Обзавеждането на един маломерен апартамент стъпка по стъпка

  • 84 562
  • 645
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 38 489
При нас е точно в коридора, нали ви показах. Обаче ние имаме ниша за гардероб там.

# 121
  • Мнения: 1 532
Мишелин, според мен правиш грешка, особено с тоя гардероб от Икеа.
Аз съм живяла достатъчно време на квартира, половината мебели, които е имало в квартирите винаги са били в ужасяващо състояние. И то само от едни наематели. Истински късмет ще е да намериш нормални хора.
Никой няма да си направи труда да ти пази мебелите, именно защото не са негови и е под наем. Точно след 3 -тите, този гардероб ще е за изхвърляне.
Моят съвет е да вземеш нормален гардероб на сносна цена от по - евтин магазин, ако държиш толкова на удобството, има достатъчно текстилни аксесоари, които могат да го направят функционален.
До сега винаги така съм се справяла с гардероби в квартири.
В момента имам Пакс в собствено жилище, не бих го сложила на наематели.

Ще набиеш страшно много пари за нещо, което ще унищожат. В момента цените на наемите са космически.
Обзаведи го спретнато, свежо, фунционално и бързо ще намериш наематели.

# 122
  • София
  • Мнения: 3 160
Да се обадя и аз като наемател.
В предишния апартамент, където живеехме, всичко беше от евтиното най-евтиното. Не говоря за мебели, наемаме необзаведени, но паркет, плочки, бойлер. До такава степен, че бойлерът беше 50 литра, защото е бил с 10 лв по-евтин. Ми личеше си от километри, макар че всичко беше чисто ново. С мебели от рода на Виденов може да създадеш точно такова впечатление, а то гони наемателите. Според мен по-добре една идея по-висок клас, Айко/Еником например, ако пазаруваш намалени модели, цената идва почти същата, но видът и ако имаш късмет качеството - не.

# 123
  • София
  • Мнения: 3 663
Кухнята не ми допада в частта с крайните модули долу и горе. За мен са излишни и прахосъбиращи и се губи ценно място.
Хладилника къде ще е бъде последно?
В Икея има и евтини кухненски модули http://www.ikea.bg/kitchen-and-appliances/Modular-kitchens/

П.П. Сега се сетих, че дори не бих сложила горни шкафове, а няколко рафта само. Надали наемателите ще дойдат с кашони посуда. Както и впрочем се отнася за багажа.

Идеи https://www.google.bg/search?q=small+kitchen+ikea&client=fir … rc=EHx34dwiwgd4uM:

Последна редакция: вт, 21 фев 2017, 19:31 от Тук съм

# 124
  • София
  • Мнения: 16 035
Цитат
Пералнята я местя в коридора поместена в шкаф за пералня, а до нея закачалка и шкаф за обувки

За пералнята сигурна ли си? Ще отнеме от жилищното пространство, а и ще шуми.


Вече 10 години пералня си работи в банята на преустроената ми гарсониера за поднаем.
Писах по-горе - първата я наследих от предишния собственик. Mieleто си работи при мене 7 години, не знам колко преди това. Развали се затварянето на вратата и купихме ново Беко. Нищо му няма. Но завесите за баня са около пералнята, а не около душа. Може да не е красиво, но на квартирантите им е удобно. Не я искат в коридора за да не шуми.

# 125
  • София
  • Мнения: 3 663
Апартамента  има ли балкон?
И аз съм за пералнята да е в банята. От сигурност. При едно изпускане, ламината ще пострада.

# 126
  • Мнения: 54 420
И на мен не ми харесват тези модули с откритите рафтове.
Но пък продължавам да съм на мнение за пералня в кухнята.

# 127
  • Мнения: 4 275
Кухнята е модулна и в конфигурацията не съм включила откритите шкафове. А и при мен ще бъде на един ред. Ако сложа пералнята в банята, не остава много място. Затова реших да е в коридора.

Иначе днес си говорих с една жена наемодател и ми се изправи косата. Имало един квартирант, който обрисувал матрака с черем и червен маркер  Shocked А апартаментът бил правен като за тях си и не са се скъпили за нищо  ooooh!

Няма тераса имотът, затова ще трябва да взема комбинирана пералня...

# 128
  • Мнения: 54 420
Ами затова те съветваме да си по-практична. Всякакви ги има.

# 129
  • София
  • Мнения: 3 663
Слагаш една кухня с уреди, правиш извод за пералня в банята, сваляш цената със 100 лв. и го даваш. Легло с ракла, гардероби място за багаж... Най-мразя гардероби в хотелски стаи. Винаги миришат и никога не си разопаковам багажа. След всеки наемател пребоядисваш и готово.
Ти си наемодател, мисли като такъв.
И задължително застраховка с гражданска отговорност към трети лица.

