Прещипан нерв и болки в гърба

  • 14 463
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Здравейте.От събота съм с много силни боли в дясната част на гърба .В неделя отидох до болница  и там ме прегледаха казах че най-вероятно е прещипан нерв ,но нямаха дежурен невролог.Изписаха ми хапчета за болките ,но понеже имам гастрит и рефлукс,от тях веднга ме заболя корема.Взех и загряващи кремове ,но от тях пък много ми почервеня гърба..все едно съм се изгорила.Незнам какво да правя но много ме боли при движения и дори докато лежа пак. newsm78 CryДнес бях при личната и тя смята че е нерв...но каза евентиално с инжекции.

# 1
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 504
 В Ако имаш прищипан нерв то загряващите кремове са най-лошото възможно,което да вземеш.Топлото " пръска" възпалението ако има вече такова.Имаш ли опасваща болка?Изтръпване?

# 2
  • Мнения: 525
За мен, при прищипан нерв, опцията е само кадърен кинезитерапевт. След като го "отщипе" нещата ще отшумят лека полека.

# 3
  • Мнения: 27
Имам придърпване без изтръпванр.Кремовете за мазане ми ги изписаха лекари .Намерила съм кинезотерапевт евентуално утре или  в събота ще дойде .

# 4
  • Мнения: 54 488
В Ако имаш прищипан нерв то загряващите кремове са най-лошото възможно,което да вземеш.Топлото " пръска" възпалението ако има вече такова.Имаш ли опасваща болка?Изтръпване?

+1 Peace
Не се затопля нито прищипан, нито възпален нерв.

# 5
  • Мнения: 25 655
Не само не се затопля, но и масажи не се правят. Не и от обикновени масажисти.
Нека те прегледа невролог, ако не - поискай си направление за физиотерапия.
И мажи с Дийп Рилийф гел.

# 6
  • Мнения: 12 473
Мануален терапевт  и иглотерапия ме оправят мен само. Peace

# 7
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 504
 Посети невролог за точна диагноза.Може да е прищипване,но може да е и силна мускулна крампа.Максимално си дай покой и нищо топло по гърба.Ако понасяш Аспирин комплекс сашета приемай,защото понякога много облекчават този тип болки.Не се осмелявам да ти препоръчвчм друго,защото много ти е неясна диагнозата.Не предприемай лечение от джипи или друг неспециалист.В стремежа си да си спестят направление такава самодейност развиват понякога,че усложняват положението на болния.

# 8
  • Мнения: 4 205
Наистина от описанието не е ясно за какво става дума.
Обикновено "прещипан нерв" боли при раздвижване, в легнало положение се облекчава до спиране. Ако е това, то  мазане с нестероидно противовъзпалително локално е вариант при проблем със стомаха. Фастум гел, волтарен, афламил... каквото има. Гелът попива по-добре, кремът се маже и остава дълго на място, мазно и лепкаво. Другото е да се добави гастропротектор - инхибитор на протонната помпа -омепразол, пантопразол.... или Н2 блокер- ранитидин, фамотидин.

# 9
  • София
  • Мнения: 274
Изпитана рецепта: афламил, мидокалм и невробекс актив - таблетки, 10 дни.

Общи условия

Активация на акаунт