Ваксини

  • 33 288
  • 311
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 17 592

Ако се притесняваш от алергична реакция, би могла да направиш тест за алергия. Ако е положителен, може пък да е достатъчно за освобождаване - или за подмяна с друга ваксина... ако реакцията е към конкретен компонент... Има детски алерголози в Александровска.

Наредбата си е подзаконов акт, който никой, който не е над издалият я орган, не може да си позволи да променя, тълкува или въвежда "логични случаи". В случая, може да бъде отменена от Конституционния Съд, примерно, или от НС. Иначе - превишаваш скоростта (нарушаваш Правилника за прилагане на Закона - подзаконов акт) - плащаш си глобата. Превишаваш времето за паркиране (уредено с Наредба на СГО) - плащаш си глобата. Няма "ама то беше логично и общоприето, щото ме забавиха и ми се развали часовникът",. Така просто не става.

# 211
  • Мнения: X
Нямам сили и желание да споря с Вас. Не, не мога да направя тест за алергии на двумесечно бебе, нито на пет месечно след отлагане. Визирах истински съвет от някой, който е наясно.

# 212
  • Мнения: X
Едва ли ще намерите някого с опит от първо лице. Когато раждах първото си дете преди 5 години и дума не ставаше, че може да откажеш ваксини в родилното и си ги поставяха на всички. Тогава само една позната не беше ваксинирала детето си, но пак бяха сложили в родилното ваксините. Сега навсякъде казват, че има такива декларации и стана някак си "модерно" и много хора го правят без да имат реална причина, както при Вас например, където е имало реакция. Повечето хора, които не са ваксинирали децата са още с малки деца и просто не са им поставяли ваксини и са на логиката "засега така е по-добре, ще видим после". Не пречи да изчакате и няколко години, да започнете да ги слагате след като детето проговори и проходи.До тогава може пак да сменят имунизационният календар, кой знае... Като пропадне още една поръчка за ваксините Grinning

# 213
  • Мнения: 4 753
Странна логика... Детето да пострада и после ще го освободим... Много родители не ваксинират децата си, като част от тях са сложили по някоя ваксина, други още от родилното са отказали... Не зная за какъв опит става въпрос... Който смята, че някоя ваксина не му е нужна, отказва, а който смята, че нито една ваксина не му е нужна, отказва всичките... Логично е да се откажат първите две ваксини в родилното, предвид, че още не се знае здравословното състояние на детето, а се поставят безумни ваксини там... И БЦЖ, и хеп. Б могат да се поставят на по-късен етап, да не говорим, че в много държави, където тези ваксини се правят няма дози в родилното, а месеци по-късно... Разликата е, че ако БЦЖ се прави година по-късно първо се прави Манту и само при отрицателно се поставя ваксината... И не виждам никаква логика да отказваш ваксина само ако детето е пострадало, а да не можеш да се ползваш от чуждия опит и да решиш да ги пропуснеш всичките, преди да пострада...

# 214
  • Мнения: X
Така е, благодаря за двата последни поста. Бях решила да не поставям никакви ваксини, една педиатърка ме наплаши с възможността детето ми да се разболее от ужасни неща ако не ги поставя и тръгнах да ровя и търся кои са ваксините, от които реално има нужда детето ми, защото Хеп Б и коклюш примерно не стоят на дневен ред за мен. Има ужасно малко информация за какви всъщност са възможните реакции, какво има точно във ваксината и кога точно трябва да се постави. Има много информация за спора про и анти ваксини, както и истории на ужасите за 'дете починало от морбили' и 'дете починало от ваксината за морбили'. В крайна сметка наистина нищо няма да поставям, нито ще позволя на лекар или 'доброжелатели' да ми дават зор да я ваксинирам за каквото и да било, тук нещо с ваксинационния календар просто не е наред. Благодаря за дискусията и съветите!  bouquet

# 215
  • София
  • Мнения: 17 592
Нямам сили и желание да споря с Вас. Не, не мога да направя тест за алергии на двумесечно бебе, нито на пет месечно след отлагане. Визирах истински съвет от някой, който е наясно.


Опс - извинявам се, забравих, че е толкова мъничко.
Ама тогава какви градини, какви глупости - радвайте се на бебенцето! Има време, ако внимавате къде го водите (в никакъв случай зимни разходки в МОЛ-ове и др. подобни щуротии, модерни сред някои майки) не мисля, че има сериозна опасност поне в първата годинка - и, разбира се, в никакъв случай градски транспорт, де. Т.е. опасност има, но не огромна, все пак, контактите в тази възраст са силно ограничени.Пък после ще го мислиш! Макар би било добра идея да се поинтересуваш от конкретните алерголози - при всяко положение ще ти трябва...


ПП
Коклюшът е сериозно опасен при малки деца и бебета. Смъртността преди въвеждане на ваксината е била 5% - а това е ужасно висок%. А ако има предразположение е още по-застрашено. И не, не ти казвам да рискуваш, ако очакваш остра алергична реакция, докато е толкова мъничко. Абе, не знам - най-добре би било при първи признаци на разболяване от ваша страна (ти и бащата) да се отделяте от бебето (понеже бактерията си циркулира, и възрастните могат да я пренасят, нищо, че карат леко) - но и това е в повечето случаи абсурдно трудно постижимо...

Последна редакция: чт, 20 апр 2017, 10:59 от katiABV

# 216
  • Мнения: X
Ваксините се поставят от втори месец, затова чета и проверявах градини. Благодаря за съветите.

# 217
  • София
  • Мнения: 17 592

И какво като се поставят от 2 месец - на 2 месеца на градина няма да го пуснеш. А на 3 години може и да е достатъчно силно, за да понесе ваксината, и при всяко положение ще е достатъчно голямо, за да понесе тест за алергии - тогава ще го мислиш, не се слагай отсега във филми, радвай му се! Спокойна мама = щастливо бебче.

# 218
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Влязох да погледна темата, провокирана от мнението на моя приятелка /лекарка/, която съвсем спокойно ми заяви, че е решила да не поставя ваксини на детето си. Интересна е и ще я следя. Моето лично мнение е ЗА ваксини и съм сложила всички предвидени ваксини на детето си. На никого нямам намерение да налагам избора си, той е мой. Единствено ще споделя, че за мен няма нищо нередно в политиката на частните градини да приемат неваксинирани деца, стига наистина абсолютно всички родители на другите деца да са уведомени за това. Мен ме потриса продажността на някои лични лекари, които издават бележки, че детето е ваксинирано, докато то не е, за да може да посещава държавна детска градина, заобикаляйки закона. Хич не са малко такива случаи.

# 219
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Да, ако някой е много за бой през ръцете, това са лекарите, издаващи неверни документи.
А какви са аргументите на приятелката ти лекарка за непоставянето на ваксини?

# 220
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Не задълбах много в темата, но доколкото схванах детенцето има поставени няколко ваксини, но към последната е дало някаква реакция. Очевидно няма да продължават, ще останат с тези дотук. Никого не съдя, ние сами си взимаме решенията и си носим последствията. Аз съм поставила всичко дотук на моята дъщеря, но и тя всичко е минала без проблем. Може би ако ми беше опрял ножа до кокала и аз бих обърнала мнението, знам ли, дано не се случва.

# 221
  • Пловдив
  • Мнения: 14 405
Цитат
Може би ако ми беше опрял ножа до кокала и аз бих обърнала мнението, знам ли, дано не се случва.
И аз вероятно, разбираемо е. Страхът си е страх.

# 222
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Аз всъщност разсъждавам така: Ваксината си е инвазия спрямо организма, ако и да е полезна и нужна. Започват да се слагат и се наблюдава детето. Ако няма проблеми продължаваме със задължителните имунизации. Ако има, значи самия организъм си показва, че е добре да спрем. При нас проблем нямаше, сложила съм каквото трябва дотук и ще продължа. Ако имаше, сигурно щях да спра.

Не знам доколко правилна ми е гледната точка, но тя си е моята, детето също и затова действаме така Simple Smile Затова и на никой не я налагам. Но съм потресена колко крайни мнения има. И в двете посоки. Хвърлих око и на други теми за ваксините, паднах направо, някои потребители дават вид на откровено луди.

# 223
  • Мнения: X
 hahaha
Откровено луди има определено, дано не съм се записала в тази графа и аз.

# 224
  • Мнения: 330
Мен визира, споко  Wink
Аз пък разсъждавам така - ваксините са нужни, обаче трябва да се работи над усъвършенстването им, трябва да има желание и старание за предотвратяване и намаляване на пораженията от нея, от хората, от които зависи, трябва да се търси начин за намирането на изследвания, с които биха могли да  разберат за кой индивид са противопоказни и внимателното да се подхожда към всеки.
Това, мисля, че може да стане едва когато има прозрачност относно нежеланите реакции, последвали парични обезщетения при увреждания (изплатени от производителя), когато хората имат избор и са информирани, когато има осъдени лекари за небрежно поставяне или съхранение.
Тогава, може би, ще започне да се работи в посока подобряване на ваксините и прилагането им с цел спечелване на доверието на клиентите.

Общи условия

Активация на акаунт