бръчка на челото

  • 3 644
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 360
На 35 години съм и като цяло кожата ми изглежда много добре, но имам една хоризонтална бръчка на челото, която много ме дразни. Моля да съвети за премахването и: козметика, козметични процедури и съответно специалисти, хранителни добавки и т.н. Благодаря

# 1
  • Мнения: 206
Аз имах същия проблем. На 36 съм, но тази бръчка на челото ми е още от 20 годишна. По скоро мимическа. Сложих си ботокс и съм супер даволна. Казаха, че ще ми държи около 6 месеца. Еми вече мина година и бръчката я няма.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 289
Аз пък имам 2 Tired, мимически са, ама кво като...бръчки са си, дълбоки. Освен ботокс, един бретон да си резна. newsm78
Никаква козметика не може да оправи тия бръчки. Confused

# 3
  • София
  • Мнения: 5 198
И аз мислех за бретон  Laughing
Сега ходя на фотоподмладяване, надявам се след третата процедура да се скрие малко бръчката. Аз съм на 29г., и да бръчките отдавна не са мимически

# 4
  • Мнения: 2 420
На 35 години съм и като цяло кожата ми изглежда много добре, но имам една хоризонтална бръчка на челото, която много ме дразни. Моля да съвети за премахването и: козметика, козметични процедури и съответно специалисти, хранителни добавки и т.н. Благодаря

Аз нямам бръчка на челото, но имам малка хоризонтална бръчка горе на носа, между веждите , затова отвреме-навреме си правя маска на това място, а и на цялото лице с мноого тънки ленти краставица.
С белачката за картофи режа тънките ленти по дължината на краставицата (без кората и семките, те не стават) и слагам на цялото чело, а по-малките парченца на бръчката между очите.
Залепват за кожата като втора кожа, необходимо е само да са много тънки ивиците. Понякога слагам 2-3 слоя. Много е приятно, особено ако краставицата е от хладилника.
След около 1 час маската е постегнала. Мимиката на лицето става почти невъзможна.
Тук е моментът, когато с малко търпение можеш пред огледалото да потренираш
изрази на емоции на лицето, които да не включват точно тези мускули.


Ботоксът прави нещо подобно - изключва от участие в мимиката инжектираните с него участъци.
Той не запълва бръчката, само кара мускула да не контрахира.

И една алтернатива на маската с краставица.
Миналата седмица купих едно огромно листо от алое вера от тукашния Реал.
От сърцевината извадих желето и го смлях с миксера. Стана нещо като гел.
С този (охладен в хладилника) напоих обилно памучни тампони за почистване на грим и покрих де що имаше бръчка.
Видях им сметката.  Joy Joy Joy
После цял ден ми беше гладко и освежено лицето. Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 5 289
И така до следващият ден? newsm78

# 6
  • Мнения: 2 420
Може и повече от ден...
Усещането за функцията на мимическите мускули остава доста време, става по-осъзнато.
Важно е да се избегне мимиката, която води до поява на определена бръчка.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 289
Не мисля, че би проработило, имам си мимики, които правя цял живот, за това и челото ми се е "мимичосало" Crazy.

# 8
  • Мнения: 360
Miraba, дерматолог ли ти постави ботокса? Не е ли рано на тази възраст?  На мен ми бяха казали, че ботоксът е подходящ за жени над 45 год. Благодаря предварително за отговора.

# 9
  • Мнения: 206
Не мисля. Ботоксът се слага дори превантивно. Доста четох из нета. Може да направиш проучване

Общи условия

Активация на акаунт