Нова биосертифицирана серия от "Алтея Органикс" – грижа за лице с роза и жасмин

  • 22 205
  • 278
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 10 874
С удоволствие участвам в играта!
Само че тя приключи и в момента победителките споделят отзивите си. Peace

# 256
  • Мнения: 18 979

Само че тя приключи и в момента победителките споделят отзивите си. Peace

Нищо, на олимпийския принцип - важно е участието, а не победата!

# 257
  • Мнения: 11 737
Да попитам ползващите козметиката - на стайна температура ли я държите, или в хладилник?

# 258
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Да попитам ползващите козметиката - на стайна температура ли я държите, или в хладилник?
На стайна, дори е по - ниска, защото е в банята. Не държа козметика в хладилник дори лятото.

# 259
  • Мнения: 11 737
Да попитам, че имам близка, която държи в хладилник био - органик козметика.

# 260
  • Мнения: X
И аз в стаята си я държа.

# 261
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Аз в спалнята си ги държа, никога не съм слагала в хладилник.

# 262
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Сега погледнах какво пише на хартиената опаковка - да се съхранява на температура от 15-25 градуса.

# 263
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Вече мина май месец, като цяло не се е променило първото ми впечатление. Много съм доволна от крема и серума  Heart Eyes

# 264
  • Мнения: 11 737
Да, утре май става месец откакто ползвам козметиката.
Моите първи впечатления също не са променени. Ползвам си я с голямо удоволствие, но с леки промени. Тъй като ми казаха да ползвам козметиката 2-3 пъти седмично, а аз бях започнала всекидневно, че и сутрин и вечер, в последствие промених тези неща и ползвам ексфолиант веднъж седмично, защото иначе кожата ми не реагира добре, а останалите продукти разпределих по дни. Със смесена кожа съм, с леко омазняване в Т зоната.
Веднъж седмично ексфолиант. Сутрин розова вода и универсалния крем, през два дни вечер тонер и серум. Мисля че за моята кожа е напълно достатъчно и реагира много добре на тази схема.
Всички продукти са много икономични, което за такава качествена и скъпа козметика си е голям плюс. Лесно нанасяне на крем и серум, бързо попиват в кожата ми и не оставят мазен филм. С приятен аромат, който в началото е доста силен, но след няколко минути мирисът отслабва.
Не на последно място, опаковките за съхранение на продуктите са качествени.
След ползване на продуктите видимо лицето ми грейва и прави впечатление и на околните. Чувствам кожата си мека, еластична, тонизирана.
Бих препоръчала на всеки козметиката.

# 265
  • Мнения: X
Здравейте.

Получих продуктите много добре опаковани и с много подаръци, което изключително приятно ме изненада и ме зарадва.
Спечелих крем, серум и ексофиант. Първо вместо крем ми изпратиха погрешка тоник и беше изключително любезно и мило от тяхна страна, че ми казаха да го задържа и да си го ползвам, но аз се почувствах неудобно и го върнах.

Скрит текст:



Разбира се, с нетърпение изпробвах продуктите.  Laughing
Аз предполагах, че ще ги харесам, понеже няколкото неща на Алтея които съм имала, много ми допадаха. Така и стана.
Серумът е с изключително лека и приятна текстура, попива веднага, но оставя кожата много приятно хидратирана и мека. Това е продуктът, който изключително приятно ме изненада и абсолютно очарова. Страхотен !  Heart Eyes
Комбинацията с крема е благодат за страшно сухата ми през студения сезон кожа. Сам по себе си кремът е с една идея по-гъста структура, също много лесно се разнася, отново добре попива, не оставя мазен филм, няма кир ефект, чудесна основа за грим. Кожата е много добре подхранена и овлажнена. За месец ползване смело мога да заявя, че не предполага образуването на комедони и запушване на пори.
Ексфолиантът е със средни частици, много добре почиства и освежава кожата. Точно като кафява захар е :
Скрит текст:
Заради една идея по-едрите частици мога да кажа, че трябва да се ползва по-рядко при чувствителна кожа, за да се избегнат зачервявания и дискомфорт.
Ароматът на продуктите е невероятен.

Като цяло мнението ми, че българската козметика е на доста високо ниво, абсолютно се потвърждава.
Благодаря на "Алтея Органикс" за възможността да изпробвам тези чудесни продукти !


# 266
  • Варна
  • Мнения: 10 551
Да споделя и моите впечатления.

Кожата ми е суха, реактивна, много чувствителна, със себореен дерматит.
Възраст 40 г.
Въведох ги постепенно, един след друг, като предварително на всички продукти направих тест за чувствителност на сгъвката на ръката, в продължение на два дни.
На всеки продукт пише да се направи този тест.

Ще започна с продукта към който подходих с най-голямо недоверие и съмнение,
но останах възхитена и ще го купя като свърши -
Ексфолианта
Много се притеснявах, че не е за кожата ми със себорея и лющеща се около веждите,
устата и с много сухо чело. Мислех, че много ще влоши положението. От години не съм ползвала
такъв вид ексфолианти, след като ми откриха себореята.
Ползвам го 3 пъти в седмицата, както е указано на опаковката. На нея пише 2-3 пъти в седмицата.
Кожата ми става мека, избистря и ми изравнява тена.
Пробвах го и веднъж в седмицата на шия и деколте.

На мен частиците са ми малко едри, но лесно го измивам.
Смятам, че е икономичен.

Миризмата ми е идна идея по-силна, но след измиване не я усещам.
Не ме дразни, не ми е неприятна, просто ми е малко силна.

Тонер
Не е моя продукт, защото ми щипе навсякъде, неприятно чак по горната устна и самите устни,
затова когато го ползвам ги прехапвам. Ползвам го освен на лицето и върху шия и деколте два пъти дневно. Усещам силна "алкохолна" жилка. Също мисля, че е доста икономичен, защото опаковката е голяма - 150мл.

Серум
Много хубав. Страхотен аромат. Лесно се разнася, не ми лепне, не ми опъва.
Ползвам го вечер. Според указанието може и при желание сутрин да се ползва.
Също така пише, че може и самостоятелно, може и под крем.
Пробвах и двата начина и сухата ми кожа може и само с него като вечерна грижа,
но реших все пак да слагам и крем.
Ако не бях влюбена в био серума за лице  Heart Eyes и био серум за очи  Heart Eyes на Алтея щях да го подновя.
Или ако трябва да ги заменя, ще заложа на този серум.
За него не пише, че може да се слага в околоочната зона.

Крем
Прекрасен  Heart Eyes Средна плътност. Чуден аромат  - тази комбинация на жасмин и роза е много хубава. За тези, които не обичат аромата на роза, той е само загатнат, повече се усеща жасмина.
Ползвам го сутрин и вечер, както е указано на опаковката.
Не слагам фон дьо тен/пудра и не знам дали прави кир ефект и как се държи под грим.

Моят стик за устни е комбинация на ванилия и иланг - иланг.
До сега не съм ползвала техни и много ми харесва. Ненатрапчив, но приятен аромат.
Моите устни са сухи и винаги съм с червило дори почивните дни и в къщи. Веднага след миенето на зъби слагах червило, но сега с този стик замених червилото докато съм в къщи.

Бих искала да обърна внимание на Алтея, че според мен е добре да отбелязват срока на годност след отваряне върху самия етикет на продукта , както това е отбелязано върху флоралните води, био серумите за лице и този за очи, бебешкия душ гел...
Сега се налага да пазя четири хартиени опаковки, за да знам срока.
При редовно ползване на серума и крема, може би няма да надхвърли шест месеца,
но ако са съчетани с други продукти е възможно да се случи.
Бурканчетата ми приличат на стъклени и дори и с химикал не мога да отбележа срока.

Последна редакция: пн, 24 апр 2017, 11:31 от missNoir

# 267
  • Мнения: 11 737
Наистина е много чувствителна кожата ти, щом на тонера реагира така.
Аз съм доволна от него и нямам дискомфорт при ползване.
Но с 3 ползвания в седмица на ексфолианта раздразних кожата и като минах на веднъж седмично, всичко си дойде на мястото.
Явно при всеки е различно.
Аз също направих тест на ръцете, но там нямах никакви реакции.

# 268
  • Мнения: 1 180
Благодарим на тези от вас, които вече се включиха с коментари за продуктите.

Темата ще бъде отключена до 30.04.2017 г., за да могат останалите потребители, които получиха продукти за тест, да публикуват своите впечатления.

# 269
  • София
  • Мнения: 4 751
Здравейте, и аз получих продукти за тестване и е време за впечатленията ми Simple Smile

Накратко, доволна съм от всички продукти. Ползвала съм и преди козметика на Алтея и съчетах новата серия с роза и жасмин с околоочния им крем пт серията с роза, а понякога редувах вечер с околоочния им серум, който също харесвам.

Любимият ми продукт от новата серия е серумът за лице. Перфектно успокоява и овлажнява кожата, има прелестен аромат и не мазнее и тежи на лицето. Нямах раздразнения от него, нито запушени пори, което ми е основен критерий, за да продължа с употребата на продукт за лице. Справя се и с дехидратирани участъци, които понякога имам около устата.

Ексфолиантът също ми хареса много. Изключително приятно полира кожата и напомня по аромат и действие на друг мой любим продукт, който обаче е на абсурдна цена- the clean dirt на May Lindstrom. Определено ще си го подновявам, доставя ми удоволствие употребата. Ползвах го веднъж или два пъти на седмица, зависи как ми е кожата.
Тоникът ползвам вечер, без тампон, а с директно напръскване и малко преди да попие слагам серума. Харесва ми, но по-любим ми е хидратиращият тоник на Алтея с роза дамасцена в черната стъклена опаковка. Страхотен плюс и на двата са прекрасните стъклени опаковки с помпа.
Кремът за лице ме изненада много, защото често био кремовете са ми тежки, но с този нямах такъв проблем, попива бързо до кадифен завършек. Също ми действа успокояващо на кожата и нямам проблем да го ползвам дори върху серума. С фдт нямах проблем, нанасяше се лесно и не ставаше на парцали. Също не запушва порите. Ползвам го сутрин и вечер, понякога сутрин нанасях и серум на друга марка под него.
Стикчето за устни с роза също ми хареса- омекотява и поддържа добре устните и позволява ползване на червило отгоре, защото не е мазно.
Розовата вода ползвам по принцип редовно, изхабила съм много опаковки и дори понякога пръскам върху косата просто за освежаване Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт