Любители на Котки - Тема 110

  • 42 006
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 2 092
Наско тази нощ намерил шапката на кака си, от тези с помпон на върха. Голяма игра е паднала! Всичко беше в отскубнати прежди, а шапката е в окаяно състояние. Sad

Хихих, ми да е бягала бе hahaha Що е стояла? Значи си го е търсела! Joy Joy Joy

И да, и от мен добре дошли в темата на новите човешко-котешки семейства Hug Много са ви прекрасни косматите чавета Wink Hug

# 691
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 531
Наско тази нощ намерил шапката на кака си, от тези с помпон на върха. Голяма игра е паднала! Всичко беше в отскубнати прежди, а шапката е в окаяно състояние. Sad
Joy Joy

Будна съм от 05:00 до секунда, как си спях сладко по едно време усещам мокра муцунка върху лицето си и грапав език по едната ми буза. ooooh! Няма как събудих се, котарака започна да се гуши (чак да не повярваш), прескочи ме и отиде да ближе и мм, той пък грам не го отрази. Joy Joy


Скрит текст:
На София знам, че има сняг от вчера, ние сме в Пловдив. Лягам си снощи и нямаше сняг, ставам сутринта и е натрупало доста. След като станахме Топче седи само на прозореца и гледа навън, поне времето е меко, мисля по-късно да го изкарам да пошляпа в снега малко, да види и той какво е.

# 692
  • Мнения: 4 406
Малко късно видях постовете за транспорт.

Но да кажа, приятелят ми пътува през ден Варна - София и обратно. Така, че едно - две котета винаги могат да се закарат.


Леле, какви нови красоти има  Heart Eyes Heart Eyes

# 693
  • Мнения: 69
Здравейте на всички!
Съжалявам, че така нахлувам в темата, но съм страшно притеснена за моя котарак.  Cry Мъжки, кастриран на 7 години. Дълго космест, живеещ само в апартамент, без допир с други животни.
От 4 дни няма никакъв апетит, не е ял, не пие вода, не се движи почти.....просто не е същото котенце, само лежи и диша едвам едвам. Иначе е прекалено див и лаком. От 3 дни го водим в клиника Вяра Надежда и Любов в Люлин /видях, че е в белия списък в началото на групата/. Взеха му кръв, направиха изследвания за котешки спин и чума, за щастие отрицателни. Всички други показатели са в норма, но левкоцитите му са страшно ниски 0.9. Вливаха му системи, защото вече 4 дни не е ял и е много дехидратиран, витамини - Б12 и още някакви неща, но няма подобрение и най-лошото е , че не спира да повръща. Съмненията на докторите са за чуждо тяло в коремната кухина, но рентгена снощи не покажа нищо плътно, остават съмнения за козина или нещо с неплътен произход, което рентгенът не хваща. Снощи го оставихме цяла нощ в клиниката колкото и да ми се късаше сърцето, но за съжаления и тази сутрин няма подобрение. Единственото, което ми предложиха е операция за отваряне на коремната кухина.  Weary smile3518
Моля ви споделете някое от вашите котета минавало ли е през подобно нещо. Ще ми се пръсне сърцето от притеснение...толкова го обичам и изпадам в ужас при мисълта,ч е може нещо да му се случи.
Благодаря предварително на всеки, който ще се отзове с малко информация!

# 694
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 070
Пуфи  action032 кураж!
Минавала съм през други неща, не точно такива. Може би щеше да е добре да погледнат и на ехограф. А дали при кръвните проби са му изследвали креатинин и урея? Ака са ги проверили и са в норма, тогава може би наистина трябва да го отворят за да видят какъв е проблема. Така или иначе да се бездейства не е вариант.

