Грижа за лицето и грим за дами в прекрасната възраст 40+ No. 5

  • 92 014
  • 742
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 118
Различни видове, в предходната тема има доста информация, ако ви се чете.
Аз използвам този:http://www.zoya.bg/%D0%9D%D0%BE%D1%89%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D0%B5%D1%80%D1%83%D0%BC-%D1%81-%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD-%D0%A1-%E2%80%93-30-%D0%BC%D0%BB.7797

Ахаааа, става дума за серум с витамин Ц. И аз съм си взела на Таймлесс, с ферулиева киселина и витамин Е. Не го слагам много редовно, защото ми се струва че ми действа леко опъпчващо. Но се опитвам да го включвам сутрините.

# 271
  • софия
  • Мнения: 756
.....................................

Ахаааа, става дума за серум с витамин Ц. И аз съм си взела на Таймлесс, с ферулиева киселина и витамин Е. Не го слагам много редовно, защото ми се струва че ми действа леко опъпчващо. Но се опитвам да го включвам сутрините.

Ааааа такъв имам и аз  Laughing

# 272
  • Мнения: 255
Относно ретиноидите и митовете:
http://www.allure.com/gallery/biggest-retinol-cream-myths
Ползам 50 + за ски ваканция и море най-вече за лицето.Предпочитам PIZ BUIN® или Lancaster Sunscreen products.В градски условия 30.
Всеки си преценява кожата по скалата на Фицпатрик както и дестинацията за която пътува/географско положение и климат/и преценява.

Последна редакция: ср, 15 фев 2017, 16:18 от nellca

# 273
  • Мнения: 2 266
Лицето си задължително го мажа с крем преди да изляза навън.

# 274
  • Мнения: 13 275
nellca, благодаря за статията bouquet

# 275
  • Мнения: 302
Четох,етох старите теми и съвсем се обърках с тези ретиноли.
Сдобила съм се с Паула'с чойс  клиникал 1 % ретинол , измивен гел с ниско ПХ и Цикапласт. Може ли някой да резюмира стъпките за сутрин и вечер? Много благодаря!

# 276
  • тук и там
  • Мнения: 11 529
Тук се говори за кремове със третиноин предимно-като ретина А и подобни и за техният ефект върху бръчките.Ретинола на Пола не е такъв.Иначе и аз него ползвам,още не съм си купила крем със третиноин.Ползвай го както е описано на сайта.В началото-нанасяш един -два пъти седмично докато свикнеш,после по 3,4 и т.н..Аз обаче така и не свикнах със него и за това го смесвам със крем и така нанасям.През деня-задължително със крем със висок фактор.Цикапласт е може би за да ги смесваш,или нанасящ след ретинола...Ако идеята е да ги смесваш -окей.Друг вариант е -ако ти понася,един час след нанасяне на ретинола примерно,да нанесеш другият   крем..Зачервяване и лющене на кожата се появява  при мен,обаче  както казах-и аз предпочитам да го ползвам по-рядко или смесен със крем,от колкото да ходя със зачервена и лющеща се кожа.. Peace
Между другото,аз съм доволна от ретинола на Пола.Бръчките ми не са се заличили,но избистря  и изсветлява тена и свива порите определено.Също така и кожата има повече блясък.

Тъй като в темата има и други почитателки на Пола ,да споделя че си поръчах  това,тъй като ходя със грим  обикновено,но още не съм започнала да го ползвам за да дам отзиви-вчера пристигна.
http://www.paulaschoice-eu.com/resist-anti-aging-smoothing-prime … serum-spf-30.html
И да потвърдя,че за мен това е пълен боклук на сносна цена..Не виждам никакъв ефект до сега от него.
http://www.paulaschoice-eu.com/resist-10-procent-niacinamide-booster.html

Последна редакция: ср, 22 фев 2017, 07:58 от Kaisia

# 277
  • Мнения: 302
Много ти благодаря, Кайсия. чакам да дойде и това.
Може би за него е измиващото с ниското  РН?И  да ги редувам веер с Паула?Пак се връщам да ч`ета по-предната тема.

