Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-14

  • 90 408
  • 746
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 557
Да, но има и друг вариант - имотът да не е атрактивен/да не е в София и на търг да не го поиска никой и с всяка следваща продан разходите за продавача се увеличават. Ако могат да му се спестят и разходите по първия търг, защо не.

# 481
  • Мнения: 5 022
Да, така е - нямам представа изобщо Вики кой имот визира, така че само си теоретизирам.

# 482
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709
Това се прави, когато собственикът е намерил купувач, и са договорили цена, която удовлетворява всички: собственик, кредитор и кандидат купувач. Не всеки дълг е  близо до пазарна цена. Има имоти за 20-30 000 лв. дълг, пуснати на ЧСИ за публична продан. От друга страна купувачът си спестява явяването на търг с неясен резултат. Собственикът си взема сума, за която е ок, кредиторът си е получил парите, ЧСИ-то също...всички са щастливи.

# 483
  • Троян
  • Мнения: 68
Имотът, за който говоря е в Троян (аз съм от Троян и живея тук). Имотът е апартамент в по-крайната част на града, далеч от всичко общо взето, за 20000 е, а пише че ипотеката на длъжника е около 31х., но не знам колко е плащано и колко евентуално могат да го задоволят за покриването на кредита.
Като цяло тук тези търгове не са много предпочитани, като че ли. Има имоти на изключително ниски и изгодни цени и си заслужават, но може би хората не смеят да рисуват или пък не знаят за съществуването на този вид продажба..

# 484
  • Мнения: 41
Viki91  Троян е много хубав град и сливовата ракия е най-хубавата на света! Simple Smile Сега относно продажбата: ако ти си собственик, опитай се да популяризираш - флаери, местното радио, вестник и т.н. А най-добре е от ухо на ухо и в кръчмата.

# 485
  • Мнения: 969
Имотът, за който говоря е в Троян (аз съм от Троян и живея тук). Имотът е апартамент в по-крайната част на града, далеч от всичко общо взето, за 20000 е, а пише че ипотеката на длъжника е около 31х., но не знам колко е плащано и колко евентуално могат да го задоволят за покриването на кредита.
Като цяло тук тези търгове не са много предпочитани, като че ли. Има имоти на изключително ниски и изгодни цени и си заслужават, но може би хората не смеят да рисуват или пък не знаят за съществуването на този вид продажба..

Здравей градска. Имам няколко купени от търг жилища. Предполагам мога да ти бъда полезен. Пиши на лични ако желаеш ...
Апартаментът е до подстанцията, нали?

# 486
  • Троян
  • Мнения: 68
Viki91  Троян е много хубав град и сливовата ракия е най-хубавата на света! Simple Smile Сега относно продажбата: ако ти си собственик, опитай се да популяризираш - флаери, местното радио, вестник и т.н. А най-добре е от ухо на ухо и в кръчмата.
Да, хубаво и спокойно градче е, а за сливовата не мога да кажа - не съм пияч  Laughing Laughing
Не съм аз собственик на жилището, а попринцип търся да закупя, така че не мога да направя нищо по въпроса с популяризирането  Wink

# 487
  • Плевен
  • Мнения: 50
Здравейте. Преди минути открих темата и бързам да питам...Вероятно това е дискутирано някъде в предходните теми, за което се извинявам..Много харесах жилище в София, в района на Младост 2. Чувала съм, че там се води свлачищен район. Точно срещу терасата има изградено нещо като Параклис (поне така си го обяснявам, защото има голям кръст на постройката)...Моля, дайде ми повече информация, ако сте запознати..Толкова го харесах това апартаментче,че не знам какво да правя..Благодаря Ви предварително за отговорите...Ще следя темата..

