Инициатива "Не рискувай живота на бебе"

  • 5 786
  • 122
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 922
Напълно подкрепям идеята Hug
уж сме малко "село" ама по тротоарите - ужас - кола до кола... И не само временно паркирали, ами и такива, които са на постоянно местоживеене #2gunfire
Инак и аз съм шофьор, и аз знам какво е да няма къде да си оставиш колата... НО... винаги оставям "една количка" място... Нали знам какво е Wink
Що се отнася до некоректните шофьори, които едва ли ще обърнат внимание на символичните стикери... - ами едни няма да обърнат внимание и ще скъсат, но пък други ще обърнат и ще започнат да се съобразяват (а това вече е нещо)
 Grinning

# 31
  • Мнения: 920
Наскоро имаше такава акция в София - на общината. Налепиха едни розови бележки за глоба от 15 лв. Ще си я платят хората и пак ще си паркират. Естествено беше еднократна. И най-интересно налепиха и пред нашия блок, където ситуацията е следната - нещо като тротоар, където паркираме, зелена площ, широк тротоар, където могат да се разминат три колички и после блока.

# 32
  • Мнения: 481
Подкрепям идеята!!!!
Много пъти ми се е случвало да се прибирам от разходка бясна от това, че не мога да мина по тротоарите с количката. Моята е за близнаци и е малко по-широка, но ЕДИН метър ми е напълно достатъчен за да мина с нея от където и да е.... Лошото е, че го няма оставен и този един метър. На някои места има оставено място колкото да мине един пешеходец и то на една страна  Twisted Evil
А колко пъти ми се е налагало да се връщам 10-20 метра назад, за да мога да се измъкна на улицата, тъй като от пред е паркирал някой умник, покрай когото не може да се мине, а от страни има дъъълга редица от плътно паркирали една до друга коли.....
От както се движа по улиците с двойната количка съм се замислила сериозно и за инвалидите. При тях го има същия проблем. Никакви удобства!!!!
Дори в поликлиниката, където е нашата педиатърка вратата е двойна, но едното крило е затворено и хванато с една планка и болтове. Единична количка влиза без проблем, но ако трябва да влезем ние с двойната или инвалид - просто е невъзможно. Вече си нося в количката клещи и ключ, за да мога да си отварям вратата......  Twisted Evil Но това е малко отклонение от темата....

Та, ако се измисли нещо го подкрепям с две ръце и ще се включа активно в инициативата!

# 33
  • София
  • Мнения: 2 164
Подкрепям идеята  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 7 190
Браво за идеята! Много е добра!!!!!
Дори и да няма ефект веднага или в близко време, това е гражданско общество!
Момичета, аз мога да се опитам да помисля за стикера - архитект съм и работя с разни такива програми.
Ама само малко време ще ми трябва Grinning
Поздрави  bouquet

# 35
  • Мнения: 9 990
Съжалявам. Карам, откакто родих. Паркирам където намеря. И двата отбора имат проблем с пространството.
Съседските деца ми залепиха картинка от дъвка върху стикера "Бебе в колата". Хич не искам някой да ми лепи още нещо по стъклата.
а да ми повредят огледалото - ами имам си застраховка, ама трябва да се мъкна с бебето.....разбери ме и ти.

Тити, аз лично не мога да те разбера, защото шофирам и съм с дете и не си позволявам да спирам по подобен начин.Защото докато си върша работата за 3-4 часа-през това място може да минат 10 майки с колички....а аз съм една.....
Подкрепям идеята.Счупила съм две колички с първото си дете, имала съм много случки при слизане при такава ситуация на улицата.Защо моето дете да е по-застрашено, заради това, че майката на друго не може да отиде на паркинг?
Мнооого дъфкана тема, но и много болна, който не е патил, той не разбира. Tired

# 36
Аз също съм си мислила за подобно нещо.Не веднъж ми се e случвало да  слизам на улицата заради  такива.Просто си личи че въобще не e помислил че покрай колата минават пешеходци.A пък и пресичането е пален ужас-няма кой да ти спре да минеш.Пълни пропстаци!!! smile3512

# 37
  • Мнения: 364
подкрепям идеята! отдавна не ползваме количка(това е едната от причините да се откажем при първа възможност от нея, другата - липса на асансьор), но съм имала много много проблеми - живеем в центъра и ....знаете как е!  #Cussing out

# 38
  • Мнения: 2 849
Аз съм ЗА ! Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 2 039
Според закона за движение по пътищата, паркиралите коли по тротоарите трябва да оставят откъм страните на сградите минимум 1,5м за преминаване на пешеходци.
Наказва се с глоба 15 лв. водач, който неправилно паркира върху тротоара.

# 40
  • Мнения: 567
Аз съм шофьор от доста време и мога да кажа, че колкото и да му се иска на човек да паркира винаги така, че да не е в нарушение, да не пречи на пешеходците и да не пречи на минаващите коли е почти невъзможно /особено в центъра/.

Като майка съм одобрявам това което е написано в тази тема, но и не всички шофьори са простаци просто няма къде да се спре  Sad

# 41
  • Мнения: 9 990
............Всичко е въпрос на желание и съобразителност.

 Peace
Щом някои могат, вярвам, че и останалите биха могли да намерят за себе си и околните удачен вариянт.

# 42
  • София
  • Мнения: 7 036
И аз подкрепям идеята, но и от другата страна не е лесно - къде да спра?

 незнам, истината е, че немога да си гушна колата под мишница и да си я нося с мен.

Така, че всеки си гледа от неговата камбанария - шофьорите не се сещат за майките, майките за шофьорите. И проблемът е не в единичните случаи /изключвам съвсем простаците тип: "Скивай ся кво шъ напрая с тая кола" - тях винаги ще ги има, за съжаление, проблемът трябва да се реши на държавно ниво - паркинги, зони за паркиране и т.н и т.н
Peace
Pandora e изяснила проблема перфектно, за мен темата е безмислена, каквото и да си приказваме ние тук - ефект никакъв.

# 43
  • Мнения: 1 555
Аз съм шофьор, но определено се дразня, когато няма как да минем по тротоара, а трябва да бутам количката по оживения булевард, на който става всеки ден по 1 катастрофа ! Прави са майките, които казват, че и за количките и автомобилите има проблем с паркирането и свободното движение по тротоарите, но  въпреки че съм шофьор ПОДКРЕПЯМ ИДЕЯТА !

# 44
  • Мнения: 410
какво да казвам как е било при нас, като си е така на всякъде! Имала съм случаи, в които просто се налага да буташ по паветата! Освен опасността, на детето ти главата става чорба от друсането! Да легне многоуважавания шофьор/ка в количката!
Има и уникални варианти! Като спрат на тротоара не ги вдига паяка! А паркинга на паяците е точно на този булевард!
Един искаше да ме бие, че съм му сритала ценнтата кола!
И нашия татко кара кола, но от както го познавам, не е спрял на тротоар!
ИМА иПЛАТЕНИ ПАРКИНГИ! Толкова ли е важно да слезеш от колата и веднага да влезеш някъде си! Ами ще повървиш! Ами ще ползваш градси транспорт! Ами ще си купиш нормална градка кола за натоварен град, ане лимузина! Ама нейсе, нали трябва да се изфукаш, нищо че я изплащаш до живот и се прибираш да спиш в панелката в Тракия и цяла нощ трпериш да не ти драснат или краднат колата! Да, това е психиката на Съвременния българин !
Разбира се че трябва да има ответна реакция! И аз ще си взема от тези стикери! Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт