ВТОРИ КЛАС 2016/17 (набор 2008) - Тема 8

  • 56 629
  • 516
  •   1
Отговори
# 300
  • при моите любими
  • Мнения: 2 528
Моето мнение за състезанията по математика е, като това за екскурзиите. Ако детето има интерес към математиката и има аналитично мислене, трябва да ходи. Обратното е мъчение и за детето и за родителите. Дъщеря ми е добре по математика и решава бързо и точно, но само задачите в училище. Сложните задачи за състезания я мъчат, но тя определено не е по тази част. Тя е артистично насочена. Театър, танци, рисуване. Ходи на няколко работилници. Езиците също са и по-интересни и определено, не мисля да я мъча със състезания по математика. Обратното ще бъде с малкия, който декември стана на 6, но знае часовника от 5 годишен и смята двуцифрени и дори трицифрени числа по-бързо от сестра си. Има и няколко състезания по шах. Просто му се отдава тази материя, а не може да нарисува дори и снежен човек.  Rolling Eyes 

# 301
  • София
  • Мнения: 7 673
Моето мнение за състезанията по математика е, като това за екскурзиите. Ако детето има интерес към математиката и има аналитично мислене, трябва да ходи. Обратното е мъчение и за детето и за родителите. Дъщеря ми е добре по математика и решава бързо и точно, но само задачите в училище. Сложните задачи за състезания я мъчат, но тя определено не е по тази част. Тя е артистично насочена. Театър, танци, рисуване. Ходи на няколко работилници. Езиците също са и по-интересни и определено, не мисля да я мъча със състезания по математика. Обратното ще бъде с малкия, който декември стана на 6, но знае часовника от 5 годишен и смята двуцифрени и дори трицифрени числа по-бързо от сестра си. Има и няколко състезания по шах. Просто му се отдава тази материя, а не може да нарисува дори и снежен човек.  Rolling Eyes 
Peace

# 302
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Cydonia- моята е същата хубост и затова не ходи на състезания по мат. В училище се справя отлично със задачите, но на по-завъртяните, които не е виждала - блокира. Сестра и ходи и на олимпиади и на някои състезания от втори клас,но тя пробваше различни начини и не се отказваше докато не разбере как да го реши. Затова и ги спестявам, както и тези по природните, че и без това материала там е ...
Моята мома е от дребните в класа. За щастие има и по-нисички от нея, но по-голямата част са с една глава по-високи. Тя още стои на 122 см,20 кг и 32 номер обувки. Сестра и при започване на втори клас беше 132 см. Различни са децата.

# 303
  • Мнения: 8 527
Мерките на моята манекенка са 133см. и 21кг., много е слаба и с много дълги крака.
С таблицата сме до 3. Пише домашните сама вкъщи, след работа ги проверяваме заедно. Много е уморително и за мен и за нея, но няма друг вариант. От занималня се отписаха половината клас, майките са недоволни от госпожата.
 

Последна редакция: вт, 14 мар 2017, 11:10 от vita

# 304
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Моят второкласник е 139 см. и 32 кг. Изглежда ми добре сложен, нито е много слаб, нито дебел.
С таблицата са до 7.
Много му е дотегнало и едва го карам да направи нещо извън домашните, а не ходи на занималня и все ми се струва, че в занималнята работят повече децата. Непрекъснато ме пита кога имат ваканция. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 305
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
На занималня иска да ходи само защото може да играе повече и защото следобяд се случват по-забавните неща Simple Smile
Така и не успях да я науча, че подготовката за утрешния ден не се състои само в това да си напише домашното. Никога не отвяра учебник, да прочете какво са учили, да види какво са писали в тетрадката и т.н.
Директно пише домашното и с това се приключва всичко.
Може би в трети клас ще е различно  Thinking

# 306
  • София
  • Мнения: 318
Повечето явно са така (казвам го от личен опит и наблюдения върху приятелчета Simple Smile ). Дъщеря ми пише домашното и после не я търси за нищо. Казвам да прочете или прочетем заедно урока, а репликата е "Ааааа, госпожата това не го е давала"  ooooh! 

# 307
  • Мнения: 4 204
Хайде, ваканция, ура! Да почиваме заедно с децата от училищни занимания. Grinning

# 308
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
То хубаво да почиваме, ама като гледам колко домашни са дали за ваканцията...  Tired

# 309
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Ние нямаме домашни  Simple Smile

Хубава ваканция на всички!  bouquet

# 310
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
То хубаво да почиваме, ама като гледам колко домашни са дали за ваканцията...  Tired
И при нас така, но понеже тази седмица са си в къщи голяма част ги отметнахме вече. Че утре отиват на лагер, а на връх Великден не ми се пишат домашни. И аз съм човек евентуално.  Rolling Eyes

# 311
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Сега съм я натиснала да пише, за да остане по-малко за самите празници.

# 312
  • Мнения: 8 228
Няма домашни за ваканцията. Само едно съчинение, нещо от сорта на "Какво очаквам да ми се случи през ваканцията". Това според сина ми. Доста мъгляво ми го обясни.

# 313
  • Мнения: 8 527
Здравейте! Остават броени дни до края на учебната година. В тази връзка бихте ли споделили някакви тестове за изходящи нива /тези които намирам в нета, са от доста стари години/ .

# 314
  • Мнения: 16
Здравейте,

Ето нещо за преговор: https://issuu.com/snevit/docs/pravila
Всички математически състезания, могат да се намерят на този сайт: https://klasirane.com/
Тестове по бълг. език и литература: http://lyuboslovie2011.wixsite.com/sustezanie/untitled-c58f
Тук също има тестове за деца от 1-4 клас: http://www.sbnu.org/index.php/testove

Дано съм била полезна! Поздрави и хубави почивни дни  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт