Aборт или не

  • 2 848
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Не знаех как точно да озаглавя темата. Имам въпрос.. не съм опитна и го видях в едно клипче.. Та възможно ли е в 5 месец бебето да се изкара с плодните води и да остане живо с некви други условия като бременността.. ще се радвам ако сте ме разбрали не знам точно как да обясня... БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 23 029
Честно, нищо не ти разбрах... И се казват околоплодни води. А какво значи " с некви други условия като бременността" ? Интересувате дали, ако се роди в 5 месец може да оцелее ли?

# 2
  • София
  • Мнения: 28 757
Не знаех как точно да озаглавя темата. Имам въпрос.. не съм опитна и го видях в едно клипче.. Та възможно ли е в 5 месец бебето да се изкара с плодните води и да остане живо с некви други условия като бременността.. ще се радвам ако сте ме разбрали не знам точно как да обясня... БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО Simple Smile
Имаш предвид в нещо като кувьоз ли?
П.П. Българка ли си?

# 3
  • Мнения: 10
Имах предвит дали е  възможно бебето да оцелее в 5 месец

# 4
  • София
  • Мнения: 28 757
Имах предвит дали е  възможно бебето да оцелее в 5 месец

Не мисля.

След не помня коя седмица се води раждане, да.

# 5
  • Мнения: 10
Води се раждане но в същото време е аборт така ли? Мисълта ми беше дали е някак възможно да се каже така да родя бебето в 5 месец с околоплодните води и да оцелее например като в ковиоз или нещо друго?...

# 6
  • София
  • Мнения: 28 757
Имах предвит дали е  възможно бебето да оцелее в 5 месец

Не мисля.

Скрит текст:
След не помня коя седмица се води раждане, да.

Прекалено рано е.

# 7
  • Мнения: 2 501
Не. Водели са ти го като раждане, защото в такива седмици вече не може просто да ти направят кюретаж или да извадят плода с вакуум. Трябва да родиш бебето и плацентата. Но шансове за оцеляване не. Поне не и в България.
Ако терзанията ти са дали е можело да се направи нещо за бебчето, не се тормози, не е можело.
И съжалявам за преживяното.

Последна редакция: вт, 07 фев 2017, 20:09 от commala

# 8
  • Мнения: 10
Благодаря на всички

# 9
  • София
  • Мнения: 30 198
Аборт се води до 12г.с. До 7г.с. може и с медикаменти. След това се води раждане. Обяснили са преди мен вече, че трябва да се роди бебето и плацентата. В 5м. плодът не е развит до степен, че да може да оцелее в нестерилна среда т.е. извън организма на майката. Чела съм някакви статии, че има единични случаи, при които плодът оцелява, но не са в БГ. Тук идва и въпросът, дали АКО оцелее плодът в 5м., след това няма да има трайни здравословни последици.

Ако съм разбрала правилно, питаш, дали лекарите не могат да създадат среда, която да е близка до тази в утробата на майката и да "отглеждат" детето още 4м, така ли? Ако е така, отговорът е "На този етап не е възможно".

# 10
  • Мнения: 10
Благодаря за разбирането

Общи условия

Активация на акаунт