Последна редакция: вт, 21 фев 2017, 21:46 от Тук съм

# 130
  • Мнения: 4 401
Скрит текст:
Да се обадя и аз като наемател.
В предишния апартамент, където живеехме, всичко беше от евтиното най-евтиното. Не говоря за мебели, наемаме необзаведени, но паркет, плочки, бойлер. До такава степен, че бойлерът беше 50 литра, защото е бил с 10 лв по-евтин. Ми личеше си от километри, макар че всичко беше чисто ново. С мебели от рода на Виденов може да създадеш точно такова впечатление, а то гони наемателите. Според мен по-добре една идея по-висок клас, Айко/Еником например, ако пазаруваш намалени модели, цената идва почти същата, но видът и ако имаш късмет качеството - не.
Бих се съгласила с вас при две условия:
1.Да има и да е ефективен законов регламент ,с който собствеността на наемодателя да е защитена и наемателя да носи някаква реална отговорност за щетите които е направил.Тук това е единствено депозита (един или два наема) ,което е нищо сравнено с щетите които търпи наемодателя. Изобщо не броим завличане с наеми,неплатени сметки и дори отказ да се освободи имота придружен с отказ да се плаща.Държавата не се намесва.Това е реалността.До колкото съм информирана в други държави има регистър на наемателите и наемодателя знае кого наема ,а наемателя знае че ако постъпи некоректно после няма да може да си намери друго жилище.Тук това е напълно  безнаказано.
2.Щедростта , старанието и огромния риск който би поел наемодателя с по удобни и по скъпи мебели да имаха финансово изражение .Например наем пропорционално по-висок от този който би вземал с по-маки рискове..
В конкретния случай ако този имот бъде отдаден празен -около 400лв,обзаведен с евтини мебели 500-550,всичко по поръчка и лукс(да се разбира 5-10пъти повече вложени средства)-не повече от 650.Къде е мотивацията да се поема такъв огромен риск?
И аз съм за пералнята да е в банята. От сигурност. При едно изпускане, ламината ще пострада.
По нашето законодателство от гледна точка на сигурността и на безопасността е напълно забранено наличието на електроуред с мокро помещение. Опасна е не само директно попадналата  водната струя ,а и парата. За евентуален инцидент наказателна отговорност носи собственика на имота. Залога е човешки живот.
По тази причина има изискване всички електрически елементи влагани в такива помещения да са водоустойчиви.Не е случайно че дори осветителните тела са специално пригодени.
При евентуален ''инцидент'' ако всичко е направено според нормите за безопасност отговарят производителите ,но ако наемодателя е слагал каквото му падне и не се е съобразявал отговорността е негова. Застраховател не би покрил щети при тези обстоятелства.
Не ми се е случвало маркуча на пералня да изпусне ,но няколко пъти са ми се пукали меки връзки и редовно са ми протичали бойлери(дори в гаранция) и както го дават в банята бойлера над пералнята....Тая пералня ще е за боклука ако я накваси .
Не се заяждам с никого и не налагам мнение само бъбря докато пия кафето. Hug bouquet
Хубав слънчев и успешен ден на всички! Heart Eyes

Последна редакция: ср, 22 фев 2017, 09:45 от mamamari

# 131
  • София
  • Мнения: 5 952
Е, то и сешоар в банята е опасен за някои  Laughing Холо- кухня с пералня е ужас. Особено малко помещение. трябва да се лишиш от хладилника, за да сложиш пералня и вечер докато гледаш някой филм да центрофугира....... или пълна пералня с бельо и седиш на половин метър да вечеряш или имаш гости.... не ми се мисли даже.  Laughing Laughing
Опасно е за пералня в банята, как да не е. Thinking Thinking Затова и горе писах. Душ кабина, хубава, уплътнена. Пералнята в най - далечния ъгъл.  Пералнята се включва в щепсел, който е високо на стената и ВИНАГИ щепсела е изваден. Работи само когато никой не е вътре и не се къпе , предимно нощем.  Naughty
Вярно е че нашата баня в маломерния апартамент беше голяма и с прозорец. Т.е. душ кабината беше на 2 метра отдалечена и прозореца поддържаше сухота в помещението  Thinking Thinking

# 132
  • Мнения: 4 401
Напълно сте права! Peace
Но за да сме коректни до край и да не подведем някого нека уточним ,че има строга категоризация на зоните в банята ,на това в коя зона какво е допустимо и най-важното на какво отстояние се намира всяка зона от мястото за къпане.
http://tech-dom.com/statii.aspx?id=571
От друга страна всеки сам решава какви рискове да поеме.Лично аз въобще не бих се притеснявала дали на някой щяло да му шуми докато гледал филма  Joy hahaha, ако алтернативата е да го лежа или поне да го плащам до живот Shocked Rolling Eyes.

# 133
  • София
  • Мнения: 1 742
Пералнята в банята е голям риск. По бързо изгнива и отделно от парата може да не сработи електрониката.Да не говорим, че това изключване на щепсела не всеки го прави. Нали целта е техниката да ни служи а не постоянно да мисли човек дали е изключил пералнята на всяко влизане в банята.

# 134
  • София
  • Мнения: 5 952
Излиза, че съветваме женицата да си убие квартирантите.  Thinking Thinking
То по начало, аз съм разсъждавала по тези въпроси. Скоро ще ми се наложи да дам апартамент под наем, където не съм живяла от години   Thinking Thinking и там преди време имаше някакви проблеми с ел инсталацията ... мисля да наема ел техник да провери всичко, ама пак, доколко мога да съм сигурна newsm78
Чудя се как да обзаведа, така че ако имат малко дете да не потроши някоя стъклена секция  Thinking и да не се нареже.... отделно има един балкон дето ако се подкачи някое дете може лесно да се пребие.... пък аз сигурно и договор свестен няма да имам обявен в общината... това си е риск, квартиранта имам предвид Sick Sick освен да ги застраховам или изобщо да не ги пускам там
 Thinking

Общи условия

Активация на акаунт