Как се справяте с вмешателни свекърви?

  • 18 689
  • 197
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте мами! Как се справяте със свекървините опити за намеса в отглеждането на бебето. При мен положението вече е без контрол колко сме се карали карали (отделно се карам с мъжа ми) и никаква полза няма всякъш още повече започна да се меси където не и е работа. Защо било облечено така а не така, ама защо го храня така а не
така   постоянно се мъчи да командва да се налага започна да му дъвче от яденено си и да му дава като цяло се стреми да наложи бебето трябвало да минава на обща храна и темподобни глупости и най-вече че аз съм правела всичко през пръсти и не съм била добра майка това ми скъсва сърцето и очите ми се насълзяват просто аз немога да се уредя от гледачи и нахалници които ми отнемат правото аз да решавам и да казвам кое е най добре за детето ми пиша ви в пресълзи моля ви дайте ми съвет! Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 3 263
Не бива да търсиш одобрението й. Не се опитвай да заслужиш признание от нея или да й се харесаш. Няма нужда да коментираш начина на отглеждане на бебето с нея. Не влизай в излишни спорове, дръж се винаги възпитано и спазвай добрия тон. Никакви интриги. И твърдо. Ако опита да коментира "защо?" - зашото аз така съм казала! или без да отговаряш, или с някакъв дипломатичен отговор, любезно отклоняваш Simple Smile Но си правиш това, което прецениш.
Надявам се, че не живеете заедно.

# 2
  • Мнения: 19 014
Нямаш чак безброй опции, но да речем, че това са няколко от тях:

1. Обясняваш на свекървата, че не си съгласна да ти се меси в отглеждането на бебето. В зависимост от твоя и на свекървата темперамент, това може да стане чрез културен разговор или лют скандал, завършил със скубане на косите между снаха и свекърва. *

2. Караш мъжа си да обясни на майка си, че не искаш да се меси - пак може манипулативно и със сълзи да го накараш или да му спретнеш скандал. *

3. Изнасяш се от свекървата в самостоятелно жилище сама или с мъжа ти и спираш ежедневния достъп на свекървата до жилището и детето. **

4. Изнасяш се от свекървата и отиваш при майка ти, спираш достъпа на свекървата до детето. ***

5. Убиваш свекървата и си решаваш проблема. ****
_____________________

* Не гарантира задължително решение на проблема.
** Почти сигурен успех, стига да си твърда.
*** Почти сигурен успех, стига да си твърда и майка ти да не е като свекървата.
**** Напълно сигурен успех, обаче има известни дребни законови/съдебни последствия, ако те хванат.

# 3
  • Мнения: 5 259
Не живеем заедно и не е виждала нито как обличам, нито как храня детето, нито какво друго правя, че да ми дава акъл.
Иначе имаме разногласия по много въпроси и ми намеква, как не се справям на нужната висота, но имаме пълната яснота, че това са моите деца и аз решавам. Тя за нейното си е решавала навремето.

Мисля, че дистанцията е много важна и необходима при вас.

# 4
  • Мнения: X
Не живеем заедно и не е виждала нито как обличам, нито как храня детето, нито какво друго правя, че да ми дава акъл.
Иначе имаме разногласия по много въпроси и ми намеква, как не се справям на нужната висота, но имаме пълната яснота, че това са моите деца и аз решавам. Тя за нейното си е решавала навремето.

Мисля, че дистанцията е много важна и необходима при вас.
Болднатото чудесно отговаря на въпроса на авторката. Но тя писа и в една друга тема, от която стана ясно, че на мъжа ѝ и през ум не му минава да се отделят. При това положение, не виждам начин за справяне с нейния проблем. Все още никой не е измислил как хем душата да е в рая, хем оная работа да е докрая.

# 5
  • Мнения: 12 665
започна да му дъвче от яденено си и да му дава

Ти как реагираш на това?

# 6
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Казваш ,че педиатъра определя как ще се гледа бебето и свеки няма думата.
Обясняваш,че ти като майка правиш това,което ти казва педиатъра и никой няма право да се бърка.
Не сме живяли заедно със свеки,но и тя се пробва да се бърка ,особено за захранването.
Но като кажа,че педиатъра не позволява и тя мирясваше.

