Искам да кажа ... (114)_20.03-26.03

  • 57 625
  • 856
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 10 874
Лаленце, това тесто може ли да го замеси хлебопекарната?
Не знам, нямам вкъщи такова чудо. Blush
Когато живеех с нашите, правех по рецептата от книжката на хлебопекарната и също се получаваше добре. Просто това е много по-добро (за мен), но аз и много обичам да меся. Blush

Даун, супер си е рецептата, а и тъкмо Катето пита за такава за хлебопекарна. Hug

Последна редакция: пт, 24 мар 2017, 18:09 от Лале в дъжда

# 616
  • Мнения: 22 036
Да допълня, тогава за хлебопекарната.

Разбърквам содата в киселото мляко, после добавям и яйцето. Изливам в машината, после слагам и брашното и накрая сухата мая. Ползвам програмата за тесто. Тестото трябва да е много меко, за това и брашното не е точно количество. Трябва да се наблюдава първия път.

# 617
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 252
Аз правя пица с готово тесто. Един пакет от 600 гр. (FF - на Фантастико ми харесва най-много) деля на три. Директно разточвам с омазнени ръце в намазнените тавички. Имам и обикновени за пица, но най-хубави пици ми стават в тавичките с дупки. Пека ги по две на веднъж, на вентилатор и 180 градуса.

Последна редакция: пт, 24 мар 2017, 18:26 от ЕлиТ

# 618
  • Мнения: 6 735
Даун, благодаря, ще се пробва bouquet

# 619
  • Мнения: 22 036
Кате, остави го да си втаса хубаво, а и от 750-1кг брашно излизат поне 4 пици, така че можеш да си замразиш половината, докато не си хванеш пропорциите да си правиш само колкото ти трябва.

Аз вече на око го правя, но пак слагам пакет мая, защото няма как да го деля.

# 620
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Благодаря за рецептите ,дами  bouquet
Сега ще видя какво и как ще приготвя  newsm78 chef.

# 621
  • Мнения: 22 516
ЕлиТ, не се чуди за концерта, взимай билети на децата. Simple Smile

Давам и моята рецепта за тесто, стават всякакви неща от него. Пица също прекрасна.

650-750гр брашно
2яйца
2с.л. кисело мляко с връх
1ч.ч. топла вода
10гр. суха мая (1пак и половина)
1с.л. захар
1ч.л. сол
зехтин

Яйцата с киселото мляко и водата ги изсипвам в контейнера на хлебопекарната. Върху тях брашното. Правя кладенче и изсипвам маята. Отстрани сипвам солта и захарта (не на едно място).
Накрая поливам със зехтин (4-5с.л.), но аз отдавна не меря а слагам на око.
В началото следя машината и ако има нужда добавям малко вода. Трябва да стане мека топка, но да се отделя от стените без проблем.
На програма втасване.
После вадя и приготвям каквото искам от него.

# 622
  • Мнения: 39 653
Ако не е късно да кажа и аз малко идеи за тестото за пица.
Тайната е в дългото втасване. Та, ако искате тази вечер да хапнете хубави пици е трябвало да си направите тестото от вчера. При нас/мен рецептата е много проста- брашно, вода, сол и мая. Маята е минимално количество. Меся на ръка. После разделям тестото на колкото пици ще правя. Оформям хубави топки- да нямат никакви дефекти Mr. Green и после леко овалвам в брашно. Редя ги на разстояние една от друга, но в съд в който да растат на височина, а не да се разливат. Отгоре покривам съда и оставям да втасат бааавно, та бавно. И да кажа че в пицарията на 7 кг. брашно слагахме 1 ч.л. суха италианска мая. Това само като ориентир.

# 623
  • Мнения: 22 036
ПолудЕх, сега гледам Дом за нашите деца.

# 624
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 687
Това е мой много любим филм  Heart Eyes Аз съм фен на старите филми.Имам огромна колекция от дискове.Не съм ги броила но може да са над 1200  Thinking

# 625
  • Мнения: 22 036
Това е мой много любим филм  Heart Eyes Аз съм фен на старите филми.Имам огромна колекция от дискове.Не съм ги броила но може да са над 1200  Thinking

Много тъжен  Sad.

# 626
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз нали съм си по яденето, да споделя, че последно като имахме гости с много деца, черпих с пица от тестото Верди. Е, много се хареса! Чак рецепта ми искаха, пък аз много се изненадах, защото не виждам чааак такава разлика с другите теста - те всички съдържат кажи речи едно и също, няма какво толкова да импровизира с тесто за пица Laughing Но не, това било уникално. Та, вече и аз съм на Верди Wink Меся го в машината, разбира се.
Купешка пица много рядко да харесам, все са ми солени Rolling Eyes Поръчваме от Виктория и Доминос, ама последния път каква Маргарита ми донесоха...не е за приказка Confused

Да се похваля с хубав пазар днес. Взех едни много функционални кутии за играчки, подреждат се една върху друга и мисля в тях да изпразня един шкаф от скрина на децата, който да ползвам после за бебето. Доволна! И много хубави муселинени пелени си взех, иде ми да спинкам в тях, толкова са нежни Heart Eyes И нощна лампа, която да защипя на кошарата, за нощното преобуване, че веднъж на малкия в тъмното му бях намазала дупето с крем за крака Embarassed Сега се черпя с половин чаша биричка за добре свършената работа bowuu

# 627
  • Мнения: 10 874
Аз нали съм си по яденето, да споделя, че последно като имахме гости с много деца, черпих с пица от тестото Верди. Е, много се хареса! Чак рецепта ми искаха, пък аз много се изненадах, защото не виждам чааак такава разлика с другите теста - те всички съдържат кажи речи едно и също, няма какво толкова да импровизира с тесто за пица Laughing Но не, това било уникално. Та, вече и аз съм на Верди Wink Меся го в машината, разбира се.
Значи Катето да действа смело. Hug
За мен също има нещо различно, аз затова и препоръчах точно тази рецепта. Иначе съм пробвала наистина много. И всъщност на когото съм я препоръчала, всеки е бил възхитен. Та има нещо. Heart Eyes

# 628
  • Бургас
  • Мнения: 16 498
....в най-скоро време или ще  #2gunfire някой,или себе си ще  #2gunfire
Писна ми вече!!!  #Cussing out

# 629
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Белиндааа, колко ми харесва да чета за бебешки приготовления!
Какви са тези муселинени пеленки?

Общи условия

Активация на акаунт