В момента чета...52

  • 66 970
  • 744
  •   1
Отговори
# 465
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 092
Долорес Клейборн - Стивън Кинг

# 466
  • София
  • Мнения: 44 100
Започнах Хлебарките. Малко ми е странно така да се връщам назад в историята и времето, но ще се опитам да се абстрахирам пък да видим как ще е.

# 467
  • София
  • Мнения: 6 249
Започнах Тес от рода Д'ърбървил, с големи очаквания съм и дано се оправдаят Simple Smile

# 468
  • Мнения: 8 229
Тази книга ми беше харесала страшно много, но е доста тъжна. Този спомен ме държи далеч от препрочитането ѝ.

Аз съм към края на "Момчешки живот" и мога смело да заявя, че това е една от най-хубавите книги, които прочетох през последната година. Маккамън явно умее да пише, защото "Граница" също много ми хареса. Много богат език, огромно удоволствие е да се чете.

# 469
  • Мнения: 24 331
Чета едно криминале - "Черни секунди" от Карин Фосум

# 470
  • Бургас
  • Мнения: 16 113
Прочетох ,,Марина,, Очаквах някак си по-друг край за Марина,незнам защо.
Хареса ми много. Интересно пише Сафон,спор няма!
Мислех да започвам ,,Сянката на вятъра,, но реших да сменя малко.
Сега захванах ,,Матриархат,, на Георги Мишев.  В началото съм,но ми харесва прочетеното  Peace

# 471
  • София
  • Мнения: 5 565
karzz, хубаво е според мен, че си решила да разнообразиш. Да не ти дойде твърде много Сафон след Сафон! Peace

Лу, прочетох "Различен клас" и много ми хареса! Много тъмна, браво на Харис!  Peace

Започнах една автобиографична за Мадона на хартия.

Успоредно напредвам с "The Thing Itself" и мисля, че е страхотна!  Heart Eyes Обичам точно такъв тип денди мъжко писане, умерено философска, умерено хумористична, много натурална. Чета си я по малко и си я пазя като най-вкусната част от менюто за десерт!  Grinning

# 472
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

Лу, прочетох "Различен клас" и много ми хареса! Много тъмна, браво на Харис!  Peace

Петенце, сигурна бях  Heart Eyes Hug
Това за мен е една от най-добрите книги на Харис.

Аз се мъча с третата книга на 1Q84. Не знам дали не ми идва малко прекалено, защото ги чета и трите една след друга на екс. Но докато първите две ми бяха много интересни, вече над 300 страници от началото на третата откровено цикля. Действие почти няма и драпам със зъби и нотки да стигна до края  Tired

За разтуха почнах нон фикшън сборника на Нийл Геймън The View from the Cheap Seats.

Последна редакция: пн, 24 апр 2017, 12:29 от Лу

# 473
  • София
  • Мнения: 454
Прочетох "Като гореща вода за шоколад" на Лаура Ескивел и много ми хареса. По някакви начин ми напомни за Алиенде. Кои от останалите и книги ще ми препоръчате?

# 474
  • Scotland
  • Мнения: 1 405
Дочетох снощи "The Watcher in the Shadows"на Сафон. не съм очарована само по една причина, прекалено кратка история. Иначе доста интересна като замисъл, доста по-магична от останалите му, но претупана. Идея нямам с какво да продължа, ама май клоня към Тарт Simple Smile

# 475
  • Мнения: 2 695
Прочетох Изумление и трепет на Амели Нотомб. Напълно и категорично убедена съм, че втори път няма да си причиня тази авторка. Тръгнах с изключително големи очаквания към книгата, бях чела по-рано ревюта за това какъв шедьовър е и в крайна сметка се оказа едно голямо разочарование. Така и не разбрах за какво претендира тази книга? Ако цели да запознае читателя с японския бит и култура, нрави и начин на живот е твърде далеч от истината. Ако претендира да е чиклит - то това е един особено посредствен чиклит-роман.
Нахвърляни описания, нелогични действия, дразнещи персонажи. На моменти се питах защо главната героиня не вземе наистина да се хвърли през прозореца, а не само да си удря главата в стъклото, за да вземат да и свършат мъките.  hahaha

За оправяне на вкуса започнах Нора Робъртс, поредицата Знакът на седемте Peace

# 476
  • Мнения: 1 528
Приключих "Сто причини да убиеш шефа" на Макс Наришкин. Не е лоша, но не е и нещо особено.

Започнах: . Още съм в началото, но изглежда интересна дано и до края да е така.

# 477
  • София
  • Мнения: 44 100
Свърших Хлебарките - със сигурност не е най-силната книга на Несбьо, може би ако я бях прочела както си й е реда в поредицата.. обаче така по средата, някак губи, в сравнение с другите. Имаше нещо странно и леко дразнещо в стила не мога напълно да го обясня (самия случай си ми беше сравнително интересен). Преживях и едно дежавю - когато отидоха в пушилнята на опиум на търсят Джим Лав, почти същото описание, че чак до лампите, които се опитвали да монтират или съм го чела някъде или съм го гледала във някакъв филм и не мога да изкопча от мозъка си къде... а тази книга няма как да съм я чела по-рано.
Както и да е, дойде ми настроение за Хари и продължавам със Снежния човек.

# 478
  • Мнения: 8 229
Приключих с "Момчешки живот" и я нареждам в списъка на най-хубавите книги, които съм чела.
Сега чакам от промоцията на Озон "Станция единадесет" и "Последен в мрака". Тези ще са следващите за четене.

# 479
  • Бургас
  • Мнения: 16 113
И аз си чакам "Момичето,което..." от Озон. До тогава мисля да приключа с "Матриархат",но нещо сутрин в автобуса е голяма лудница,заради летището,говори се на висок глас и съм на път да науча всички тайни процедури по безопасността и сигурността и прочие в летището!
А аз искам да си чета! Не да им слушам бръщоленето им 😈
И ппонеже Сафон още ми е много пресен в главата,май ще взема пъро Момичето.  После ще е Сафон.

Общи условия

Активация на акаунт