Искам да кажа ... (110)_20.02.-26.02.

  • 66 865
  • 711
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 15 052
Захир, нищо вложено в здравето не е ненужно  Hug Направи го, за да си спокойна.

# 481
  • Мнения: 4 785
Ходила съм във Фемина, ама като бременна - за фетална морфология. Д-р Славкова ми беше следящият лекар, много добър специалист.
Според мен обаче малко излишни изследвания се включват без нужда, за да вземат повече пари от пациентите. Например при млада жена с добра цитонамазка защо трябва да се прави и колпоскопско изследване? Ехо, преглед и цито е напълно достатъчно.
Може би е така, защото аз си записвам сама безброй изследвания, като отида на място лекарката ми ги зачертава Joy Точно колпоскопа при добра цитонамазка ми отпада, исках да си правя едни скъпи изследвания, за които ми обясниха, че изобщо няма смисъл при това положение, т.е. не ми дерат кожата, а аз сама им нося ножа. Много съм доволна. Захир ще ти пиша на лични.

# 482
  • Мнения: 18 005
Аз успявам да си взема направление за цитонамазка, то аз само за това взимам и никога не плащам допълнително. Само потребителската такса. Захир, защо ти е такъв пакет? Преглед,цито и ехограф са достатъчни.

При кого ходиш във Варна? И аз там ходя, но и аз все не съм сигурна в избора си, все си мисля другия път в Плевен, писала съм и преди, имам болки, а нищо ми няма  Confused, уж

# 483
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Почвам по ред:
1.Лиляна, кураж и лек аи успешна операция утре на свекърва ти  Praynig! Дано да е по-добре,отколкото се очаква и са ви казали  Praynig!
2.Честита рожденичка на Рая_Никол! Прекрасна е  bouquet! Да е много щастлива!
3.С младежа я поокършихме-смъркаме,кихаме,гърло... Tired. Аз не се спирам, все нещо правя и някъде ходя, но той се е отпуснал като дробче и все му се лежи  Confused.
4. Колпоскоп и цито правя по веднъж-дваж годишно  Peace.И аз се парих преди 3-4 години от безхаберието си  Confused. Захир,пакетът си е екстра, а и цената е нормална  Peace.До като работех имах ДЗО към частен здравен фонд, но не ограничаваха къде да се преглеждаме и лекуваме. Та си ползвах всякакви здравни услуги,вземах фактура и ми ги плащаха. Поразпитай...само към едно здравно заведение ли ви плащат осигуровките?

# 484
  • До морето
  • Мнения: 7 106
Захирче, в такъв случай направи си ги, за да ти е спокойно  Hug
Рая, аз съм много напатила с гинеколозите - години наред ходех от светило на светило, все със страшни диагнози, изпила съм сума ти лекарства и са ми правили каквото се сетиш. Накрая се оказа, че ми е нямало нищо. Бях почнала да ги съдя, нищо не стана. Едната "лекарка" продължава да осакатява жени във Варна. Така открих моят лекар, вече 10 години съм си при него. Много съм доволна, вярвам му на 100%. Гинеколог-онколог е, защото с такава диагноза отидох при него, а той се хвана за главата. Ако искаш на лс ще ти изпратя координати.

# 485
  • Мнения: 6 303
Марипоса, може ли и на мен координати на лекаря, дъщеря ми като си идва във Варна си прави прегледи, но още не е намерила своя лекар.

# 486
  • Мнения: 18 005
Гинеколог-онколог е, защото с такава диагноза отидох при него, а той се хвана за главата. Ако искаш на лс ще ти изпратя координати.

Да, моля те, пиши ми и него, и некадърната, знам ли, може и през нея да съм минала  Cry

# 487
  • София
  • Мнения: 7 060
Колпоскопията и цитонамазката са две допълващи се изследвания и изобщо не са взаимозаменяеми. Като изпатила да кажа, че след 2 поредни резултата  от цитонамазка - ПАП 1(в рамките на месец), след колпоскопски преглед и последваща от него биопсия, се наложи да ми правят конизация на шийката на матката. Резултата от хистологията беше дисплазия втора степен  Confused, така че никога не разчитайте само на цитонамазката.
Рая, жива, здрава и много щастлива да е дъщеря ти  bouquet

# 488
  • Мнения: 4 785
Бъни, а защо са пускали цитонамазка през 1 месец? Това е много странно, явно е, че нещо ги е смущавало.

