Екзотични почивки /Тема 2/

  • 65 738
  • 527
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 020
За любителите на самостоятелни пътувания давам един линк към една вила в Занзибар, май на западното крайбрежие. Малко ми е трудно за обясняване, но приятели на приятели са били там /май голяма компания/ и са останали очаровани от всичко. И не знам защо нещо ми се "върти" в главата и за някаква "българска следа" - собственичка ли, персонал ли...., но може и да греша. Като цяло - страхотно обслужване и май прилични цени. Не съм го разглеждала в детайли, но който има интерес може да го направи.

https://www.facebook.com/whitesandsbeachvilla/?ref=page_internal

# 106
  • Мнения: 6 301
Има изгодни полети за Фиджи от Букурещ по Нова година.

# 107
  • София
  • Мнения: 204
Сами ли си го организирахте? Аз лично предпочитам само Бали /а и за самостоятелно е по-лесно/, но ще ми бъде интересно и за Куала Лумпур и Сингапур - виждала съм организирани екскурзии с подобен маршрут. Ние не сме много млади,  и мъжът ми за подобни "шумни, претъпкани и тотално непознати" места предпочита всичко да му е уредено от някой друг Sunglasses

Да, сами си го организирахме. И двамата с мъжа ми обичаме да пътуваме и сами си организираме пътешествията (пътували сме доста из Европа). По този начин не се съобразяваме с никого, а единствено със самите нас.
Попаднахме на изгодна оферта за полет от София до Сингапур с прекачване в Доха на катарските авиолинии. Решихме да се поглезим и да отседнем за 1 нощувка в страхотния хотел, символ на града - Марина бей. Няма да забравя невероятната гледка от нашата стая и от басейна на последния етаж. Бих казала, че града е още по-красив нощно време, когато всичко е осветено Simple Smile
От Сингапур, о-в Бали е супер близо като дестинация - летяхме с AirAsia. Прекарахме 3 нощувки в сърцето на Бали - Убуд (много красива природа, джунгла, оризови плантации, храмове, природни паркове с животни). Сбъднах една от мечтите си да погаля слон и да яздя - беше наистина страхотно изживяване. Храних и жираф Simple Smile))
Прекарахме и 3 нощувки в курорта Нуса Дуа, който е на самия океан. Хотелът, които избрахме беше много хубав - красива градина, чист басейн и плаж - какво повече му трябва на човек. От Бали пътувахме към Куала Лумпур отново със самолет на AirAsia. Там имахме общо 2 нощувки. Времето не ни стигна, за да разгледаме всичко, но добихме някакви впечатления от града. След това от Куала Лумпур отново се отправихме към любимия ни Сингапур за още 3 нощувки. Пътувахме с автобус.
Подобно пътуване не е трудно за организиране, но си изисква известно проучване на дестинациите и резервация на полети и хотели.

Роже много добре и подробно е описал всичко относно пътуването по този маршрут. Надявам се да ми остане време да опиша и аз преживяванията си в моя блог. В момента още пиша за изживяването ни на круиз миналия септември месец.

# 108
  • Мнения: 3 020
Всичко описано звучи много добре. Аз за Бали не се притеснявам толкова много. По-скоро трябва да прочета повече за Сингапур и Куала Лумпур - не само като организация, но и дали ще отговори на нашите интереси /по-скоро на мъжа ми/. Неговите интереси са насочени към древни цивилизации, история, археология.... Е, няма да откаже и малко екзотика, но небостъргачите /най-общо казано/ много не го привличат. За това, може би, започна да ми говори за Мексико, но за по-екскурзионен тур, а не Ривиера Мая, например.

За където и да е, организирано, или самостоятелно, явно "рисърча" пак на мен ми се пада Sunglasses Да сме живи и здрави, все ще намерим интересна за нас дестинация.

