 кила кайма, предполагам  Joy
Embarassed Рядко са повече от 3 Flutter Flutter Flutter Кила.


Ама рецептата ми е пропорционална за половин кг кайма.

# 537
  • София
  • Мнения: 18 679
Ти шегуваш ли се? Не само съм я питала, ами в ръцете съм я гледала не веднъж и после, като пробвам вкъщи - не стават Laughing Това е защото ги пържа с нежелание! Любов и трябва на храната, любоооов Wink

Янтра, казвай, да пробвам пък твоите, то се е видяло, че мамините няма да ги докарам...

# 538
  • Пловдив
  • Мнения: 23 869
Значиии....
Половин килограм кайма смес свинско-телешко - съотношението няма значение, леко променя вкуса само.
2 яйца
Четвърт сух хляб му се взима само сърцевината, без кората - важно е да е сух, ако е пресен - препичам го на ниска темп във фурната.
Лук - зависи от големината, ако главите са с големина на мандарина, то две, ако са с големина на 200мл чаша - една (голямо обяснение, нали?)
Червен пипер - 1 ч.л. (за моя вкус с връх, ама повечето хора биха предпочели по-малко)
Сол малко, май не слагам откакто имам деца, купената кайма е солена. Чубрица, черен пипер, малко! кимион. Магданоз - аз салагам така по повечко. И ТАЙНАТА - на половин кг кайма слагам половин пакет бакпулвер. Стават по-бухнали.


С тоя бакпулвер избих рибата, ама сериозно слагам.

Мокря хляба, обирам средата. Слагам каймата и всичко и омесвам. Кюфтенцата ги правя по-малки отколкото искам да са на масата и по-плоски, защото се раздуват.

# 539
  • Мнения: 4 785
При мен си личи, че отдавна не съм готвила, не че няма да стане импровизираната ми манджа, те такива винаги ми стават, обаче нямам нищо, което всяка средностатистическа домакиня има винаги - то ми ти червен пипер, доматено пюре и пр. са изчезнали безследно кой знае кога. Сега ще импровизирам още повече от очакваното. Аз лятото не готвя, никакво желание нямам, само някакви студени предястия, сирена с грозде и пр. неща. Сега обаче започва да ми се връща музата и май трябва да си преровя шкафовете, за да видя какво нямам  Blush

Общи условия

Активация на акаунт