# 489
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз също знам като Бъни. Статистическият риск при добър ПАП да излезе нещо на колпоскопа е малък, затова не се правят по дефиниция двете заедно, но но са взаимозаменяеми и второто не е излишно - съвсем възможно е да се открият изменения, които пап-теста не е хванал. Казвайки това, аз също съм от хората, които правят само цито. Колпоскопия 2-3 пъти досега, заради ранички. Но иначе профилактично не си правя, хем знам, че не е като да е без смисъл.

Девойки, да ви споделя, че в Ринга днес са открили много хубав магазин за спални неща, аксесоари за баня и...май малко мебели имаше newsm78 Та, по този случай подаряват на клиентите възглавници от мемори пяна. Не са големи, но ако обичате да спите на не много високо или за децата са супер! Ние бая пазар направихме, има неща намалени с по 60%. Имахме нужда от разни стелки за матраци, бельо, хавлии и пр., та - доволна съм! Името е Jysk. Споделям, в случай че на някого му е на път след работа, да мине да си вземе нещо хубаво и възглавничка Simple Smile

# 490
  • София
  • Мнения: 7 060
Бъни, а защо са пускали цитонамазка през 1 месец? Това е много странно, явно е, че нещо ги е смущавало.
Аз не бях спокойна, беше ми се случвало "контактно кървене" - капчица кръв след секс. Независимо, че след пълен преглед (без колпоскоп, защото цитонамазката била перфектна) ме успокоиха, че всичко е наред - след месец отново бях при лекарката си. Отново на ехографа и от резултата от цитонамазката всичко изглеждаше перфектно, аз никога не бях имала резултат от цитонамазка различен от ПАП 1, независимо от лекаря и лабораторията  Laughing Отидох на гинеколог-онколог ииии...колелото се завъртя, онколожката изобщо не беше впечатлена от "блестящите"  ми резултати от цитонамазката и ми разясни разликата между двете изследвания, затова казвам, че в никакъв случай не са взаимозаменяеми и резултата  от едното не обезмисля другото.

# 491
  • Мнения: 4 785
След малко отивам на театър, нямам търпение, много ме разпуска.  Обаче хора, едва дишам, да се имам в главата как си забравих гела за нос, а ми се свиди да дам 10 лв. за друг като тоя в нас е пълен... Confused И пих Фервекс, щях да припадна за сън, направо си бях дезориентирана за час - все едно бях на половин бутилка бързоизпито вино?!

# 492
  • Варна
  • Мнения: 36 707
Марипоса, давай директно публично името на лекаря, и мен ме вълнува.

Момичета, знаете ли дали мога да пратя по Еконт консервирани храни? Знам, че е малко глупав въпроса ми, но сега се сещам, че не приемаха лекарства по едно време, знам ли ги за храните какви правила имат...

# 493
  • София
  • Мнения: 18 679
Мър, сериозно ли? Аз нещо не съм в ред, значи, в повечето случаи, когато отида на театър, направо се мъча с актьорите и аз ooooh! Не е като да не съм опитвала с едни от най-успешните постановки. Просто не мога да го харесам театъра и това е Confused То са едни напъни, едно чудо...Досега за толкова години да съм се забавлявала искрено 2-3 пъти на комедии, другото е мъка...Изненадващо за мен в последните години открих балета! Едно време ми беше безразличен, а сега започнах много да се възхищавам  и ми е красиво, и вълнуващо Heart Eyes Изобщо музика да има, танц...Театърът нещо ме изгуби Confused

# 494
  • Пловдив
  • Мнения: 23 747
Аз харесвам и опера. Отговаря на склонната ми към зрелищност душа. Не че много ходя, но когато отида ми харесва.

Общи условия

Активация на акаунт