# 488
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Това е Дървенишкия манастир Св. Илия.
Точно там по принцип се води свлачищен район, но щом се позволи такова главоломно застрояване, предполагам, че укрепяват по някакъв начин сградите. Последните сгради в дерето гледат директно в парк Въртопо и към Витоша, много е красиво (ходила съм на огледи точно там в 2 блока). Но последната година толкова много се презастрои, че просто няма въздух вече.

# 489
  • Мнения: 49
За Младост 2 - там има манастир. И аз знам, че е свлачище или блатисто и пропада.
Но много се строи, защото има място.
Хубаво е, че сградите са нови, но надали има места за паркиране, отделно метрото май е далеч.
Ти обаче ще живееш - ти си прецени най-добре. Преди няколко дни тук в темата питаха за някакъв нов комплекс именно в Младост 2 - потърси мненията, Младост Резидънс или нещо подобно Simple Smile

# 490
  • Мнения: 44
Става дума за Марбъл Резидънс, той е в младост 2 и гледа срещу този параклис....

Да има подпочвени води, но какво си мислите, че в манастирски ливади няма ли... даже повече.

Сградите на Св. Киприан, който гледат към пакр Въртоп, реално последните те са на рова построени... преди това е било идея за канал да се изгражда и не е много стабилна масата... но какво виждате са го окрепили добре.

Марбъл Резидънс е от другата страна на булеварда... не мисля че е проблем... и кой каза, че не е близо до метрото, напротив, точно 10 мин е до Ал. Малинов и 12 мин е до младост 1, което е перфектно.

Гледах обява в имот за комплекс гардения и пишат, че е близо до метрото,... хора  там е поне 15-17 мин пеша  до метро и наемът на 2-ен беше 750 лева + 50 лева такса за комплекса на месец

# 491
  • Мнения: 266
Момичета, чета ви постоянно-
виждам, че в последните постове коментирате Варна.
Ако някой има впечатления от добър брокер /ама брокер, не агенция/ моля да ми пише на лични.
Очаквам да се окажа в търсене на двустаен апартамент в рамките на тази годима и имам чувството, че пазарът на такива в широкия център на града е все едно в Лас Вегас имение ще купувам...
Aз мога да ти препоръчам поне 2ма точни брокера, обаче предлагането е такова, че и извънземен брокер не може да ти помогне...Самата аз търся имот за инвестиция, в централен район или студентски район...нищо свястно няма, а ако излезе нещо му искат цена близка до цените в Париж.

Благодаря за включването! Виждам каква е ситуацията по обявите  Shocked- за съжаление съм принудена да търся при тези условия. Става въпрос за основно жилище- ако се преместя на квартира и реша да чакам, знам ли колко време ще отиде и какъв ще е резултатът...Затова ми трябва коректен посредник поне с него да не си вдигам нервите, така че бих се възползвала от контакти.

# 492
  • Мнения: 6 911
Здравейте, имаме интерес да купим един имот от ЧСИ и имам около милиард чудения, даже не знам откъде да започна. Основният ми проблем е как да финансираме покупката, тъй като с ипотечен кредит не става доколкото разбрах. Може да се ипотекира друг имот, но и там не ми е много ясно. Знаете ли колко време отнема да се ипотекира притежаван имот? И каква сума ще получим, как се оценява имотът? Другият проблем, който ми възниква е, че имотът, който обмислям да ипотекираме е собственост на баба ми, а тя е възрастна, над 80 г. Има ли възможност да се ипотекира така? Предполагам, че не, но все пак не съм проучвала.

# 493
  • София
  • Мнения: 4 192
Почни оттам каква сума ще дадеш за харесания от ЧСИ имот. Защото това, което гледаш на сайта някой път може да скочи и двойно при търга  Wink

# 494
  • София
  • Мнения: 16 070
Бухтичка, като не си наясно и нямаш готови пари поне не завличай и баба си.
Няма смисъл да ипотекираш и нейния апартамент та жената да се притеснява в последните си години дали спи в къщи или в банката...












Общи условия

Активация на акаунт