Ако искаш, дай линк към блога ти - обичам да чета и да намирам интересна информация и идеи за посещение на различни места. Все пак, не сме обиколили всичко Sunglasses

# 109
  • Мнения: 2 957
В Камбоджа има много история, храмове и дълги обиколки!

# 110
  • Мнения: 3 020
Ние точно такова пътуване направихме преди месец - Виетнам, Камбоджа и Тайланд. Вярно е, че беше малко дълго и изморително, но беше организирано /малка група, с прекрасен и интелигентен екскурзовод/, така че ние предимно се наслаждавахме на това, което виждахме и чувахме....

Сега се опитвам да подредя снимките по дни, места, храмове и понякога ми се налага да потърся някое име на храм /пагода/ в Гугъл, и покрай това виждам колко много други интересни места /за нас/ има в тези държави, но разбира се само с едно посещение не можеш да видиш всичко.

Мъжът ми е очарован от Камбоджа, по-скоро от видяното там...

# 111
  • Мнения: X
Ако някой иска да направи едни Сейшели с Мавриции за две седмици има оферта от Германия 597Е

И ако някой се възползва да се обади Simple Smile ние летим на 12.06 от Мюнхен Wink

# 112
  • Мнения: 2 645
Нуждая се от спешно инфо!
Ще пътувам за Япония с прекачване Пекин. Искат ли виза в Китай ако реша да остана там за макс 72 ч.

Моля за спешен отговор, ще купувам билета

# 113
  • София
  • Мнения: 3 771
Нуждая се от спешно инфо!
Ще пътувам за Япония с прекачване Пекин. Искат ли виза в Китай ако реша да остана там за макс 72 ч.

Моля за спешен отговор, ще купувам билета

Според споразумение от 2013 г. не е нужна транзитна виза за транзитно преминаващи в Пекин и Шанхай до 72 часа.
Но нямате право да напускате тези два града...
Трябва да имате билети за трета страна.
Става въпрос за тези летища:
Beijing Capital International Airport, Shanghai Pudong International Airport или Shanghai Hongqiao International Airport

# 114
  • Мнения: 7
Здравейте, решили сме да ходим на почивка в Доминикана - Пунта Кана, но не сме много сигурни кой хотел да изберем. Спрели сме се на:
- Vista Sol
- Sirenis Punta Cana Resort
- Riu Naiboa
Някой може ли да каже мнение и да помогне с избора.
Другият ми въпрос е дали е по-удачно да се резервира през БГ агенция или и през dominicanatours.eu също е сигурно. Изчетох всички теми, но тъй като това е първото ми по-далечно пътуване искам да се застраховам.
Благодаря предварително Simple Smile

# 115
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Можеш да погледнеш TUI и Dertour, излизат оферти.

# 116
  • Мнения: 331
Записвам се  Peace Обожавам екзотиката

# 117
  • Мнения: 661
Здравейте,страхотна тема,записвам се и аз и покрай търсенето ми попаднах на темата.Искам да попитам ако някой е запознат,може ли от Таити да се отиде до Бора Бора с ферибот? От там идеята ни е да отидем и до Островите Кук. По-точно- Нова Зеландия-Фиджи,Фиджи-Таити със самолет и ако има опция от Таити до Бора Бора със ферибот? Става въпрос за началото на следващата година. Ще съм благодарна ако някой сподели впечатления от тези места.
Имах такова голямо желание за Занзибар но от прочетеното тук разбирам,че май не си заслужава.DisappointedDisappointed

# 118
  • Мнения: 4 325
По-добре летете до Бора Бора. Какъв е смисъла да прелетиш половината свят и после да се лангъркаш 2 дена с кораб?

# 119
  • Мнения: 661
По-добре летете до Бора Бора. Какъв е смисъла да прелетиш половината свят и после да се лангъркаш 2 дена с кораб?

Бихме искали да останем седмица в Окланд и Уелингтън,а до колкото видях полет от Окланд до Фиджи е 3 часа,но ми се иска да съчетая и другите острови.

Общи условия

Активация на акаунт