Математически турнири - 44

  • 96 461
  • 735
  •   2
Отговори
  • Мнения: 21 455

Математически турнири - 43

К А Л Е Н Д А Р Е Н    П Л А Н
на състезанията по математика, информатика, информационни технологии и
математическа лингвистика през учебната 2016/2017 година


Библиотека със задачи от национални и международни състезания

Математика за всеки - задачи от математически състезания

Информация за състезания и олимпиади по математика

Да учим математика

Задачи от популярни математически състезания

Българският сайт за математика

И още задачи...

Математически турнир " Черноризец Храбър"

Математически турнир " Иван Салабашев"

Математическо състезание " Хитър Петър" - Габрово

Математически турнир " Академик Кирил Попов" - Шумен

Съюз на математиците в България

МОН - олимпиади и състезания

Съвети за състезатели по математика на всякаква възраст:

-Не решавайте трудни задачи в деня преди състезанието;

- Ако задачата ви се стори позната, бъдете особено внимателни, за да не се подведете по повърхностни аналогии;

- Номерата на задачите не винаги съответстват на трудността. Решавайте първо лесните задачи;

- Ако правилата разрешават, задължително излезте в почивка (до тоалетната) поне веднъж, дори да сте готови с всичко. Когато се върнете, прочетете пак условието и решението на всяка задача;

- Стойте до края. Борете се за всяка точка. Записвайте на беловата дори и частични постижения и отговори;

- Някои задачи ще ви се удадат веднага, а може би някои не (тях ще наричаме "трудни"). Именно трудните задачи ще ви помогнат да победите тези, които се отказват, когато не намерят сигурен подход. Упорствайте и намерете решението. По това победителите се отличават от масата.

- Ако дадена задача не ви се удава, прочетете пак условието. Представяйте си нещата образно. Помислете малко дали не сте срещали някъде подобна задача. Не отделяйте повече от 40 минути на дадена задача. Опитайте друга. Хапнете шоколад. Ако дълго време нямате напредък, отидете до тоалетната. Освежете се. Много решения са измислени след разходка до тоалетната (естествено това не значи да стоите в тоалетната в очакване на решение)

Добре дошли! Simple Smile





# 1
  • Мнения: 4 139
3 клас пловдив сме още на първа страница
затова реших че първите 3-4 страници са за пловдив, но е възможно и да не е така  Rolling Eyes
Ако 3 клас са във файл 1 - отиде и логиката за номериране по класове  Crazy
3 клас са на файл3
все пак има някаква логика Laughing
понеже бар кодовете са на хартиен носител, логично е да са поредни номерата в едно училище
класиране по градове едва ли някой ще направи
Академия 21 век може би ще направят на своите ученици

# 2
  • Мнения: 798
В очакване на ВМС. Поне няма да е какафония, като Кенгуруто.

# 3
  • София
  • Мнения: 10 825
Благодаря за темата!  bouquet


Нареждам се да следя театъра на абсурда от близо. Нищо полезно не мога да добавя в момента. Blush

# 4
  • Sofiq
  • Мнения: 719
Готово, пратих запитването от http://alekdimitrov.com/comment.asp?NID=544 до 3-те институции. Дописах им  и още:)) БГ мама е сила,която и планина може да срути, и банка да фалира, така че какво остава за едни класации :hahah

издадоха ми "Вхосящ номер"с днешна дата от МОН-чакам:)











Последна редакция: ср, 05 апр 2017, 15:15 от elica1051

# 5
  • Мнения: 4 030
Мисля, че файловете с номера не са променяни от сутринта. Втори клас, яви се в 112 училище, няма резултат.

# 6
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Благодаря за новата тема!
И аз си мислех,че би било добре да се обърнем към медиите.Нека изчакаме окончателното класиране от Европейско кенгуру и да мислим варианти!

# 7
  • Мнения: 47 998
То сега в МОН има ли изобщо министър, няма ли, не се знае. Олимпиадите никога не са им били първа грижа, сега ептен, докато се намърдат в креслата и после надолу по веригата... newsm78
Мисля че за този набор е почти кауза пердута, ма поне за идните да не остане това безумие, пратих и аз и ще се включа в ще инициативи
Жалко е детето ти да знае и може, и  да иска да се представи, и ти като някакъв просяк да се молиш и да се взираш и да се ровиш...

# 8
  • Мнения: 4 030
В очакване на ВМС. Поне няма да е какафония, като Кенгуруто.
Не съм много съгласна. Коледното е било какафония. Отново ще се провежда само в три училища. Резултатите се проверяват с имена, но се публикуват само наградените. Т.е има какво да се желае и там.
Аз лично мисля, че се насъстезавахме за тази учебна година и пропускаме.

# 9
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 083
Благодаря, Дидева  Hug

ще следя заради цирка и заради ВМС  Blush

# 10
  • Мнения: 8 270
Благодаря за темата!

# 11
  • Мнения: 4 204
хм, аз пък още нямам входящ номер.
Дидева,  благодаря.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 026
Благодарности към Дидева, но не и към министъра  Simple Smile

# 13
  • у нас
  • Мнения: 5 725
 bouquet За темата.

Радвам се на амбицията и желанието да промените това, за което пишете. В нашето у-ще отдавна не качват никакви резултати на сайта. Резултатите предния път за МБГ излязоха в у-ще 1-2 дни преди да се качат в сайта на състезанието. И то за да ги видиш трябва да минеш през охраната и ако те пуснат може да влезеш да ги видиш. Премина ми вълнението и ентусиазма тогава. Предполагам, че и сега ще е така, защото все още нямаме резултати, а бяхме едни от първите у-ща, където се проведе състезанието.

# 14
  • Мнения: 10 497
3 клас пловдив сме още на първа страница
затова реших че първите 3-4 страници са за пловдив, но е възможно и да не е така  Rolling Eyes
Ако 3 клас са във файл 1 - отиде и логиката за номериране по класове  Crazy
3 клас са на файл3
все пак има някаква логика Laughing
понеже бар кодовете са на хартиен носител, логично е да са поредни номерата в едно училище
класиране по градове едва ли някой ще направи
Академия 21 век може би ще направят на своите ученици

170001642+++ са за Пловдив нали?

Общи условия

Активация на акаунт