Поради студа

  • 35 271
  • 392
  •   1
Отговори
  • Мнения: 461
Майки, тъй като днес за София не обявиха увеличаване на дните на ваканцията, искам да ви питам дали ще си водите децата в понеделник, вторник и сряда на училище? Това впредвид лошите метереологични условия -20 градуса. Ако не ги заведете как ще извинявате отсъствията? Питането ми е най- вече за подгохвитерните групи и учениците от 1, 2, 3 и 4 класове.

# 1
  • София
  • Мнения: 10 394
Ако е здрава - ще ходи! -20  за София не е нечувано.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Според мен проблем е по скоро, че сградата отдавна не е топлена и ще бъде вътре голям студ. Първите 1-2дни.

# 3
  • Мнения: 79
Според мен е редно училището да започне в понеделник, ваканцията става прекалено дълга, а края на срока наближава. После пак ще мрънкат, че не могат да ги оформят.

Материала се забравя бързо  Naughty

# 4
  • София
  • Мнения: 10 394
Не вярвам да има проблеми, в сградите се поддържа някаква температура.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 849
Дори не ми е хрумвало да не ги водя заради студа.
А и събота и неделя няма да ги вържа вкъщи - колкото и да е студено поне за половин час ще излязат да играят на снега.

# 6
  • Мнения: 12 452
Спокойно, в училищата затоплят сградата предварително. Няма да чакат понеделник в 7,30 ч да включат отоплението, до тогава ще са им се спукали тръбите. Ако се притеснявате, че може да е по-хладно предвидете грейка или някаква по-топла дреха на детето. Ако не сте с кола бих посъветвала да предвидите обувки за смяна, за по-малко детенце при възможност и панталони за в случай, че играе на снега или падне и се измокри.
Не съм от София,но и тук -20°  не е необичайно. В понеделник щерката ще е на градина (4-та група е ), а аз на работа. Да се надяваме, че до тогава ще оздравее, нямам вариант да я държа вкъщи. Ако градският транспорт се движи (за тролеите може и да има нередовни, но автобусите поне са редовни) ще се придвижваме с него, ако има проблем с такси или пък ще извадя шейната. Ще видим.
Колкото до отсъствията можете да пуснете молба по семейни причини/ или лоши метеорологични условия.

# 7
  • Мнения: 46 580
Според мен проблем е по скоро, че сградата отдавна не е топлена и ще бъде вътре голям студ. Първите 1-2дни.
В съседната тема обясниха, че не е така.
Има дежурен поддръжка, който пуска парното ако мине под нулата през ваканциите, за да не се пукнат тръбите. И в повечето училища започва да се затопля ден два преди края на ваканцията.
Няма да има проблем в това отношение.

Peace

Досега беше в двора на училището и се прибра мокра до кости, следващите дни пак ще излиза. В помещенията не е проблем да се поддържа нормална Т.
Само болести да няма.

# 8
  • София
  • Мнения: 574
Аз съм от по-страхливите майки с болнави деца, въпреки имуностимулаторите, които пият. Определено обмислям идеята как децата ми да ги извиня от училище, но нямам вариант за извинителни бележки. Вкъщи са от две седмици, не излизат, и въпреки това все нещо им има : ту на голямата, ту на малката. Редуват се с хрема, гърло, температура и така...  Надявам се просто да удължат ваканцията.
Мисля, че пикът на грипа за София беше преди ваканцията, защото в класовете и на двете деца отсъстваха по болест по десетина човека.

# 9
  • Мнения: 12 452
Защо да няма вариант за извинителни бележки? Ако сте изчерпали лимита от три дена по семейни причини от класната, не се притеснявайте, директорът също има право да разреши допълнителни дни (мисля, че бяха седем). Пуснете молба до директора, той ще попита класната колко дни сте ползвали, ще резюлира молбата и ще я даде на класната да извини отсъствията. Другият вариант е да помолите ЛЛ да даде извинителна бележка, и без това има обявена епидемия.

# 10
  • Мнения: X
Ако е здрава - ще ходи! -20  за София не е нечувано.

+1 аз съм ходила и на повече... не ми е паднал носът.

# 11
  • Мнения: X
Защо да няма вариант за извинителни бележки? Ако сте изчерпали лимита от три дена по семейни причини от класната, не се притеснявайте, директорът също има право да разреши допълнителни дни (мисля, че бяха седем). Пуснете молба до директора, той ще попита класната колко дни сте ползвали, ще резюлира молбата и ще я даде на класната да извини отсъствията.
От известно време не е точно така. Първите три дни са с разрешение от директора, следващите седем - с молба до директора и решение на педагогическия съвет.

# 12
  • Кърджали
  • Мнения: 10 359
Ще си ходи и още как. То пък все едно за първи път е студ... Първи клас е,но и в детската градина не е отсъствала безпричинно. И не смятам че бих направила услуга на детето като "заради студа" стои само вкъщи. Та от понеделник на училище и на другите си занимания ще ходи

# 13
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 316
Ако и в понеделник и вторник времето е такова ,няма да пусна детето на училище.
Ще напиша бележка ,че ще отсъства по семейни причини.

# 14
  • shumen
  • Мнения: 18 180
Е,то все едно аз да не отида на работа.Детето ще го пусна на градина,защото няма кои да го гледа.

Общи условия

Активация на акаунт