# 278
  • Мнения: 255
Четох,етох старите теми и съвсем се обърках с тези ретиноли.
Сдобила съм се с Паула'с чойс  клиникал 1 % ретинол , измивен гел с ниско ПХ и Цикапласт. Може ли някой да резюмира стъпките за сутрин и вечер? Много благодаря!
Можете да погледнете таблицата в тази статия.Разглежда въвеждането и нанасянето:
https://www.futurederm.com/11-things-you-never-knew-about-retino … inoids-until-now/

# 279
  • Мнения: 302
В таблицата е дадено да се започва с 0.5. Аз имам 0.05%. На едното място не виждам мерни единици. Мога ли да започна с този, който съм поръала ? Статията за митовете  я етох преди няколко дни, сега ше се върна пак да я проета внимателно , много благодаря

# 280
  • Мнения: 1 095
Christian, ти маш 0.05% третиноин, а в статията таблицата е за ретинол. В статията също има сравнение между концентрации на двете съставки.

# 281
  • Мнения: 255
В таблицата е дадено да се започва с 0.5. Аз имам 0.05%. На едното място не виждам мерни единици. Мога ли да започна с този, който съм поръала ? Статията за митовете  я етох преди няколко дни, сега ше се върна пак да я проета внимателно , много благодаря
Можете ,но го смесвайте с 1към1с крем преди нанасяне поне 2-3 месеца за адаптация.Таблицата я посочих,защото добре онагледява честотата на насянанията седмично както и това ,че при чуствителна кожа ,може да се "стои"по-дълъг период на 2 пъти нанасяне седмично.Самата статия си е реклама на техен продукт,но таблицата е добре съставена.

Последна редакция: ср, 22 фев 2017, 10:33 от nellca

# 282
  • Мнения: 3 480
Статията на nellca е много полезна и обобщителна. Моят ретин А дойде и го почнах - засега няма зачервяване, но кожата ми започна да се излющва леко - когато стане прекалено дразнеща минавам с ексфолиант преди лягане и се изглажда. Засега ефект не виждам - ще чакам 12 седмици, но мисля да пробвам под очите от външната страна на скулите както пише в статията.
Ще погледна и публикуваната таблица, че и аз съм нова в ретиноидите.

Kaisia, пиши отзиви за праймъра на Пола. Аз лично не вярвам в праймърите, ползвам си серуми и направо нансям тониран крем вместо фдт.

# 283
  • Мнения: 302
Като го смесвам наполовина с крем в началото, има ли изисквания към крема? Върху поистено лице, без серуми и други продукти върху него?
Кремовете, които ползвам са - revitalizing supreme + Estee lauder , Ultimate lift age correcting creme -Estee lauder, Сicaplast baume -la roche posay, Някакъв със серамиди на Елизабет Арден, серум серамиди на Елизабет Арден ( четох, че е добре серамидите да последват Ретинола), серум имам с хиалуронова киселина.

# 284
  • Мнения: 255
Като го смесвам наполовина с крем в началото, има ли изисквания към крема? Върху поистено лице, без серуми и други продукти върху него?
Кремовете, които ползвам са - revitalizing supreme + Estee lauder , Ultimate lift age correcting creme -Estee lauder, Сicaplast baume -la roche posay, Някакъв със серамиди на Елизабет Арден, серум серамиди на Елизабет Арден ( четох, че е добре серамидите да последват Ретинола), серум имам с хиалуронова киселина.
Нанасяй на почистено лице с меко измивно  средство.Може да смесваш и с бадемово масло или др.такова.За ЕЛ,не съм сигурна ддалли не съдърржа рет. палмитат.Ако съдържа,не е подходящ/мое мнение/.Цикапласт ти е за раздразнена кожа -сутрин.ММ беше писала за него.Това ти е старта 1 път вечер/седмично.През останалото време обичайната ти козметика.

Общи условия

Активация на акаунт