Математически турнири - 43

  • 99 361
  • 733
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 6 926
Мисля, че няма да стигне до никъде това. Няма да публикуват нищо, докато седи становището за 'Информирано съгласие'
Необходимо е, КЗЛД да удостовери, че записването на дете за състезание, в чийто регламент е ясно записано как се оповестяват резултатите Е информирано съгласие по силата на закона. И после на база на това становище да се изиска от МОН да разпиле ясно в регламента, че резултатите се оповестяват поименно и къде. Това е начина. Другото ще са безсмислени писма (или поне така се опасявам, въпреки че много силно се надявам всъщност да не се окажа права и да има ефект).
Текстът, който разпространихме, ми го написа юрист (нямам идея колко е добра в тази област, препоръчаха ми я и отидох при нея). Всякакъв друг текст към институциите е добре дошъл. Дано да има резултат. Но просто трябва да стигне до тези, които взимат решения, а не да остава по форумите.

# 721
  • Мнения: 24 467
Мисля, че няма да стигне до никъде това. Няма да публикуват нищо, докато седи становището за 'Информирано съгласие'
Необходимо е, КЗЛД да удостовери, че записването на дете за състезание, в чийто регламент е ясно записано как се оповестяват резултатите Е информирано съгласие по силата на закона. И после на база на това становище да се изиска от МОН да разпиле ясно в регламента, че резултатите се оповестяват поименно и къде. Това е начина. Другото ще са безсмислени писма (или поне така се опасявам, въпреки че много силно се надявам всъщност да не се окажа права и да има ефект).
За олимпиади два пъти тази година лично подписах декларация, че сме съгласни резултатите да станат явни. Имаше подпис и на ученика, и на родителя /моят син е непълнолетен/. Познайте, дали имаме официални резултати и класирания. Не знам и аз по какви причини ги подписвахме тогава тези декларации.  Sunglasses

# 722
  • Мнения: 19 296
Мария, възхищавам се на инициативността ти. Ще се включа и аз с писмата.

При нас не са раздали баркодовете и сега ще чакаме училището да ги провери, а после да ги качи  Rolling Eyes Crossing Arms

# 723
  • София
  • Мнения: 9 110
Според мен трябва да се набере критична маса от хора, които да пишат и ще има ответна реакция  Peace.

# 724
  • Мнения: 90
Мисля, че няма да стигне до никъде това. Няма да публикуват нищо, докато седи становището за 'Информирано съгласие'
Необходимо е, КЗЛД да удостовери, че записването на дете за състезание, в чийто регламент е ясно записано как се оповестяват резултатите Е информирано съгласие по силата на закона. И после на база на това становище да се изиска от МОН да разпиле ясно в регламента, че резултатите се оповестяват поименно и къде. Това е начина. Другото ще са безсмислени писма (или поне така се опасявам, въпреки че много силно се надявам всъщност да не се окажа права и да има ефект).
Текстът, който разпространихме, ми го написа юрист (нямам идея колко е добра в тази област, препоръчаха ми я и отидох при нея). Всякакъв друг текст към институциите е добре дошъл. Дано да има резултат. Но просто трябва да стигне до тези, които взимат решения, а не да остава по форумите.
Много съм далече от мисълта, да омаловажавам огромния труд и енергия, посветени на тази така необходима организация. Аз самата нямам ресурса. В момента съм в постоянно движение и чета от телефона измежду разни срещи. Коментара ми е по-скоро на страничен наблюдател, на който много му се иска един-път-завинаги това безумие да спре.
Благодаря за това, че посвещаваш толкова усилия!

# 725
  • Sumen, Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 834
медиите дали няма да свършат работа, някой известен журналист със състезател по математика няма ли? или с текстовете на писмата да се запознаят, оня ден гледах страхотно предаване за Евгени Кайряков в преди обед по bTV, те подкрепят децата,самите водещи се вълнуват от тези теми, да ги пораздрусат малко

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Моите двама ученици от 1 и 5 клас от Пловдив ги няма в списъците (някой напред беше писал, че от Пловдив 1 клас били проверени). Моля ако някой забележи промени във файловете да сподели тук.

# 727
  • Мнения: 10 384
Моите двама ученици от 1 и 5 клас от Пловдив ги няма в списъците (някой напред беше писал, че от Пловдив 1 клас били проверени). Моля ако някой забележи промени във файловете да сподели тук.

Аз само предположих, но явно им е друга логиката Simple Smile))

# 728
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 450
Здравейте, знаете ли дали има резултатите от ЕК на децата от ОУ Братя Миладинови Бургас. Разбрах , че в други училища са излязли, а при нас нямам никаква информация.

# 729
  • Мнения: 4 127
Моите двама ученици от 1 и 5 клас от Пловдив ги няма в списъците (някой напред беше писал, че от Пловдив 1 клас били проверени). Моля ако някой забележи промени във файловете да сподели тук.
Аз само предположих, но явно им е друга логиката Simple Smile))
3 клас пловдив сме още на първа страница
затова реших че първите 3-4 страници са за пловдив, но е възможно и да не е така  Rolling Eyes

# 730
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 345
Звънях на сайта на ЕК. Казаха, че няма да се допълват тези списъци, а ще качат нови, когато има готови такива и ще бъде отбелязано. Съответно нямаха информация дали днес ще има нови списъци и до кога ще бъдат окончателно качени всички.

# 731
# 732
  • Мнения: 10 384
Моите двама ученици от 1 и 5 клас от Пловдив ги няма в списъците (някой напред беше писал, че от Пловдив 1 клас били проверени). Моля ако някой забележи промени във файловете да сподели тук.
Аз само предположих, но явно им е друга логиката Simple Smile))
3 клас пловдив сме още на първа страница
затова реших че първите 3-4 страници са за пловдив, но е възможно и да не е така  Rolling Eyes
Ако 3 клас са във файл 1 - отиде и логиката за номериране по класове  Crazy

# 733
  • Мнения: 4 204
Моля по-спокойно с тона на класната! Не само ти си компютърно грамотна, но например от мобилни устройства това не се получава точно така... ("ограмотяването" не е предмет на темата, може и на лични съобщения  Peace)
А аз и да намеря точките на дедето си с какво да ги сравня, като не знам кои номера за коя възрастова група са newsm78

И къде го видяхте този тон. Обяснявам на незнаещите. А точките на детето си може да намерите много лесно, ако знаете в кой клас е. Отваряте съответния файл и прилагате това, което съм описала. Ако има вече резултат, ще го видите.


Благодаря за обяснението, знам и ползвам Ctrl+F. Не е там въпросът. Въобще.
Аз резултати разбрах отдавна, защото СМГ си ги обявиха с пълните имена и училища.
Вие споменахте, че имате дете състезател. В такъв случай сте абсолютно наясно за важността резултати да се обявяват както до скоро. За 4- класници пък е от изключително значение. Така че да не се правим, че не разбираме.
В крайна сметка искам нещата да ми се случват лесно, да не губя време и ресурси. Като не става просто ще бойкотирам съответните състезания. От немай къде ще пращам сина ми на задължителните в 4 клас/ участващи в рейтинг за прием в СМГ/ и всичко останало, което работи в полза на нечии лични интереси и не се интересува от родители и деца го игнорирам.
Няма логическо обяснение на абсурдната ситуация в момента. То не са мейли/ аз разбира се изпратих/, срещи с юристи, губивреме…..Аз приемам всичко това като подигравка с мен и децата ми както и с останалите родители и деца.

Общи условия

Активация на акаунт