Значки ще отличават бременните в софийското метро

  • 28 183
  • 324
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: X
Може да е предложено, не съм чела цялата тема, но не може ли въпросната бременна да помоли да и отстъпят място ? Много срамежливи тез бременни .
А защо бременната да моли?
Или възрастния?
Или този с бастуна?
Къде остана човещината, благородството, любезността, загрижеността, състрадателността, та трябва да ги изискваме със специален отличителен знак?
Ако някой няма мозък в тиквата  и не се светне САМ какво трябва да направи (респективно мама и тате не са го научили), една значка няма да го превъзпита.Най-вероятно просто ще изпуфти "Ооф, пак ли тЕя!" и ще досмачка съвсем нуждаещия се от помощ.

# 151
  • Мнения: 477
Може да е предложено, не съм чела цялата тема, но не може ли въпросната бременна да помоли да и отстъпят място ? Много срамежливи тез бременни .

Не всяка бременна се чувства подготвена да спори с някой, който се прави на луд. Точно това е предназначението на значките, дискретно да подскажат и да се избегне сконфузна ситуация, когато някой отстъпи ('прекара се') и се окаже, че съответно изглеждащата бременна не е бременна а просто си има коремче.

Иначе зависи от възпитание дали хората ще отстъпват местата си и дали ги нтересува заобикалящото общество.


Аз така и не разбрах как тези значки доказват че въпросната е бременна .

# 152
  • Мнения: 477
Може да е предложено, не съм чела цялата тема, но не може ли въпросната бременна да помоли да и отстъпят място ? Много срамежливи тез бременни .
А защо бременната да моли?
Или възрастния?
Или този с бастуна?
Къде остана човещината, благородството, любезността, загрижеността, състрадателността, та трябва да ги изискваме със специален отличителен знак?
Ако някой няма мозък в тиквата  и не се светне САМ какво трябва да направи (респективно мама и тате не са го научили), една значка няма да го превъзпита.Най-вероятно просто ще изпуфти "Ооф, пак ли тЕя!" и ще досмачка съвсем нуждаещия се от помощ.


О боже, представи си не на всяка бременна и личи . Може да е в начални месеци, може да си е просто дебела и т.н. Аз като не знам фактите, мога да рискувам да обидя някоя пълна женица .

# 153
  • Мнения: 3 480
Минуса в случая е как са го организирали. че всеки може да си купи със семплото твърдение, че е бременна. Претупана, недоосмислена работа; криворазбрана цивилизация.

# 154
  • Мнения: 19 012
Интересно ми е какъв ще е резултатът
Още никой ли не е взел значка, да я покаже?  Crazy

# 155
  • Мнения: 3 480
Пишете как е в София, интересно е.

# 156
  • София
  • Мнения: 44 106
Минуса в случая е как са го организирали. че всеки може да си купи със семплото твърдение, че е бременна. Претупана, недоосмислена работа; криворазбрана цивилизация.
А какво - медицинско ли трябва да носи?

# 157
  • Мнения: 3 480
А какво - медицинско ли трябва да носи?

Да не се дава там. От джи пито или гинеколога. По примера в Лондон - там се прави така. Измислено е вече.
Ама е недоогледано.

# 158
  • София
  • Мнения: 19 249
Минуса в случая е как са го организирали. че всеки може да си купи със семплото твърдение, че е бременна. Претупана, недоосмислена работа; криворазбрана цивилизация.
Е, и? Хем твърдите, че никога не бихте си сложили, хем се плашите, че някоя жена ще си купи без основание само заради великото удоволствие да й правят място в ГТ
Ей, българинът наистина си умира от кеф да гледа в чуждата паничка, дори да е празна

# 159
  • София
  • Мнения: 28 565
Аз не бих си сложила, да. По какъв начин моят избор да не сложа определя чуждия?

П.П. Не се купуват, безплатни са.

# 160
  • София
  • Мнения: 19 249
Да, сбъркала съм за купуването.
Погледнете назад - колко хора критикуват тези значки, за тях е тъпо. Т.е. сигурно има още много такива хора, непишещи тук, които не биха ги сложили.
Но защо смятате, че за някоя друга ще е голям кеф да си сложи значка, без да е бременна? И дори да го направи (напр. ако е циганка) - какъв е големият келепир от тази работа, пари ли ще вземе?
Всъщност, като се замисля - нищо чудно тийнейджърките да тръгнат с такива значки, те са пердета и не им пука.

Последна редакция: пн, 20 фев 2017, 12:14 от Cuckoo

# 161
  • Мнения: 3 480
Бих сложила такава значка, за да държат дистанция околните най- малкото около мен и да не ме бутат. В Лондон работи., масово ги носят и не ги свалят като излязат от метрото.
Когато аз бременях ги нямаше. На мен и не ми личеше докато влязох лятото в крайните месеци и махнах якета и палта и вече беше време да раждам. Иначе разни пияни и напушени тийнове редовно ме отнасяха. Joy Тогава не ми беше въобще до смях и когато въведоха значките мислех че е супер идея.
Колежката ми в момента носи такава значка.

# 162
  • Мнения: 3 883
Да, сбъркала съм за купуването.
Погледнете назад - колко хора критикуват тези значки, за тях е тъпо. Т.е. сигурно има още много такива хора, непишещи тук, които не биха ги сложили.
Но защо смятате, че за някоя друга ще е голям кеф да си сложи значка, без да е бременна? И дори да го направи (напр. ако е циганка) - какъв е големият келепир от тази работа, пари ли ще вземе?
Всъщност, като се замисля - нищо чудно тийнейджърките да тръгнат с такива значки, те са пердета и не им пука.

Ще се возят седнали за сметка на истински бременните, които няма да сложат значка, защото се смущават.

# 163
  • Мнения: 7 519
Цял свят нямат проблеми със значките, но ние както обикновено имаме!

# 164
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 397
Какви значки, трябва направо звънчета да раздават ooooh!
Според мен идеята е малоумна и точно тези които имат нужда няма да се възползват. Според мен трябва да стане като с паркоместата за инвалиди, просто да се определят като задължителни свободни седалки първите 2 от двете страни на пътеката в превозното средство и да могат да се ползват само от бременни и майки с малки деца. Съответно същите да се качват само от първата врата. Да не е нужно да чакат някой да ги забележи, или да се молят на седящите ако им прилошее, а да ползват местата по право, които да бъдат само за тях. Естествено при проверка да могат да докажат че мястото им се полага- документ примерно от личната доказващ състоянието им. Доколкото знам в момента първите места са препоръчителни за бременни и майки с деца, но няма забрана за ползването им от други пътници.
Много ми е грозно като чета как някоя активистка като видела бременна и започвала да се кара с хората заемащи седалките наоколо да и освободят място. Питам се как точно се преценява че тези хора се чувстват по-добре от някоя млада и здрава жена, която просто е бременна? Според мен начина е със задължително обособени места за бременни!

Общи условия

Активация на акаунт