плащате ли си изследванията

  • 5 849
  • 88
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 200
Досега съм плащала само потребителските такси.

# 61
  • Мнения: 109
В Св.София си плащаш абонамент 200лв.за цялата бременност и правят изследвания и прегледи всеки месец.Лошото е,че не правят тест за СПИН,това го разбрах вчера,добре че си бях направила,лошото е че не го казват!Интересувайте се какви изследвания точно правят!Теста за спин не е хич маловажен,а те просто скатават! #Crazy

# 62
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
В Св.София си плащаш абонамент 200лв.за цялата бременност и правят изследвания и прегледи всеки месец.Лошото е,че не правят тест за СПИН,това го разбрах вчера,добре че си бях направила,лошото е че не го казват!Интересувайте се какви изследвания точно правят!Теста за спин не е хич маловажен,а те просто скатават! #Crazy

Относно СПИН-а, на мен не ми правиха, лекарката ми рече, че не е задължително. Иначе васерман и австралийски антиген преминах теста успешно  smile3521

# 63
  • Мнения: 177
Не съм плащала нищо,освен 2лв.за лабораторни изследвания

# 64
  • Мнения: 8 505
2лв(ако не се лъжа) за кръвна група.Нищо друго не съм плащала.

# 65
# 66
  • Мнения: 109
   
Цитат
   
Цитат
                                             
В Св.София си плащаш абонамент 200лв.за цялата бременност и правят изследвания и прегледи всеки месец.Лошото е,че не правят тест за СПИН,това го разбрах вчера,добре че си бях направила,лошото е че не го казват!Интересувайте се какви изследвания точно правят!Теста за спин не е хич маловажен,а те просто скатават! #Crazy

Относно СПИН-а, на мен не ми правиха, лекарката ми рече, че не е задължително. Иначе васерман и австралийски антиген преминах теста успешно  smile3521
:                                                           То не е задължително,но според мен е желателно!Хубаво е,че поне те е предупредила,така избора за това изследване остава твой.  Peace

# 67
  • Мнения: 124
Аз се записах в Поликлиниката на Военна болница и там още в началото разбрах, че бременните са освободени от всички такси. Така до сега / 17 г.с./ не съм дала нито стотинка. Кръвната група си я правих в Кръвна банка на Военна Болница и също беше без пари. Лошото е че всички изследвания като ти ги направят и после ги носят в кабинета на моята докторка. Тя ги класира в досието ми и само ми казва - много са хубави изследванията и това е. А подробностите не ги знам-и дали всичко ми прави също не знам. Ама сигурно и аз съм си виновна.

# 68
  • Мнения: 252
Здрасти аз съм здравно осигурена и до сега съм платила само за кръвно група ( 6 лева ) а всички други са безплатни

# 69
  • Мнения: 266
кръвна картина и урина - безплатно
Васерман и Австралийски антиген - не се поемат от касата (вече) и платих 30 лв. за двете изследвания.
Ходя във Варна на 3D ехограх (при нас няма такова чудо Sad) и до сега за два прегледа съм дала 110 лв.

а иначе съм с непрекъснати здравни права  newsm78

# 70
  • Мнения: 292
Кръв, урина и тройния тест си ги плащах аз.
Ходех в частния кабинет на моя лекар на консултации - отказах се от тези, на които имам право от здравната каса.

# 71
  • Мнения: 409
Плащала съм си всички изследвания и прегледи не съм записвана на ЖК, въпреки че съм здравно осигурена не се възползвам от опциите на Здравната каса. За мен като работеща е загуба на време не мога да чакам опашките в поликлиниката и не мога да искам направление всеки месец за кръв и урина.  Shocked

# 72
  • Мнения: 903
Още от началото на бременноста не съм платила и стотинка за изследвания, освен за кръвната група 2, 90 в Цибалаб, а за консултацията по 10 лева за дето ме гледа на видеозона Simple Smile

# 73
  • Мнения: 154
Да ,но не защото някой ме е карал,а защото аз си ги правех на моя глава.На женската консултация докторката беше абсолютно безотговорна.

# 74
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Не.Изключвам 3 Д, което е мое желание.

Общи условия

Активация на акаунт