# 7
  • Мнения: 5 951
Ох, милата, само мога да си представям какво ти е  Confused Истината е, че каквото и да говориш или не говориш със свекървата, мъжът ти е най-важната част в тази ситуация - ако имаш неговата подкрепа, тогава е много по-лесно. Но ако той слуша маминка за всичко, никакъв шанс няма май. Трябва да сте тандем с него и ако майка му се намесва в неща, които не са ѝ работа, той е човекът, който да постави граници.
Иначе рискуваш проблемът да се задълбочи и свеки да го заиграе първа цигулка по всички въпроси, касаещи детето, а и не само.
Успех  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 4 303
Казваш ,че педиатъра определя как ще се гледа бебето и свеки няма думата.
Обясняваш,че ти като майка правиш това,което ти казва педиатъра и никой няма право да се бърка.
Не сме живяли заедно със свеки,но и тя се пробва да се бърка ,особено за захранването.
Но като кажа,че педиатъра не позволява и тя мирясваше.


Ъ-ъ-ъ?
Никакъв педиатър не може да определя как да си гледам моето бебе. Може да ми дава насоки, които да одобря и да спазвам, но да ми каже как, къде и какво, няма да стане. Аз захраних моята на 7м и ако някой се опиташе да ми казва да я захранвам по-рано просто щях да му посоча вратата. Имам решение за теб, но едва ли ще събереш смелост - отделяте се от свекървата и заживявате сами с ММ. Ако той не иска се отделяш сама. Ако те обича - ще те последва. И поставяш ясни правила - това го решавам аз, като искаш роди си едно дете си си го обличай, храни и къпи както и когато искаш. При неспазване - ограничаване. Аз собствената си майка ограничих, когато беше нужно, при положение, че бях съвсем сама с бебето и то за съвсем-съвсем по-леки неща, та... Между другото писала съм и в друго теми - разведена съм със сина на свеки, но още я наричам "майко" и с удоволствие пращам детето при нея, ходя там, общуваме, постоянно. Защо ли? Защото уважението се печели. Защото нямам никакво съмнение, че аз съм най-добрата майка на моето дете и никой не може да ми каже копче. Разбира се, правила съм компромиси, изслушвам други мнения, но ако някой перманентно не слуша какво говоря му давам да разбере. И той разбира, хората не са глупави. Просто се правят на такива с по-слабите, за да се налагат.

П.С. Няма щастливо дете с нещастна, плаха и смачкана майка. А ти звучиш такава. Помисли си, такова ли бъдеще искаш за детето си?

# 9
  • Мнения: 6
започна да му дъвче от яденено си и да му дава

Ти как реагираш на това?
Останах с отворени без думи уста ....

# 10
  • Мнения: 12 665
Няма нужда от думи, грабваш бебето .

# 11
  • София
  • Мнения: 4 303
Няма нужда от думи, грабваш бебето .

Точно това щях да кажа, Трещи мне е изпреварила. Просто...

# 12
  • Мнения: 24 349
Защо било облечено така а не така, ама защо го храня така а не
"Защото АЗ съм майката!" Така и кажи на свекърва си! Ти си майка, ти решаваш как да си гледаш детето! Тя е имала дете, за него е вземала решения как да го гледа.....
А в момента, в който видиш, че не се съобразява с твоите решения, хващаш си детето и Чао!
Не мога да повярвам, че бабата дъвче храната на бебето Shocked Къде живеете бе хора Tired

# 13
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Светулка,много си права.И аз така мисля.
Но при моята свеки това с педиатъра действаше и не смееше да направи нищо.

# 14
  • Мнения: X
"Защото АЗ съм майката!" и кажи в този случай! Ти си майка, ти решаваш как да си гледаш детето! Тя е имала дете, за него е вземала решения как да го гледа.....
А в момента, в който видиш, че не се съобразява с твоите решения, хващаш си детето и Чао!
Може да го каже, ако има нужното самочувствие. Може да го каже, ако има подкрепата на мъжа си. Може да го каже, ако има нужната смелост да посрещне последиците от думите си, което включва и изнасяне от дома на свекърите. Иначе, ще поразтоватри малко нерви и емоции тук, а животът ѝ ще си продължи по старому.

Общи условия

Активация на акаунт