Нашите орхидеи - ТЕМА 20 Юбилейна

  • 66 323
  • 768
  •   1
Отговори
# 600
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Добре,благодаря ви за сведенията за Дендробиума.Но не ми  стана ясно как се разтваря кристалонът.Писахте,че се сипвало директно във водата ,но колко от него,в колко вода?
Няколко кристалчета в кашпата или съда, в който топиш саксията. Буквално 3-4 кристалчета, защото са чувствителни на преторяване.

# 601
  • Мнения: 9 439
Онзи ден една продавачка в цветарски магазин ми каза да слагам щипка канела във водата и да я сипвам в купичката на орхидеите. Това подхранвало корените.

# 602
  • Мнения: 772
Месечинке,благодаря ти много!Сега е подходящо за торене нали -докато образуват цветоносите си,допреди  да започне да образува пъпки?

# 603
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Да, мисля, че е подходящо.

# 604
  • Мнения: 13 809
Онзи ден една продавачка в цветарски магазин ми каза да слагам щипка канела във водата и да я сипвам в купичката на орхидеите. Това подхранвало корените.

Дрънци

# 605
  • София
  • Мнения: 12 006
Онзи ден една продавачка в цветарски магазин ми каза да слагам щипка канела във водата и да я сипвам в купичката на орхидеите. Това подхранвало корените.
Глупости. Канелата се ползва за отрязано или счупено листо, корен. Не позволявало да изгние. Не знам колко е вярно. На мен пък ми казаха за стимулиране на корени се поливало с витамин В-комлекс разтворен във вода - някой пробвал ли го е?

# 606
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Аз съм пробвала - растат. Но нямам база за сравнение само с кекнато. За по-сигурно мазах една кекната орхидейка.

кекнато - растение, поставено над съд с вода, за да се стимулира образуването на нови корени.

# 607
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
отчитам се - моето израстъче не е кейка Blush
за ден-два дръпна със сантиметър и вече има пъпчици Hug

# 608
  • Мнения: 13 284
Онзи ден една продавачка в цветарски магазин ми каза да слагам щипка канела във водата и да я сипвам в купичката на орхидеите. Това подхранвало корените.
Глупости. Канелата се ползва за отрязано или счупено листо, корен. Не позволявало да изгние. Не знам колко е вярно. На мен пък ми казаха за стимулиране на корени се поливало с витамин В-комлекс разтворен във вода - някой пробвал ли го е?

Не съм, само съм чела за това в руски форум, където също го препоръчваха

# 609
  • Мнения: 6 388
Още един видов фаленопсис цъфна днес при мен:
Скрит текст:

# 610
  • Мнения: 5 682
Вчера реших да се разходя до Практикер /Велико Търново / и срещнах ей тази хубавица
Скрит текст:
Погледна ме с прекрасните си розови очи, разплака се и ми проговори: Моля те, вземи ме! Огледах се, около мен няма хора, значи на мен говори. И тъй като не издържам на сълзи взех я, нямах абсолютно никакъв избор...  Crazy

# 611
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
пепи, ако знаеш колко добре те разбирам Mr. Green

аз днес пресадих косматковците  Blush

от три саксии станаха четири и една със старите стръкове. да им дам шанс, ако има някакъв живот в тях  Blush
сега ще тръпна докато се види резултата.  Blush
 

# 612
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Баси, Пепи, не си имала никакъв шанс.  hahaha

# 613
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Вчера реших да се разходя до Практикер /Велико Търново / и срещнах ей тази хубавица
Скрит текст:
Погледна ме с прекрасните си розови очи, разплака се и ми проговори: Моля те, вземи ме! Огледах се, около мен няма хора, значи на мен говори. И тъй като не издържам на сълзи взех я, нямах абсолютно никакъв избор...  Crazy
Страхотна!
С глас се смях, даже прочетох и на мъжа ми каква си сладурана, защото човека се учуди, защо се смея сама Simple Smile

# 614
  • Мнения: 69
Здравейте ,искам да попитам при присаждането въздушните корени покриват ли се със субстрат.Многа са и са дълги около 20 см.Растението е на около 5 години ,но листата започнаха да изсъхват.Реших че трябва да го преместя а не зная какво да ги правя тези корени.

Общи условия

Активация на акаунт