Банята - 28-ма тема

  • 96 945
  • 821
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 787
Тъкмо щях да питам как се полага прага за паравана при наклон и видях наживо Wink. Изрязва ли се или се регулира с пълнежа? Или се вкопава?  При мен наклона ще един май newsm78, към стената и там ще са двата сифона.

Аз така монтирам прага http://rumen1972.snimka.bg/daily/banya-banicharnica.934599.37638683 и посли изрязвам плочките по него.Така става стабилно,но може и да има други методи за залепване.
Вече не се прави праг за паравани.Пода е на едно ниво и лекичко се вкопава за да се постави паравана.Хем по красиво и не събира влага и плесен по фугите на прага, хем се чисти по-лесно цялата баня с един лентов сифон....пък и много по-красиво и стилно....

И на мен ще ми е интересно да видя този вкопан параван. Нашите бани и двете са без прагове, но параваните ще стъпят върху плочките. То сега остава и някой да вземе да дълбае по пода - убивам го на място, след тези многомесечни премеждия! Mr. Green

# 706
  • Мнения: 388
Да ви се оплача от некадърното отношение от страна на Баня стил  #2gunfire. Миналата седмица отиваме и харесваме плочки. Казват ни, че сега са ги получили и имат количества. В сряда плащаме за 3д проект и го получавам в неделя. Вчера отиваме в Баня стил Младост да поръчваме. Плащам аванс и уточняваме че до края на седмицата ще ми ги доставят. Днес ми се обаждат и ми заявяват най-безцеремонно, че нямат никакви количества от плочките. Майсторите ми идват в понеделник.... Просто нямам думи! Някъде да сте срещали серията Toulouse Beige на производител: Argenta Ceramica? Помагайте къде да ги търся спешно  Praynig!

# 707
  • Мнения: 1 483
Да ви се оплача от некадърното отношение от страна на Баня стил  #2gunfire. Миналата седмица отиваме и харесваме плочки. Казват ни, че сега са ги получили и имат количества. В сряда плащаме за 3д проект и го получавам в неделя. Вчера отиваме в Баня стил Младост да поръчваме. Плащам аванс и уточняваме че до края на седмицата ще ми ги доставят. Днес ми се обаждат и ми заявяват най-безцеремонно, че нямат никакви количества от плочките. Майсторите ми идват в понеделник.... Просто нямам думи! Някъде да сте срещали серията Toulouse Beige на производител: Argenta Ceramica? Помагайте къде да ги търся спешно  Praynig!
Точно за този модел не знам, но можеш да провериш в магазинчето на Кастелон на Г. М. Димиттров.
http://www.macro.bg

# 708
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Само по името пуснах в Гугъл и ми излезе - http://www.makenzi.bg/1980,%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%B8- … nta-ceramica.html Laughing

# 709
  • Мнения: 16
Да попитам, ако има някой от Пловдив, за телефон на майстор, който да е свободен в момента (да ми напише на лични съобщения). Ние чакахме един майстор, щеше миналата седмица уж да почва (чакаме го над 20 дена), не се обади, явно има друг обект, но можеше поне да ни каже докога ще е зает. Сега издирваме майстор, имаме купени плочки, даваха ни координати различни познати, но който и да потърсим, все заети. То наистина сега е най-активният сезон, но все пак ако някой случайно има познат майстор, нека ми напише.

# 710
  • Мнения: 1 787
Да ви се оплача от некадърното отношение от страна на Баня стил  #2gunfire. Миналата седмица отиваме и харесваме плочки. Казват ни, че сега са ги получили и имат количества. В сряда плащаме за 3д проект и го получавам в неделя. Вчера отиваме в Баня стил Младост да поръчваме. Плащам аванс и уточняваме че до края на седмицата ще ми ги доставят. Днес ми се обаждат и ми заявяват най-безцеремонно, че нямат никакви количества от плочките. Майсторите ми идват в понеделник.... Просто нямам думи! Някъде да сте срещали серията Toulouse Beige на производител: Argenta Ceramica? Помагайте къде да ги търся спешно  Praynig!

Проверихте ли тук: http://www.makenzi.bg/1980,%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%B8- … nta-ceramica.html дали имат наличности?

# 711
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 333
Тъкмо щях да питам как се полага прага за паравана при наклон и видях наживо Wink. Изрязва ли се или се регулира с пълнежа? Или се вкопава?  При мен наклона ще един май newsm78, към стената и там ще са двата сифона.

Аз така монтирам прага http://rumen1972.snimka.bg/daily/banya-banicharnica.934599.37638683 и посли изрязвам плочките по него.Така става стабилно,но може и да има други методи за залепване.
Вече не се прави праг за паравани.Пода е на едно ниво и лекичко се вкопава за да се постави паравана.Хем по красиво и не събира влага и плесен по фугите на прага, хем се чисти по-лесно цялата баня с един лентов сифон....пък и много по-красиво и стилно....

И на мен ще ми е интересно да видя този вкопан параван. Нашите бани и двете са без прагове, но параваните ще стъпят върху плочките. То сега остава и някой да вземе да дълбае по пода - убивам го на място, след тези многомесечни премеждия! Mr. Green

Ние така сложихме профила за паравана, вкопан е в пода. Може би Stilena това има предвид. Вертикалните профили също са вкопани в стените. http://prikachi.com/images.php?images/291/9128291X.jpg

# 712
  • Мнения: 100
Тъкмо щях да питам как се полага прага за паравана при наклон и видях наживо Wink. Изрязва ли се или се регулира с пълнежа? Или се вкопава?  При мен наклона ще един май newsm78, към стената и там ще са двата сифона.

Аз така монтирам прага http://rumen1972.snimka.bg/daily/banya-banicharnica.934599.37638683 и посли изрязвам плочките по него.Така става стабилно,но може и да има други методи за залепване.
Вече не се прави праг за паравани.Пода е на едно ниво и лекичко се вкопава за да се постави паравана.Хем по красиво и не събира влага и плесен по фугите на прага, хем се чисти по-лесно цялата баня с един лентов сифон....пък и много по-красиво и стилно....

И на мен ще ми е интересно да видя този вкопан параван. Нашите бани и двете са без прагове, но параваните ще стъпят върху плочките. То сега остава и някой да вземе да дълбае по пода - убивам го на място, след тези многомесечни премеждия! Mr. Green
Като казвам вкопан, не значи издълбан две педи  Joy.Около 1 см. пада нивото по надолу, за да легне стъклото на паравана върху плочките и перата на паравана отдолу застават точно на границата.Дано да съм ясна.Но разбрах, че е голяма играчка да се качват снимки в бг мама. не ми се занимава.

# 713
  • Мнения: 1 787
Йеее, Green_Eyed, най-после и ти да покажеш как върви при вас. Hug Дай да видим още от тази баня! Една светла стена с декор например.  Wink Помня проекта, който си бяхте направили сами, има ли някакви промени по него?

Stilеna, нещо не мога да те разбера напълно.. съжалявам, уча се в движение. Embarassed При нас параванът също ляга на най-ниското ниво на пода в банята, минава и по средата на сифона по дължина, но никъде нищо няма да е вкопано. Като го сложат, ще снимам.

# 714
  • Мнения: 100
Йеее, Green_Eyed, най-после и ти да покажеш как върви при вас. Hug Дай да видим още от тази баня! Една светла стена с декор например.  Wink Помня проекта, който си бяхте направили сами, има ли някакви промени по него?

Stilеna, нещо не мога да те разбера напълно.. съжалявам, уча се в движение. Embarassed При нас параванът също ляга на най-ниското ниво на пода в банята, минава и по средата на сифона по дължина, но никъде нищо няма да е вкопано. Като го сложат, ще снимам.
Значи Маделин, не съм добре с техническата терминология  Laughing, икономист съм.Вкопано не е точната дума може би и затова те бъркам. Плочките, където е паравана една идея са по надолу, около 1 см. Стъклата лягат върху по-.високата част . Дай мейл и ще ти покажа.Сифона е линеен и е в края на паравана, на по-късата страна.Размера е 80 / 1м.Самият параван е двойна хармоника и отваряем в късата част ,да си мия банята  по-лесно. Ама направо едни обяснения, дай ми мейл и ще ти покажа.

# 715
  • Мнения: 388
Да ви се оплача от некадърното отношение от страна на Баня стил  #2gunfire. Миналата седмица отиваме и харесваме плочки. Казват ни, че сега са ги получили и имат количества. В сряда плащаме за 3д проект и го получавам в неделя. Вчера отиваме в Баня стил Младост да поръчваме. Плащам аванс и уточняваме че до края на седмицата ще ми ги доставят. Днес ми се обаждат и ми заявяват най-безцеремонно, че нямат никакви количества от плочките. Майсторите ми идват в понеделник.... Просто нямам думи! Някъде да сте срещали серията Toulouse Beige на производител: Argenta Ceramica? Помагайте къде да ги търся спешно  Praynig!

Проверихте ли тук: http://www.makenzi.bg/1980,%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%B8- … nta-ceramica.html дали имат наличности?



И там проверих ...  Sad. Днес съм звъняла сигурно на половината магазини в София, т.е на всички които ми излязаха в търсачката .... Нищо! На всякъде са изчерпани. Много неприятно чувство! Супер аматьорско изпълнение от страна на Баня стил. Не съм очаквала толкова да се изложат. Сега започваме от нулата. Пак търсене на плочки, пак проекти .... Днес такъв скандал им вдигнах по телефона, че са ми обещали за утре специално отношение, проект още утре в магазина и допълнителни отстъпки... Дано да харесаме нещо. Имам чувството, че всичко там сме гледали и някак си не ме грабна нищо друго освен тези, които бяхме поръчали. Е, имах още един фаворит, но цената е доста над бюджета ни. Ще видим утре каква отстъпка ще ни дадат и ще преценим.

# 716
  • Мнения: 1 787
Мисля, че вече се досещам какво имаш предвид. Simple Smile

За такъв тип "вкопаване" ли говориш - вместо да се вдига праг, душ зоната потъва с 1 см надолу в пода на банята?





# 717
  • Sofia
  • Мнения: 1 184
Да ви се оплача от некадърното отношение от страна на Баня стил  #2gunfire. Миналата седмица отиваме и харесваме плочки. Казват ни, че сега са ги получили и имат количества. В сряда плащаме за 3д проект и го получавам в неделя. Вчера отиваме в Баня стил Младост да поръчваме. Плащам аванс и уточняваме че до края на седмицата ще ми ги доставят. Днес ми се обаждат и ми заявяват най-безцеремонно, че нямат никакви количества от плочките. Майсторите ми идват в понеделник.... Просто нямам думи! Някъде да сте срещали серията Toulouse Beige на производител: Argenta Ceramica? Помагайте къде да ги търся спешно  Praynig!

Проверихте ли тук: http://www.makenzi.bg/1980,%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%B8- … nta-ceramica.html дали имат наличности?



И там проверих ...  Sad. Днес съм звъняла сигурно на половината магазини в София, т.е на всички които ми излязаха в търсачката .... Нищо! На всякъде са изчерпани. Много неприятно чувство! Супер аматьорско изпълнение от страна на Баня стил. Не съм очаквала толкова да се изложат. Сега започваме от нулата. Пак търсене на плочки, пак проекти .... Днес такъв скандал им вдигнах по телефона, че са ми обещали за утре специално отношение, проект още утре в магазина и допълнителни отстъпки... Дано да харесаме нещо. Имам чувството, че всичко там сме гледали и някак си не ме грабна нищо друго освен тези, които бяхме поръчали. Е, имах още един фаворит, но цената е доста над бюджета ни. Ще видим утре каква отстъпка ще ни дадат и ще преценим.

Ето почти същите плочки - https://www.hikovi.bg/bg/series/metropoli

# 718
  • Мнения: 100
Мисля, че вече се досещам какво имаш предвид. Simple Smile

За такъв тип "вкопаване" ли говориш - вместо да се вдига праг, душ зоната потъва с 1 см надолу в пода на банята?




Ееее, супер си! Точно за това говоря !!!


# 719
  • Мнения: 388
 Monadirs, благодаря ти  bouquet! Много са близки наистина. Ще видим утре какво ще изберем. Може би няма да успеем да стигнем до този магазин, че ми е доста неудобен. Утре ще трябва да изберем някакви плочки и да ги поръчваме, че времето напредва.

Общи условия

Активация на акаунт