Нашите кухни - 67

  • 108 866
  • 759
  •   2
Отговори
# 360
  • Мнения: 3 406
Острова си е остров  Heart Eyes  Помещението не е 100 кв.м., че да и се разгони фамилията от обикаляне  Mr. Green  Един плот в повече никога не е излишен в кухнята, нито пък уютно местенце за сутрешното кафе или за вечерното винце  Peace  След месец ползване със затворени очи ще може да мине траекторията!

# 361
  • Мнения: 1 483
Не е чак толкова зле, реално най-ползваната зона е Г-образна между хладилника и котлоните, а островът е между тях. Покрай прозореца ще сложи по-рядко ползваните неща и няма да ѝ се налага постоянно да обикаля острова.

# 362
  • Мнения: 1 787
мандаринка, аз бих махнала шкафовете при скосената стена и бих направила един двойно по-широк остров. П-образна кухня и остров е прекалено според мен, не се затрупвайте излишно с шкафове от всички страни, направо Плюшко-стайл става... ooooh! Щом харесваш острови (кой ли не ги харесва, разкошни са!  Heart Eyes), направи си един голям, хубав, удобен остров и въобще не се притеснявай, че стената ти ще остане празна - никой няма дори да я забелязва, защото всички ще се прехласват по островчето, а и то ще ти бъде незаменимо удобно, докато се вихриш в кухнята - много повече от още един плот в другия й край.

Последна редакция: пн, 27 фев 2017, 22:00 от Madeleine

# 363
  • при моите любими
  • Мнения: 2 528
мандаринка, аз бих махнала шкафовете при скосената стена и бих направила един двойно по-широк остров. П-образна кухня и остров е прекалено според мен, не се затрупвайте излишно с шкафове от всички страни, направо Плюшко-стайл става... ooooh! Щом харесваш острови (кой ли не ги харесва, разкошни са!  Heart Eyes), направи си един голям, хубав, удобен остров и въобще не се притеснявай, че стената ти ще остане празна - никой няма дори да я забелязва, защото всички ще се прехласват по островчето, а и то ще ти бъде незаменимо удобно, докато се вихриш в кухнята - много повече от още един плот в другия й край.

И аз съм на това мнение. Може на тази стена да се сложи нещо много олекотено, а да не да са такива шкафове.  Peace

# 364
  • Мнения: 447
мандаринка, аз бих махнала шкафовете при скосената стена и бих направила един двойно по-широк остров. П-образна кухня и остров е прекалено според мен, не се затрупвайте излишно с шкафове от всички страни, направо Плюшко-стайл става... ooooh! Щом харесваш острови (кой ли не ги харесва, разкошни са!  Heart Eyes), направи си един голям, хубав, удобен остров и въобще не се притеснявай, че стената ти ще остане празна - никой няма дори да я забелязва, защото всички ще се прехласват по островчето, а и то ще ти бъде незаменимо удобно, докато се вихриш в кухнята - много повече от още един плот в другия й край.
Под скосената има зона от 45-50 см която е трудно достъпна/ниска/ и могат да се сложат шкаф вирина и ТВ шкаф с телевизор
Оптималната ширина на плота е около 90 см и ако е по широк задната зона няма как да я достигаш

# 365
  • Мнения: 2 438
За мен помещението на мандаринка се претрупва от близостта на острова и трапезната маса. Нека помисли в тази насока.

# 366
  • София
  • Мнения: 1 641
А ако към скосената зона, няма шкафове и сложиш барстоловете, които отпаднаха?

# 367
  • Мнения: 88
Аз също мисля,че тези ниските шкафове към скосената стена са напълно излишни.Става доста претрупано и няма никакъв простор за такова отворено помещение.А хладилника бих сложила на мястото на плота за готвене.Ако високите неща /колони/ са на едно място  отсреща, няма да изглежда така затворено.И без това пространството между мебелите изглежда доста малко.

# 368
  • София
  • Мнения: 3 058
Страхотни сте!!  Hug Heart Eyes
Затрупахте ме с идеи, които трябва да обмисля, благодаря  Hug

Относно шкафовете в скосената зона - склонна съм да ги махна и да разширя острова, и без това там има радиатор. Но пък не може да се минава плътно покрай стената, защото е ниско и така и така остават едни 50-тина см неизползваеми...колкото някой да мине и да се навежда...
А ако към скосената зона, няма шкафове и сложиш барстоловете, които отпаднаха?
това ми харесва като идея - плот и столове, но като седнеш ще си малко в гръб към помещението...трябва да го обмисля. Може пък да се окаже удобно да си слагам там лаптопа и да надничам тук докато готвя Wink

Иначе за голямата маса - моят мъж държи на нея, на принципа - "колкото повече - толкова по-добре".  Както и на камина държи и за тази част от дневната отговаря той, не знам как ще се синхронизираме накрая  Whistling  Crazy
Ако няма остров /заради близостта на голямата маса/ няма ли да се отвори много кухнята към помещението?
Ако оставя острова, но без високи столове, може да не е толкова претрупано с места за сядане...

merion7777 и така съм го мислила, но реших, че ако няма висок шкаф в началото, едва ли не от дивана виждаш мивката, а моите домашни не са най-прибраните и подредени  Crazy Затова исках някаква визуална бариера към плота.
Имах и вариант да сложа колоната с печката до хладилника, но тогава мивката се залепя за колоната, защото изводите за канал и вода са там /тази стена граничи с банята/ и нещо се отказах... Котлоните трябва да са горе-долу там, където съм ги сложила, защото комина е точно над тях сега  Crazy 

4efits благодаря за картинките  Hug

vesi1 благодаря за цветовите насоки, това за сега ми е най-мътно и май ще ми бъде най-трудно. Като подредя шкафовете пак ще искам съвет за цветове  Embarassed

# 369
  • Мнения: 447

merion7777 и така съм го мислила, но реших, че ако няма висок шкаф в началото, едва ли не от дивана виждаш мивката, а моите домашни не са най-прибраните и подредени  Crazy Затова исках някаква визуална бариера към плота.
Имах и вариант да сложа колоната с печката до хладилника, но тогава мивката се залепя за колоната, защото изводите за канал и вода са там /тази стена граничи с банята/ и нещо се отказах... Котлоните трябва да са горе-долу там, където съм ги сложила, защото комина е точно над тях сега  Crazy 

Ето така  можеш да скрие хладилника , но не го мести тук му е мястото
https://postimg.org/image/po27m94oj/

# 370
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
мандаринка, а за бар, който да разделя кухнята от другото помещение мислила ли си? Може да се сложат столове от външната страна, а откъм кухнята да си имаш шкафове и работен плот върху тях.

# 371
  • Мнения: 1 597
Мандаринка, за мен най-добро е предложението на Чефтис без остров и  с шкафове под прозореца, като само бих добавила един шкаф скосен в ъгъла, където можеш да си прибираш комбайните и миксерите - както е направила Д.Петкова - рзгледай й кухнята във форумните снимки на кухни. . Бих оставила шкафовете под прозорице, като оставя плот свързващ 2-та шкафа с чекмежета от 2- страни на рдиатора, ако  искаш отпред можеш да го покриеш с решетка. Така ще имаш повече шкафове и плот, а отделно можеш и цветя да поставяш под прозореца. Иначе стената ще остане много празна, а ниската височина към нея и острова пред нея ще препятства свободното придвижване. Отделно имаше и една кухня с допълнителна изтегляща се масичка - плот,  на колелца и скрита около пералня или някой от шкафовете беше не помня много добре, ти можеш да я направиш под плота около радиатора.

# 372
# 373
  • Русе
  • Мнения: 3 711
И аз съм за махане на острова и ниски шкафове под скосеното (иначе е неизползваемо). Страшно обикаляне става около острова, а ако са повече хора е някакъв ужас. Много на гъсто ми идва масата след това и холната част. Затова бих "олекотила" малко кухнята. Като гледам моята кухня е с подобни размери (може би малко по-малка, сега не знам точно), в крайна сметка я оставих без остров, да ми е широко, доволна съм много, като се съберем всеки да вземе нещо от там, което е доста често и даже се бутаме. Представям си, ако имах остров. Моята е П-образна с бар откъм хола. Но пък не сложих плот на едната страна както си мислех преди да добавя.

# 374
  • Северозапада
  • Мнения: 5 471
Ще се включа и аз в темата. Предстои ни основен ремонт на кухнята. Не е особено голяма, 280 /250 нещо такова, е цялото помещение, а кухнята ще е Г-образна 180/ 210. Пералнята ще е извън кухнята, а хладилникът - в отделна ниша. Имам представа как ще са разположени мебелите, къде ще са мивката и уредите, но не мога да се спра на цветове (ориентировъчно да са в бежово-кафявата гама), материалите и на вида на горните шкафове, които искам да са до тавана, за да няма бърсане на прах върху тях  Wink.  Дали да се отварят нагоре или да са "нормални", дали да са на 1 или 2 реда. Не искам и отворени пространства, всичко да е зад врати. Долните редове си ги представям и знам как искам да бъдат, горните са ми смътни. Фурната и микровълновата ги планирам в колона.
Цветовите комбинации, които най ми допадат
Скрит текст:



До скоро си мислех предимно за първите варианти - тъмни долни шкафове и светли горни, като долните да не са гланц, но сега пък клоня към 3 и 4ти вариант.  И все пак не мога да реша дали да са гланц долните или не.  Имам около 2 месеца да реша. До тогава ще разглеждам и ще крада идеи.

Общи условия

Активация на акаунт