не се вижда ембрион в 6 седмица

  • 20 786
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 609
При мен също не се видя ембрион в 6 г.с. (според ПРМ), а съм с ранна овулация и доказана такава на 11 ден във въпросния този цикъл.

Сега съм в 7 месец Simple Smile

Пожелавам ти успех и скоро да видиш ембрион и чуеш сърце. И както са казали - няма проблем с вагиналния ехограф; мен и с двете бременности все с такъв са ме гледали до 12 г.с.

# 16
  • София
  • Мнения: 861
Аз заради бледите, едвам видими чертички на теста за бременност реших, че може да съм била  с късна овулация и отидох на преглед чак в началото на 7 г.с., ако се смята от датата на последния цикъл. Пулсиращ ембрион се видя веднага и с коремен ехограф, но лекарката ми се накара задето толкова късно съм отишла и какво можело било да стане, ако съм с извънматочна бременност Rolling Eyes А както казаха вече, в чужбина уж не ги водят бременни до 3 месец и дотогава никой не ги гледа.

И аз мисля, че е рано още за притеснения. Бебенцата не се развиват с еднаква скорост като по учебник. По-добре изчакай и не го мисли. Дай си време. А ако толкова се притесняваш, че бебето е спряло да се развива, изследвай нивото на ЧХГ през 48 часа и виж как нараства. Ако горе-долу се удвоява, най-вероятно всичко е наред. Но най-важното е да мислиш позитивно. Желая ти успех! Hug

# 17
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Ми, да си кажа и аз как беше при мен. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

При първата си бременност отидох за първи път доста късно, при лекарка, която няма ехограф в кабинета си (става дума за нач. на 2004 г.) и бях като цяло безнадеждно неинформирана (млада и зелена) и когато бременността се оказа неуспешна, доста страдах, макар че моят любим лекар от Шейново ме увери, че тези неща са нормални, особено при първа бременност.

Затова при следващата отидох рано-рано, но в 6 г.с. се видя само плоден сак. Пулсациите засякохме в 7-8 г.с. Аз при това не съм с късна овулация - цикълът ми е редовен.

С второто бебе бях още по-нетърпелива и отидох в 4 г.с. (!!!!), при което на ехограф се засякоха само незнамсиквиси промени, които сигнализираха за бременност, но не показваха дори дали имплантирането се е осъществило в матката. Ми, кво да ви кажа, що стрес изживях докато да дойде време да се установи просто, че бременността не е извънматочна, не е за приказка (с предишните бременности дори не съм се притеснявала за това, не ми беше хрумвало като възможност).

С третото бебе не си го причиних това ранно преглеждане, отидох си директно в 9 г.с., па ако ще да ми се карат и каквото щат. И не сгреших. Grinning

Ако бременността е извънматочна, настъпват силни, пронизващи болки и кървене - има си симптоматика и се взимат мерки. Ако има друг проблем, кухо яйце или пък ембрионът спре да се развива, пак си има съответните симптоми. Няма нужда да се ходи на ехограф всяка седмица. Живейте си спокойно и вярвайте в добрата развръзка!

И за пореден път пожелавам късмет и лека бременност на всички, които искат да са бременни!! Grinning

Последна редакция: ср, 22 мар 2017, 12:42 от Мяуче

# 18
  • Мнения: 5 468
Подкрепям горното мнение. Няма нужда от излишен стрес. Аз за първи път отидох в 8 г.с. на преглед и се видя сърчице.

# 19
  • Мнения: 21

ninona аз съм с повече от 10 дена закъснение и все още нищо не се вижда -но аз не съм с най-редовните цикъли и  е напълно нормално . Отидох на доктора веднага след двете черти но нищо не се виждаше ,след 4-5 дена отново две вече ясни чертички последва преглед но пак нищо не се вижда -направих си кръвен тест който показа че е положителен и сега вече на 27 март се надявам да видим вече нещо  Wink -
Но ако овулацията е била късно това е напълно нормално и не бързам да се шашкам -всичко ще е наред Стискам палци и при теб да е така

# 20
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Ако бременността е извънматочна, настъпват силни, пронизващи болки и кървене - има си симптоматика и се взимат мерки. Ако има друг проблем, кухо яйце или пък ембрионът спре да се развива, пак си има съответните симптоми. Няма нужда да се ходи на ехограф всяка седмица. Живейте си спокойно и вярвайте в добрата развръзка!
И защо трябва да чакаме силни пронизващи болки и кървене, които често означават пръсване на тръбата и са животозастрашаващи? За кухо яйце или друг проблем също изобщо не е задължително да има кой знае какви симптоми, понякога сакът си расте, ЧХГ расте, всичко е прекрасно, ама всъщност не е. Аз пък съм ЗА проследяването, естествено не да се хукне от първия ден закъснение, но на 10 дни закъснение вече е редно да се види накъде вървят нещата.

# 21
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
И защо трябва да чакаме силни пронизващи болки и кървене, които често означават пръсване на тръбата и са животозастрашаващи? За кухо яйце или друг проблем също изобщо не е задължително да има кой знае какви симптоми, понякога сакът си расте, ЧХГ расте, всичко е прекрасно, ама всъщност не е. Аз пък съм ЗА проследяването, естествено не да се хукне от първия ден закъснение, но на 10 дни закъснение вече е редно да се види накъде вървят нещата.
Не исках да разисквам ектопичните бременности, но...
Скрит текст:
Първо, не болките, а самата извънматочна бременност може да е животозастрашаваща, особено ако късно се установи, че оплодената яйцеклетка не се е имплантирала в матката, и бременността тръгне да се самопрекъсва. Второ, съгласна съм, че много силните болки може да са сигнал за руптура (ако имплантацията е във фалопиева тръба), или за друг сериозен проблем, но преди тези симптоми има други, които също би трябвало да ни насочат да потърсим медицинска помощ. Един от тях е именно непропорционално слабото нарастване на нивата на ЧХГ в организма. Това е абсолютен показател, че нещо с бременността не е наред (когато става дума за начална бременност). Симптоми може да няма (например гадене, повръщане, чувствителни, потъмнели и набъбнали зърна и гърди и пр.) и всичко да е наред, но ако нивата на хормона не растат (има си таблици с нормите за съответната гестационна възраст), със сигурност говорим или за извънматочна бременност, или за кухо яйце, или за ембрион, който е спрял р-тието си и е загинал, но по някакви причини се задържа в матката. Специално при извънматочна бременност често първият признак е слузесто кърваво течение и придърпваща болка (но и двете може да са признаци и на започващ аборт). Това не са късни симптоми обаче, все още може да се реагира, ако се потърси помощ. Самият факт, че бременността е извънматочна, е достатъчно нещастие, защото такава бременност се прекъсва с лапароскопия и възстановителният период е тежък, независимо дали е открита възможно най-скоро или не.

Просто няма нужда непрекъснато да мислим такива неща и да се опасяваме. Прегледи да, но да бъдат на минимума, защото всеки преглед е стрес, очакването на прегледа - също. Hug

# 22
  • Мнения: 11 339

ninona аз съм с повече от 10 дена закъснение и все още нищо не се вижда -но аз не съм с най-редовните цикъли и  е напълно нормално . Отидох на доктора веднага след двете черти но нищо не се виждаше ,след 4-5 дена отново две вече ясни чертички последва преглед но пак нищо не се вижда -направих си кръвен тест който показа че е положителен и сега вече на 27 март се надявам да видим вече нещо  Wink -
Но ако овулацията е била късно това е напълно нормално и не бързам да се шашкам -всичко ще е наред Стискам палци и при теб да е така

А защо не пусна втори кръвен тест след 48 часа, за да си убедена че бремеността се развива правилно

# 23
  • Мнения: 87
При мен в края на 5та г.с. не се виждаше плоден сак. В 7 г.с. и 6ти ден се виждаше ембриона. Напразно прекарах 2 седмици в притеснения. Ако тогава знаех, щях да си пусна кръвни тестове,за да видя, дали се увеличават стойностите. Съветвам те, ако много се притесняваш, да си направиш 2 теста, за твое спокойствие.

# 24
  • Мнения: 21
Засега ще изчакам с втория тест -в понеделник доктора ме вика на преглед ,надявам се вече да видим сакче
Знам ,че стойностите се удвоят на 48 часа -над 1000 вече се виждало ,а моят тест показваше 865
Стискам палци на себе си и на всички останали !  Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 22 947
Моят гинеколог не прави цитонамазка по време на бременност.  Rolling Eyes
 
Аз бях за 1 път около 1 седмица след закъснението, видя се плодния сак, за сърчице беше рано и въпреки че моят лекар си е малко цапнат в устата въобще не ми е обяснявал как може да се окаже кухо яйце и други подобни. Това разбира се може да се случи, но не виждам причина майките да бъдат стресирани излишно, без да имат някакви други симптоми, а имам чувството напоследък, че във всяка 2 тема жените се оплакват, че лекарите ги плашат с кухо яйце ( включително и на една потребителка и ги бяха наговорили тези глупости по телефона.  ooooh! ) .

# 26
  • Мнения: 21
Днес вече видяхме оформеното сакче - имала съм късна овулация и затова нищо не виждахме .След две седмици отново при доктора Wink

# 27
  • Мнения: 12
Здравейте, момичета! Прочетох коментарите и вече съм далеч по-спокойна. Благодаря ви много! Днес бях на преглед, лекарят ми каза, че съм в пета г.с. и се видя плодно сакче с размери 13 mm без ембрион. Стана ми много криво. След като прочетох какво сте писали си върнах усмивката.  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 10 874
Здравейте, момичета! Прочетох коментарите и вече съм далеч по-спокойна. Благодаря ви много! Днес бях на преглед, лекарят ми каза, че съм в пета г.с. и се видя плодно сакче с размери 13 mm без ембрион. Стана ми много криво. След като прочетох какво сте писали си върнах усмивката.  Simple Smile
Да, много е рано още за ембрион. Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 22 947
Здравейте, момичета! Прочетох коментарите и вече съм далеч по-спокойна. Благодаря ви много! Днес бях на преглед, лекарят ми каза, че съм в пета г.с. и се видя плодно сакче с размери 13 mm без ембрион. Стана ми много криво. След като прочетох какво сте писали си върнах усмивката.  Simple Smile
Да, много е рано още за ембрион. Hug

Но защо лекарите не ги обясняват тези неща на жените, почвам да се ядосвам вече...  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт