Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 12

  • 80 733
  • 749
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 16 874
Аз слагах памук с риванол. Но биех клексан и никога не съм имала сърбеж.
Момичета с какво мога да мажа местата които се зачервяват и сърбят след фраксипарина... Embarassed То е моментно но понякога е ужасно...

# 256
  • Мнения: X
aplesito, да нямаш алергия към фраксипарина, щом имаш сърбеж ?
Пробвай да смениш с клексан, да видиш как ще е.

# 257
  • Мнения: 320
aplesito, да нямаш алергия към фраксипарина, щом имаш сърбеж ?
Пробвай да смениш с клексан, да видиш как ще е.
Ами незнам алергията в какво се изразява, но от време на време имам сърбежи на поставените места ва фраксипарина...а не съм го сменяла, защото за сега "пу пу" успешна го намирам в една аптека и не искам пак да започвам лудото обикаляне сега за клексан... мисля, че щом е лек сърбеж няма голям проблем само е неприятно...

# 258
  • Мнения: 1 782
Ооо по-назад в темата са ми снимките със сърбящите отоци от Фракси .....
За съжаление като се натрупа алергена по-зле става работата .....
Пусни си една кръвна картина с диференциално броене и виж стойността на еозинофили - те подсказват алергична реакция  Peace
Аз с Клексана нямам подобни неща вече 4 месеца ..... но то си е индивидуално разбира се  Peace

# 259
  • Мнения: 394
На мен вчера в болницата акушерката която ми би инжекцията ми каза, че вече не е ОК в корема (в 22гс+1ден) и трябва само в ръце/крака, именно заради алергичните реакции. На мен не ми е много ясно каква е разликата къде ще се бие, то реално не би ли трябвало където и да е, целия организъм да реагира... newsm78
А по повод сърбежите съм питала моя док. дали е ОК да ги търпя, защото аз мога да си ги търпя, но се притеснявах да не навредим нещо... Той тогава точно ми гледаше кръвната картина и каза нещо за еозинофилите, че са ми на горна граница, което значи че нямало проблем за сега. Тогава не схванах много, но се припокрива с това което bebka_8 казва

# 260
  • Мнения: 320
При мен в ръцете е още по зле, пробвах там една седмица докато ми се разсеят топчетата на корема..а и двамата наблюдаващи ме лекари са категорични да се върна в корема и продължавам там...

# 261
  • Мнения: 1 782
Защо е по-зле в ръцете ?

# 262
  • Мнения: 320
Стават ми големи червени петна...а когато се наложи да ми го бият в болницата от една акушерка стана огромна синина...даже мъжът ми е по добър в биенето на инжекций от нея... Laughing Намах търпение да се върна в корема...

# 263
  • Мнения: 74
Момичета, след като си сложа фраксито и извадя иглата изтичат капки от него, тази сутрин за пръв път струя. Не винаги става така. Случвало ли ви се е?

# 264
  • София
  • Мнения: 4 884
Момичета, след като си сложа фраксито и извадя иглата изтичат капки от него, тази сутрин за пръв път струя. Не винаги става така. Случвало ли ви се е?
Хубаво ли натисна буталото докато иглата беше вътре?

Аз цяла Б бях с доста високи еозинофили, а пък нямах никакви вънщни прояви на алергия, нито сърбеж, нито подуване.

# 265
  • Мнения: X
Аз пак да кажа - като ми стане корема на бучки, бия в паласките. Нямам никакъв проблем, поставяйки ги там инжекциите.

# 266
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз пак да кажа - като ми стане корема на бучки, бия в паласките. Нямам никакъв проблем, поставяйки ги там инжекциите.

Да, и паласките е чудесен вариант Peace

# 267
  • Мнения: 911
А кой вариант е по-добре - в корема или в паласките? Или няма значение  newsm78

# 268
  • Мнения: X
И двата варианта са еднакво добри.

# 269
  • Мнения: 217
Мъжа ми преди няколко дни  за първи път ми би в ръка, понеже целият ми корем беше станал на бучки, е няма такава болка, толкова много ме заболя, че бях на косъм да се разплача.  Confused Може би не сме избрали правилното място, но довечера ще пробвам в паласките да видим как ще е  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт