Хипофункция на щитовидната жлеза и конюгирана линолова киселина - вреди?

  • 1 752
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 232
Здравейте,
имате ли опит при употреба на конюгирана линолова киселина при хипофункция на щитовидната жлеза.
Наблюдава ли се повлияване на ТСХ? Ще съм благодарна за мнения!

# 1
  • Мнения: 31 669
Защо да е вредна?
Ако прочетеш от гугъл сайтовете от първата страница ще разбереш за какво служи.

# 2
  • София
  • Мнения: 232
Аз четох по сайтове и разбрах за какво служи още преди да пиша тук. Въпросът ми е дали се отразява по негативен начин на хора с хипофункция, т.е. хора с нарушен метаболизъм..защото в интернет има и статии за това как киселината влияе на нивата на кръвната захар и води до диабет..затова си позволих да попитам дали някой има опит? Благодаря за конкретни отговори!

# 3
  • Мнения: 31 669
Аз четох по сайтове и разбрах за какво служи още преди да пиша тук. Въпросът ми е дали се отразява по негативен начин на хора с хипофункция, т.е. хора с нарушен метаболизъм..защото в интернет има и статии за това как киселината влияе на нивата на кръвната захар и води до диабет..затова си позволих да попитам дали някой има опит? Благодаря за конкретни отговори!

Аз също съм чела по сайтове. И не видях вредите за които твърдиш. Може ли да дадеш линк?
Даже помага за изредените неща от теб. Аз ги имам. И проблемна щж и ИР.
Взимам прим ойл отново отскоро.
Всъщност даже пише, че помага за регулиране на инсулина и кр. захар. И се отразява добре на ЩЖ, кожа, екземи, алергии, нервна система и т.н.

# 4
  • София
  • Мнения: 232
Сайтове има доста, в които е обяснено, че поради неяснотата на цялостно въздействие на киселината върху метаболизма, има съмнения за вредно влияние върху диабет и други метаболитни проблеми. Ето линк, но има и други линкове...

http://www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-826-con … eingredientid=826

Винаги има и положителни и отрицателни мнения за различните препарати и хранителни добавки...въпросът ми беше дали някой от форума, който е ползвал киселината и е с метаболитни проблеми, има опит със страничните й ефекти.

# 5
  • Мнения: 31 669
Сайтове има доста, в които е обяснено, че поради неяснотата на цялостно въздействие на киселината върху метаболизма, има съмнения за вредно влияние върху диабет и други метаболитни проблеми. Ето линк, но има и други линкове...

http://www.webmd.com/vitamins-supplements/ingredientmono-826-con … eingredientid=826

Винаги има и положителни и отрицателни мнения за различните препарати и хранителни добавки...въпросът ми беше дали някой от форума, който е ползвал киселината и е с метаболитни проблеми, има опит със страничните й ефекти.


Не знам да ти кажа. Може би е важно хапчето от какво точно е направено. Аз затова и само прим ойл пия.
Помага ми за цикъла, кожата и нервите. С хашимото съм и Ир както ти казах. Странични лоши ефекти не съм забелязала.
Освен това добавката е за отслабване. Но е важно и какво се яде, не само хаповете да се взимат.
Колкото до страничните ефекти за каквито  и да е лекарства  е ясно, че това са рядко срещани реакции.

# 6
  • София
  • Мнения: 232
Да, разбира се, че значение за отслабването имат основно хранителния режим и движението, а добавката е само лека помощ.. ще опитам и ще пиша дали е имало повлияване на ЩЖ и кръвната захар. Благодаря за мненията!

# 7
  • Мнения: 31 669
То за да се види ефект, трябват изследвания.
Трудно може да се проследи лош ефект относно ЩЖ.
Виж за кръвната захар е по-лесно. Впрочем ако не си изследвала инсулина, а само кр. захар е хубаво следващия път да го направиш.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Здравейте! С хипофункция на щитовидната жлеза съм. Не пия хормони и пробвам алтернативни методи за лечение, а и освен това имам лекарствена непоносимост. От месец и нещо усещам, че жлезата се е подула, то е и леко видимо, но докторите, при които се преглеждах, твърдят, че не е нещо страшно. Аз обаче не се чувствам добре, особено като легна вечер се чувствам все едно някой ме е хванал за гушата Sad Искам да попитам, някой от вас знае ли метод (компрес, билки или каквото и да е, без хормони), който да помогне за връщането на нормалните размери на жлезата? Ще ви бъда благодарна за отговорите.

Общи условия

Активация на акаунт