Обзавеждането на един маломерен апартамент стъпка по стъпка

  • 84 559
  • 645
  •   1
Отговори
# 60
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Е де, чак пък безумие Grinning За теб може и да е, за други не е. Не ти отричам правото да не приемаш това решение, но има смисъл да се спомене, пък който както си реши. За мен удобството от свястна душкабина е къде къде по-голямо от неудобството на врата, отваряща се навън. Как пък досега не сме се удряли вкъщи? Е, ако у вас живеят хуни, които отварят вратите с ритник, е друго. Освен това начертай една дъга по траекторията на отварящата се навън врата и ще видиш, че почти няма засичане на ходови линии. А там, където се засичат, има време за реакция, защото вратата трябва да измине едно 30 см преди да те удари.
оритетите си, но не приемам, че нямало смисъл да се посочи и тази алтернатива.
Ние не сме хуни и не си отваряме вратите с ритници Stop, но са се случвали такива неща, затова и предупреждавам. Това е особено важно, ако там живеят малки деца. В конкретният случай банята не е много малка и спокойно може да се отваря навътре вратата.

# 61
  • Мнения: 1 354
Много е симпатичен като разпложение Simple Smile
Може да са малко кв., но изглежда доста функционален.
Ето едно баш студио как принт стъклото малко "отваря":



Цялото с банята е 30 кв.м.

# 62
  • София
  • Мнения: 38 489
Стената на банята е 220 см. Вратата заема около метър. Осават още 120 см!
Аз на тази стена съм наредила кош за пране, закачалка, кофата за пода и етажерка...
Така че място за душ кабина има достатъчно.
На другата страна към шкафа са ключовете за осветлението, между другото. Така че и тях не става да захлупите с вратата.
Ох, спорим за глупости.
Мислех че повече ще се спори за хола и кухнята.

Имаше в другата тема една мацка, бяха правили същия апартамент, целия в бяло, с под цвят дърво. Много добре беше, ама не мога да го намеря. И те си бяха оставили стаята за спалня, без деца.

# 63
  • Мнения: 2 049
 newsm78 newsm78 Според мен гардероба в коридора е излишен... Това жилище е подходящо за сам човек или двойка, не са им нужни толкова гардероби, а повече пространство... Съвсем спокойно може да се сложат няколко красиви стенни закачалки и ще има същата фунция. Гардороба в спалнята е достатъчно голям за 1 или 2 души... А там, където е бюрото, може да се постави скрин с едно хубаво огледало над и бюрото до него, като да съвпаднат цветовете...  Плюс това дамата вече каза, че под леглото си е един цял гардероб... Надали ще могат да запълнят толкова много гардероби...

# 64
  • Мнения: 1 483
Глупости, повече гардероби никога не са излишни! Всяка жена може да го потвърди. Twisted Evil

# 65
  • Мнения: 54 417
Къде видяхте коридор?
От входа се влиза в хола. За мен това е голям минус. Къде ще стоят обувките?

# 66
  • София
  • Мнения: 38 489
М, да. Проблем е. Ние чудеса измислихме, стени рязахме, гсрдероби правихме и пак се мотат обувки по пода. В момента се боря за нов гардероб в детската. Ама ние сме много, с много дрехи.

# 67
  • Мнения: 4 275
Отказах се от мебелите по поръчка - излизат около 5000 лева. Виновни сте вие ( Crossing Arms) и с този отказ концепцията ми за дизайн отиде по дяволите. Сега мисля всичко наново. Мисля, смятам, гледам сайтове, опитвам се да напасна цветове.

За кухня се спирам (засега) на този модел: https://www.moemax.bg/index.php?show=p&sgid=95&pid=73476&sgid=95 - като конфигурацията е само с бели МДФ вратички. Като огромен минус отчитам, че шкафовете не са догоре, съответно ще ми отнемат от място за съхранение. Но съм решила да взема някакви кошници като Икейските, че да може да се ползва и това място все пак. Цената излиза около 560 лева, при около 2000 лева за поръчкова.

За спалнята се спрях (засега  Laughing) на следния модел: Астра + черен гланц или Дъб антрацит + черен гланц. Има го и в цвят Дъб сонома, но изпитвам ненавист към този цвят, а до съвсем скоро го обожавах  Laughing

Банята още я мисля. Искам да вкарам някакъв дървен акцент (примерно гранитогреса да е в дървесен десен), но както казах, все още ги мисля нещата... След като реших да търся по-бюджетен вариант, трябва да осмисля и концепцията за банята  ooooh!

# 68
  • София
  • Мнения: 38 489
Съжалявам, че ще те разочаровам, но и аз исках гранитогрес-дърво и бяло за банята. Обаче като разбрах, че е 35 лв/кв се примирих с кафяво и бяло.

# 69
  • Мнения: 2 049
Аз съм си запазил един линк с винилови декоративни тапети, за момента в който си намеря нова квартира и се преместя там... Има за под, за бани, за стени, за тавани... Разбира се, цените не са много ниски, но пък изглежда много добре... А и все пак като бяхте готова да дадете 2000лв за кухня...  Линк : http://www.ebay.de/usr/ajackmazichao

+1 за Спален комплект Катерина / астра + черен гланц

# 70
  • Мнения: 1 483
Много прилично комплектче. Какъвто и цвят да избереш, все ще е добре. Wink

# 71
  • Мнения: 40 908
Отказах се от мебелите по поръчка - излизат около 5000 лева. Виновни сте вие ( Crossing Arms)

Aaaa, не така. Не ние, а ти самата си виновна Grinning Не каза в първия си постинг, че искаш да обзавеждаш апартамент за даване под наем, респективно аз, а и предполагам останалите, си помислихме, че искаш качествено обзавеждане за себе си и давахме съвети за това. Пък то има разлика дали обзавеждаш за наематели, или за свое ползване  Mr. Green

# 72
  • София
  • Мнения: 38 489
За леглата Виденов нещо да ви предупредя - трябва сами да си ги укрепите с коларски винтове и планки, че иначе ще спите на земята. Но и при това положение няма гаранция - едната дъска на спалнята се изметна.

# 73
  • Мнения: 2 429
Всеки, на когото му хрумне да обзавежда с мебели по поръчка трябва да е наясно, че обикновено това струва 2-3 пъти повече от ниските цени по големите хипермаркети и до 1,5 повече от цените в нормалните магазини.
Виденов предлагат доста възможности за малкото жилище на ниски цени, но там рискът освен с късната доставка е и с това, че някой път носят дефектна стока. Не всеки път, но да кажем, че нямат ефективен качествен контрол.
Имайте предвид, че ако нещо се счупи, докато наемателите са там, много е възможно и мебелите да са нетрайни, а не хората да са виновни. Тогава съответното нещо трябва да се замени възможно най-скоро с ново, нали така.
По тази причина аз препоръчвам да се ориентирате не към фирми с дълъг срок на доставка като Виденов, а хипермаркети като Икеа, които имат продуктите си на склад. Там винаги ще може да си поръчате въпросната вратичка, модул или каквото е повредено. А и диваните им са доста издържливи.
Купете си повече резервни плочки за банята.

# 74
  • София
  • Мнения: 4 192
То на цените на Икея по-добре по поръчка за пдч-тата. Спомням си навремето в Германия за Икея мнението беше като Джъмбо при нас. Като отвориха тук и всички още ахват като чуят. Приятелка даде над 30к за модулни мебели за малко по-голям апартамент от Мишлен. От-до. На всичко отгоре и на дизайнер плати по 20 евро/м2 за да го направи. Еми 3 години по-късно изглеждат точно като Виденов в апартаментите, където даваме пд наем - луфтове и изтърбушени винтове...

Общи условия

Активация на акаунт