# 695
  • Мнения: 1 709
Добре дошли на новите котета и стопаните им!

Puffy, не мога да помогна със съвет, но стискам палци за щастлив завършек на ситуацията  Praynig

# 696
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 298
Новата Белла е прекрасна - добре дошла и от мен Simple Smile
Puffy-Cat-13 прибираш котарака от клиниката щом нищо му няма при изследванията може да е на психическа основа да не яде и клиниката да го депресира още повече моята котка преди години преживя тежка депресия - спря да се храни и не излизаше от колибката си взехме и успокояващ спрей и изпарител и се опитвахме много нежно да я храним с нас и се оправи за около 3 месеца но много трудно беше и така и не разбрах какво я вкара в тази тежка депресия. Сега котката ми е болна от тумор на млечните жлези но все още се храни и надявам се да живее така дълго защото това е неизлечимо. Прибирай си котарака да не си правят експерименти с него.

# 697
  • Мнения: 4 026
Puffy - моята е била с подобни симптоми - по цял ден спеше, не ядеше дори месо/пастет, вода също не пиеше, имаше и разтройство обаче. Док я прегледа, каза че е котешко вирусче от типа на грип, боцкаше я два дни с нещо антибиотично и всичко мина. Попитай за такъв вариант да не би да е.

# 698
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 531
Пуфи, кураж мила.
Момичетата са писали, но настоявайте да му направят ехограф.

# 699
  • Мнения: 69
Досега бях при него, видимо не се подобрил - страшно безжизнен и отслабнал... На снимката от рентгена ми показа къде се предполагат, че е чуждото тяло в червата. Има нещо като стопер, от което пък са се насъбрали газове на две различни места по дължина на черва, а останалите са нетипично нагънати и сбити. Подписах за операция, просто видимо с всеки изминал ден отслабва и линее, затова реших, че е по-добре да се предприеме нещо отколкото още 2/3/4 дни да се влошава. Тогава няма да има и сили да издържи каквато и да била манипулация. Не мога да седя и да чакам от само себе си да се оправи.... или пък да стане нещо ужасно cry
Моля се и стискам палци да е герой и да премине всичко успешно baby_neutral

# 700
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 531
Стискам палци всичко да мине благополучно и котаранчо да се оправи. Praynig Tired

# 701
  • Мнения: 69
Новата Белла е прекрасна - добре дошла и от мен Simple Smile
Puffy-Cat-13 прибираш котарака от клиниката щом нищо му няма при изследванията може да е на психическа основа да не яде и клиниката да го депресира още повече моята котка преди години преживя тежка депресия - спря да се храни и не излизаше от колибката си взехме и успокояващ спрей и изпарител и се опитвахме много нежно да я храним с нас и се оправи за около 3 месеца но много трудно беше и така и не разбрах какво я вкара в тази тежка депресия. Сега котката ми е болна от тумор на млечните жлези но все още се храни и надявам се да живее така дълго защото това е неизлечимо. Прибирай си котарака да не си правят експерименти с него.

pvacheva Всички изследвания по показатели са в норма, с изключение на кръвта(кръвните телца) WBC e  0.9 при норми 5.5 -19.5.  Тези показатели в повече случаи са при котки с котешки спин, но теста е отрицателен и другия вариант е чуждо тяло. Не съм лекар и не разбирам нищо, но опитвайки се да мисля трезво и като човек, който може да гледа само цифри и кое е в норма и много ниско, наситина тези показатели са много ниски..
Мислих, мислих и реших да се действа, след като вече 4 ден с нищо не може да се подобрят ...
Благодаря на всички за подкрепата.  Praynig

# 702
  • Мнения: 1 831
Пуфи, стискам палци всичко да се нареди и операцията да реши проблема  Praynig Praynig Praynig

Кити най-накрая прояде Аплаус гранули самостоятелно, преди се налагаше да ги смесваме с някакви евтини иначе не ядеше диването. Ама и ММ много я глези и ако зависи от него тя ще яде консерви по 3 пъти на ден  Mr. Green По негови изчисления тя е вечно гладна  ooooh!

# 703
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 298
Пуфи много стискам палци и аз да оздравее щом нещо не е наред с показателите наистина е за операция но котките много зле понасят операции дано да оздравее  Praynig

# 704
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 070
Пуфи, след като на рентгена са видяли точно такива неща, наистина най-правилното според мен е било точно веднага да оперират. С теб сме! Дано всичко мине успешно! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт