Любители на кучета - 71

  • 60 082
  • 745
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 5 602
Благодаря много на всички за информацията.Макар,да изглеждам леко неадекватно   Crazy ,ще се ориентирам с времето.Безценни сте  Hug

# 211
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 862
На Макс за вътрешно обезпаразитяване даваме Milbactor. От ветеринарната клиника това ни дават - по една таблетка на всеки три месеца. Сега се зарових в листовката - уж покрива доста неща.
Досега само веднъж го е полазвал кърлеж - бяхме спряли на една бензиностанция в Хърватска. Имахме късмет, че просто веднага го видяхме и го махнахме.

# 212
  • Мнения: 131

tilde, благодаря!
Видях твоят красавец, разкошен е, дано всичко е наред и нямате дисплазия!  Praynig Родителите му нямат, нали така или не съм разбрала правилно? Въпреки, че покрай нашите овчарки, разбрах, че се развъждат кучета, които не, че нямат дисплазия, а по-скоро са в границите на допустимото, каквото и да значи това. Аз, затова, преди да купя мъника, ходих да видя майката и бащата. Въпрос на късмет, дано ни пропусне!  
Дано! Да, правилно си разбрала, родителите са здрави, и останалите от кучилото също, всеки ден се надявам да спре да криви краката.. Дисплазия А и Б , понякога и С е допустима, А си е перфектна, но Д е зле.. Така разбирам като чета из нета..
Много са сладки всички, и моята малка мадама се дразни на Хектор, но тя е на три години, и може да го изтърпи.. инъче се обичат  Grinning
Да кажа и аз за кърлежите как ги вадя, с пинсета дърпам без да въртя, направо дърпам нагоре, излизат цели, глава, всичко, отвратителни са..
Freakonaleash а какво се случи с предното ви овчарче? Болест ли? Пожелавам ви много дълги години заедно с Jackop a.k.a. Ares v. Wassy! Якоп ли му викате? или Арес? Интересно име. Моят по документи се казва Quint.  Simple Smile
 

# 213
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
От нексгард спектра нямам забележки, цял сезон с него бяхме.
Тази година се спрях на каишка Форесто + милпразон, за вътрешно, покрива и дирофеларията. Ще го давам на 40 дни.

# 214
  • Мнения: 1 467
Скрит текст:

tilde, благодаря!
Видях твоят красавец, разкошен е, дано всичко е наред и нямате дисплазия!  Praynig Родителите му нямат, нали така или не съм разбрала правилно? Въпреки, че покрай нашите овчарки, разбрах, че се развъждат кучета, които не, че нямат дисплазия, а по-скоро са в границите на допустимото, каквото и да значи това. Аз, затова, преди да купя мъника, ходих да видя майката и бащата. Въпрос на късмет, дано ни пропусне!  
Дано! Да, правилно си разбрала, родителите са здрави, и останалите от кучилото също, всеки ден се надявам да спре да криви краката.. Дисплазия А и Б , понякога и С е допустима, А си е перфектна, но Д е зле.. Така разбирам като чета из нета..
Много са сладки всички, и моята малка мадама се дразни на Хектор, но тя е на три години, и може да го изтърпи.. инъче се обичат  Grinning
Да кажа и аз за кърлежите как ги вадя, с пинсета дърпам без да въртя, направо дърпам нагоре, излизат цели, глава, всичко, отвратителни са..
Freakonaleash а какво се случи с предното ви овчарче? Болест ли? Пожелавам ви много дълги години заедно с Jackop a.k.a. Ares v. Wassy! Якоп ли му викате? или Арес? Интересно име. Моят по документи се казва Quint.  Simple Smile
 


tilde, благодаря! Желая целия късмет и дълголетие на Хектор и на всички кученца в темата. Ако е удобно и не ти е неприятно, моля те качи снимка на крачетата на Хектор. Embarassed

Малкият по паспорт е Jackop, но ние му казваме Арес. Човекът, от който го взехме ни даде възможност да му изберем име с J, но  нищо не харесахме. Чакаме другата седмица родословието, ще видим там как ще е  Laughing

Предишното ни куче - овчарче почина на 06.03 взнезапно, беше само на 2,5 г. Не разбрахме какво се случи, легнал си, както винаги и са го намерили починал. Направихме грешка,  много бяхме разстроени и не го занесохме за аутопсия. Основните версии са дирофилариоза, обърнат стомах и отрова. Милата ми душица, беше прекрасен, много ни липсва  Cry

Аз нещо се загледах по този Фронтлайн TRI-ACT. Дават го по-дълготраен от Адвантикс и уж е водоустойчив. Така или иначе ще купувам, чудя се дали да взем от него. Кучетата доста се чешеха от Адвантикса... Thinking

# 215
  • Мнения: 131


tilde, благодаря! Желая целия късмет и дълголетие на Хектор и на всички кученца в темата. Ако е удобно и не ти е неприятно, моля те качи снимка на крачетата на Хектор. Embarassed

Малкият по паспорт е Jackop, но ние му казваме Арес. Човекът, от който го взехме ни даде възможност да му изберем име с J, но  нищо не харесахме. Чакаме другата седмица родословието, ще видим там как ще е  Laughing

Предишното ни куче - овчарче почина на 06.03 взнезапно, беше само на 2,5 г. Не разбрахме какво се случи, легнал си, както винаги и са го намерили починал. Направихме грешка,  много бяхме разстроени и не го занесохме за аутопсия. Основните версии са дирофилариоза, обърнат стомах и отрова. Милата ми душица, беше прекрасен, много ни липсва  Cry[/spoiler]
Милото .. на 2,5 г само. Дано е на хубаво място, много е тежко като ни напуснат..

https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15032184_1021005348988810 … 9&oe=596E4DBB

Тук се вижда малко как криви краката, кръстосва ги някак. но не винаги, понякога не се забелязва, има много енергия, ходим на курс в момента, дресировки с кликер, дивак е голям, нещо не ме слуша напоследък, май имам тийнейджър  Grinning

# 216
  • Мнения: 3 371
Ще се възмущавам и оплаквам от улични огромни кучета. Вчера, наистина късно, към 22,30 си извеждам пекинезката на разходка. Среща ни, ама точно като в приказките Кумчо-Вълчо, приел образа на огромен уличен дзвер, с тегло сигурно равно на моето. Вървя по булевард, не по разни смотани, неосветени улички все пак. Звярът подуши моята 3 килограмова принцеса /не е разгонена/ и се опита да я поизяде. Аз панически я грабнах з а каишката и я наврях в якето и дръпнах ципа, така че да не се подава нищо от нея. Не бягах, но се забързах с цел д а стигна до заведение в което да вляза и помоля за помощ. Кучето обаче ме нападна в гръб, стигаше ми до раменете, щях да откача и се разпищях. От заведението излязоха хора и го прогониха.... После на бегом взех разстоянието до нашия вход .

Питам се, кметице Фандъкова/е, не съм и чела предизборната агитация, ама те всички обещават да се справят с проблема бездомни кучета и никой нищо не прави после Mr. Green /, защо в района на пазара на Борово има глутници /бррр, виждала съм как вървят, слава богу, от терасата / от некастрирани / съдя по раждащите женски/ от огромни кучища и защо, ЗА БОГА, никой не ги прибира, кастрира, отстранява агресивните и намира дом за останалите???

# 217
  • Мнения: 1 467
Боже, Аби, ужасно е това, един от най-големите ми кошмари. Добре, че не сте пострадали нито ти, нито кученцето. Мисля си, не можеш ли да сигнализираш някъде за агресивно улично куче? Не, че проблемът ще се реши, но все пак... Моето мнение е, че проблемът с уличните кучета не се решава, защото е въпрос на пари, но това е друга тема.  Confused

tilde, благодаря за снимката, беше ми полезна. Не мога добре да преценя, но като че ли наистина леко държи на Х крачетата Хектор. Нищо, вие сте взели всички мерки и щом лекарите преценяват, че е добре и не му пречи, значи всичко е наред засега.  Толкова е чаровен  Heart Eyes , а като си спомня как съм се страхувала от големи породи преди... Blush

# 218
  • София
  • Мнения: 9 850
Аби, преди две години имах проблем с улично куче. То не харесваше Лили и съответно налиташе на бой, а някакви съседи бяха решили да го хранят пред входа. Онова куче (женско, каракачанка) беше приело, че около входа ни е негова територия и не можехме да излезем, да се приберем спокойно. Накрая купувах вестници с майка ми, без куче, от една будка близо до входа ни, и отнякъде изскочи уличното и ме захапа директно. Веднага скочиха хора, отървахме се без сериозни наранявания. Прибрах се и веднага намерих телефона на Екоравновесие, реакцията им беше доста бърза. Обадих се към 1-2 следобяд, звъннаха ми в 4 да дойда да покажа кучето. Бях на работа и нямаше как, но на следващия ден в 9 сутринта ми звъннаха пак. Показах кучето, подписах някакъв протокол, вече съм забравила какво беше точно, и го прибраха. После разбрах, че някой го е осиновил. Дали наистина е така, не знам, но се надявам. Та, звъни на Екоравновесие, кажи, че кучето те е нападнало и би трябвало да дойдат да го приберат.
И при нас са глутници. Лошото е, че от централните квартали хващат кучета и ги пускат по крайните и съответно тук глутниците стават все по-големи и все повече.

# 219
  • Мнения: 131
Ужасно  е това , направо си е страшно..Преди време бях свидетел как един питбул захапа крака на едно дете, на около 10 години, беше много страшно. детето се напика от страх милото. Собственикът на кучето отвори устата му с отверка, побиват ме тръпки като си спомня
Скоро е планиран рентген отново на краката и гърба на Хектор, надяваме се на добри резултати  Praynig

# 220
  • Русе
  • Мнения: 7 796
Ужасно, Аби  Shocked Hug Надявам се да си подала сигнал и Кумчо Вълчо да бъде прибран  Praynig

Стискаме лапички на Хектор  Praynig

 Вчера напръскаха парка и по-голямата част от града срещу кърлежи и други гадини. bowuu
И върлува стомашен вирус сред другарчетата но Макс засега пропуска  Praynig

# 221
  • Мнения: 3 371
Срещу нас в два блока има 2 големи женски/кастрирани/ кучета/, но са много миролюбиви.

Според мен някои кучета просто са си зли, било поради жестоката борба на улицата за живот и храна, било поради лошото отношение от страна на хората, било може би и генетично, не знам, чак толкова не съм навътре в нещата.

Но глутниците трябва да се разчистват задължително, а не просто Екоравновесие да усвои/и прибере/ едни пари.

На най-добрата ми приятелка кучето и е питбул, честно, това е най-миролюбивото, добродушно и добро куче.
Ето го, снимала съм го зимата:


# 222
  • София
  • Мнения: 12 005
Това не е питбул, а бултериер.

# 223
  • Мнения: 3 371
Това не е питбул, а бултериер.

Леле, извинявам се  Embarassed

Наистина големите кучета са ми доста далечни Crazy

Ама е много мило куче Heart Eyes

# 224
  • София
  • Мнения: 11 117
В съседния вход има един питбул, толкова е мил и лигав и се казва ... Адолф.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт