ЗОНАТА и ние - 14 Тема

  • 109 304
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 17 282
Миша, а ти следиш ли си бройките на блоковете? Според мен при 10 блока на ден няма как да излезеш с много калории. Ей сега си сметнах много грубо и приблизително днешните хранения, дотук имам около 155 на закуска, 420 на обяд и предстоящата ми следобедна ще е 145 - значи 720 преди вечерята. Не съм сигурна дали не бъркам в сметките де, ама през 2 калкулатора го минах, с около 100-тина калории разлика ми ги даде. Евентуално ако бъркам грамчетата (макар че не вярвам, защото работя по точни рецепти с точни грамажи) - но и 1000 да съм изяла до вечеря, пак не е драматично.
Да не би да не следиш грамажите?

# 61
  • Мнения: 3 067
Здравейте
на първа страница има доста полезни неща, но... малко ми е твърде шаренка и част от тях се пропускат Simple Smile
Аз искам да попитам
1) някой има ли и знае ли от къде онлайн мога да си набавя "Совеата зона"
2) Някой има ли рецепта за зонови палачинки или пица (за предпочитане безглутенови или поне пълнозърнести?)

Благодаря  bouquet
https://www.kakvodaqm.bg/zakuski-mezhdinni-zakuski

Тук има няколко варианта за палачинки:)

Дааа мерси, аз от там си скалъпих чудна пица, уникално, но я префасонирах Simple Smile
Около 3-4 блока е, но на закуска имах 2, сега ми е обяда да го кажем грубо 4 и вечерята ще е 3 блока, излиза 9 блока.. просто днес закъснях със всичко и тренировка... Simple Smile доволна съм
Пицата е с блат от тиквички, овесени трици и нахутено брашно една с.л.
плънката стар лук, гъби, спанак, 26 гр. моцарела и още толкова кашкавал Simple Smile Супер стана

# 62
  • София
  • Мнения: 17 282
И аз я загледах тая пица, плюс една хрупкава палачинка ми хвана окото, ама много готвене ми се събра вчера и байгънясах. Това ми е най-трудно, че толкова готвене се събира, понеже храня и доста добре похапваща фамилия, та готвя отделно за тях и за мен. Когато мога, комбинирам де - вчера имаше пилешки филенца със зеленчуци за всички; днес - зеления фасул пак ще го ядем всички.

# 63
  • Мнения: 3 841
От утре и аз ще се опитам да влезна в Зоната:) Имате ли приложение,  което ви помага с подборан на храните?

# 64
  • Мнения: 3 067
Бърди, аз си направих за утре за закуска, че няма да имам време утре кога палачинката от Катина, но пак си пресметнах блоковете и в нейната рецепта, ако добавя и ягодите, стават 2 блока мазнини, 2 блока протеини и 3 блока вх, за това ще е без ягоди Simple Smile

Eleaa - не, гледам табличката и опитвам да запомням, за сега запомни яйцето, моцарелта, чията и някои други дребни неща по колко блока са Simple Smile

# 65
  • Пазарджик
  • Мнения: 187
Следя ги стриктно с програма, до тук 1355 без късната закуска. Нищо явно ще ми трябва време да се наглася.

# 66
  • Мнения: 493
misha777, аз също съм на мнение, че или ти грешиш нещо с грамажите на приетата храна или програмата ти грешно пресмята  Simple Smile. Ако имаш желание напиши подробно приетата ти за днес храна и ще я пресметнем обстойно.
След 2 години престой в Зоната и немалко пресмятане на рецепти мога отговорно да кажа, че този режим е изключително нискокалориен. Аз даже и си бях завишила по едно време блоковете, които ми се полагаха според калкулатора и наблягах на по-червени храни именно заради ниския калориен прием. Аз съм едра жена и за мен нормални калории сайтовете ми дават 2000-2200, а за отслабване да сваля до 1500-1700 ккал. По време на Зоната аз поемах около 1000-1300 максимум (смятано нееднократно  Wink) Ето откъде се получава и отслабването с този режим  Wink. Хем не се стои гладен, хем и е нисък калорийния прием с тия малки грамажи и нискомаслени храни.

# 67
  • Мнения: 3 067
dani1712, а какво хапваше на заведение, ако си извън града как си управляваш храненето?

# 68
  • Мнения: 493
В заведение хапването е " на око" по метода на чинията. Всъщност така и продължих да си хапвам и по нататък ,когато спрях да спазвам стриктно грамажите на Зоната + добавяне на полезни мазнини в по-големи количества. Вече 3-4 години след това си поддържам килограмите по този начин, за да озаптявам ламята Спаска, която се крие в мен  Laughing
А за  пътуване или за работа винаги си носих със себе си предварително подготвена храна.

# 69
  • Мнения: 3 841
Духче,  то и аз май така- запомням любимите неща пък другите или на око или с табличката от телефона:)
Дани,  колко кг.  свали и за колко време?  А вярно ли е това за хормоналтия баланк- как се чувстваше?

# 70
  • Мнения: 3 067

Добро утро Simple Smile

eleaa ам хаха на мен не са ми много любими, но с месото имам прболем и търся източници на протеин Simple Smile)

Трудно ми е да пресмятам на някои неща протеините и въглехидратите, ако ги няма в таблицата. И не съм сигурна някои продукти какво са... киселото мляко го водят протеин или смесено протеин и въглехидрат в табличката, но то е повече протеини и мазнини. И сега за конопеното семе
30
протеин
15
въглехидрати
48
мазнини

Мазнинен блок е, нали?

# 71
  • Мнения: 3 841
Добро утро!
Мазнинен блок трябва да е,  да. Доколкото прочетох семената и ядките са Мб. Относно киселото мляко- то си е самостоятелно и 200 гр.  си включва П+В+М = 1 Б. Аз сега мисля да закуся така:200гр. Км с чия, домат и 30 гр. сирене---- 2 блока

Вие какво ще ядете?

# 72
  • Мнения: 3 067
Къде прочете, че се включват и мазнини в него? В таблицата е дадено за нормално кисело мляко 220 гр, че е равно на по 1 блок протеини и въгледхирати. А цеденото кисело мляко за 100 гр е един блок и е чист протеин.

Аз закусвам 1 ф., пълнозърнест хляб - 2 блока вх (по малко от два е, мъничка е филийката), с 60 гр. моцарела - 2 блока протеин и един пръст прясно авокадо - предполагам че и то е 2 блока мазнини. С шепа айсбер и 1/4 домат. По два блока Simple Smile

# 73
  • Мнения: 3 841
Не помня вече къде,  че главата ми бръмна:))) Значи ако е обезмаслено Км,  тогава няма Мб.

# 74
  • Мнения: 735
В сайта на Катина, КМ е едно хранене без добавки.
Защото​ съдържанието всичко горе-долу по равно П., В., М.

Общи условия

Активация на акаунт