Искам да кажа ... (114)_20.03-26.03

  • 57 595
  • 856
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 761
Честита пролет! Да  ще гласувам.

# 76
  • Мнения: 1 207
Дори не знаех, че идват избори, даже не знам за какво ще се гласува  Embarassed Не знаех също, че тази година католическия Великден съвпада с нашия. Изобщо….  ooooh!

Изтърбуших се от работа днес. Не обичам да работя на забързани обороти, обичам да имам време спокойно да си изпипам нещата. Трябва да взема детето от училище, т.е. няма мегдан за оставане след работа, което допълнително ме стресира. Обаче свърших 15 мин по-рано и дойдох да ви изчета, нямам сили да си изработя остатъка от работния ден.

Руми, харесаха ми сандалите. Искам подобни, но черни. От къде ги поръча?

Да покажа и малко снимки от Лондон. Величествено е и си тежи на мястото, но не е моят град. Прекалено много народ. И прекалено малко бритиш инглиш (който чаках с нетърпение да слушам навсякъде около себе си).

Скрит текст:
















# 77
  • Мнения: 39 612
Оооо, много благодаря за снимките! Пусни още, Флорче!

# 78
  • Мнения: 11 718
Страхотни снимки. Различни  Peace

Има ги и в черно. Хареса ми, че тока е среден. Ето линк:

# 79
  • Мнения: 6 304
Искам да кажа, че днес имах проблеми на работа заради "Аваст" - антивирусна програма, някой ако ползва такава да има предвид.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 36 778
Аз я ползвам. Дай малко повече инфо, моля те.

# 81
  • Мнения: 6 304
Скрит текст:
Тя нали уж е безплатна, но чат-пат ме кани за по-хубава защита да купя по-добра версия. Днес преди обед пак ме покани, но с по-странно изглеждащ прозорец, отхвърлих разбира се. Връщам се от обедна почивка и заварвам компютъра да се рестартира през 5 минути, като излиза надпис, че има грешка някъде в диска. Ама нон стоп се рестартира. В 5 ч. дойде едно момче, каза че е от нея, понеже имал още 4 обаждания със същите симптоми и всички с Аваст. След като я изтри компютъра започна да си работи без да се рестартира постоянно.

# 82
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Аз си гласувам редовно, и никога не съм имал колебания за кого. Все за моите, така ще е и тоя път. По любопитно стечение на обстоятелствата на повечето избори пускам първата бюлетина в секцията.

Остана ми значително количество праз, който се чудя как да оползотворя. Някъде към 50-60 стръка е. Мога да правя баници с праз, но никакви други идеи нямам. Грубо слагам около стрък на една кора (играя си да точа ръчно, големшки са), та видно е, че много баница ще трябва да засуча. Не че ще се свърши светът, ако не го използвам, но ще съм благодарен за всяка идея за постно празено ястие.

# 83
  • Мнения: 1 318
Скрит текст:
Аз си гласувам редовно, и никога не съм имал колебания за кого. Все за моите, така ще е и тоя път. По любопитно стечение на обстоятелствата на повечето избори пускам първата бюлетина в секцията.

Остана ми значително количество праз, който се чудя как да оползотворя. Някъде към 50-60 стръка е. Мога да правя баници с праз, но никакви други идеи нямам. Грубо слагам около стрък на една кора (играя си да точа ръчно, големшки са), та видно е, че много баница ще трябва да засуча. Не че ще се свърши светът, ако не го използвам,
но ще съм благодарен за всяка идея за постно празено ястие.

Ако имаш зелева чорба, ситно накълцан, с малко червено пиперче и мазнинка...

# 84
  • Варна
  • Мнения: 6 360
За праз се сещам да се добави в доматена консерва, мусака. Simple Smile

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 23 869
Аз, аз! Значиии, рецептата е на баба ми.
3-4 стръка праз се изчистват и задушават в мааааалко олио и мааалко вода до състояние на готовност, да омекнат. Забърква се тесто от 3 ч.ч. брашно, 1 ч.ч. кис. мляко, 1/2 ч.ч. олио, 1 ч.л. сода бикарбонат, 1/2 ч.л. сол. Слагаш содата в млякото, сипваш в брашното, добавяш олиото, месиш. Тестото се разточва до около сантиметър върху хартия за печене, после се слага плънката, после се завива на руло и се пече.

Снимка, моето е двойна доза:
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/1920378_1020314948 … c&oe=5966B0EC
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/1798415_1020314948 … c&oe=595712E0

Аз слагам и малко пушен бекон, ама и без бекон може. Може и с червен лук. Може и с друга плънка.

# 86
  • Мнения: 5 383
Днес една жена искаше да гледа апартамента (тук редовно ни пускат листчета, че търсят апартаменти под наем или за закупуване). Съпругът ми си тръгна час по-рано от работа, за да е тук, тая нито благоволи да дойде, нито да пише или да се обади.
Децата спаха само един час от 16:30 до 17:30 и сега са уууужасни. Реват, крещят. Ох.

# 87
  • Мнения: 6 304
Често приготвям пържени яйца с праз, може и сланина, за който е  на режим с мазнини.

# 88
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Аууууууу,Янтра,'ич не  е лошо,хем,че праз не ям  newsm78

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 23 869
Аууууууу,Янтра,'ич не  е лошо,хем,че праз не ям  newsm78
Опитай. Ще проядеш. Много е добро. Такова едно селско, ама аз съм правила за гости вместо хляб и всичките ни приятели го обожават Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт