Ема или Емма ?

  • 7 279
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 41
Здравейте, мамчета и бъдещи такива! Ние ще си имаме второ момиченце Simple Smile Името е избрано, но сега се чудим с едно или с две "м"? Ема или Емма. Таткото иска да е Ема, на мен сякаш ми се иска да е Емма.  Simple Smile До колкото виждам из нета на български се изписва Ема, а на английски Емма  Thinking Вие какво мислите....?

# 1
  • Мнения: 10 384
Стига сте се гаврили с децата...

Ема

# 2
  • Мнения: 2 817
Ема е по-добре. Иначе винаги трябва да се обяснява "Емма с две М".

# 3
  • Мнения: 615
Кое точно е гавра?  ooooh!
Ема  Peace

# 4
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Ема

# 5
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
С едно м мисля,че е по добре  Peace

# 6
# 7
  • Мнения: 1 400
Ема е хубаво име, а Емма отива към превзето.

# 8
  • Мнения: 2 111
Ема сякаш.

П.С. Ем(м)а е новата Виктория/Никол/Александра. За разлика от тях обаче, за мен това е бледо и безхарактерно име. Бих предпочела Ева, например. Но - всеки с вкуса си. Peace

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 14 403
С едно.

С две М-та се сещам за тази, това е малко офтопик, де.

# 10
  • Мнения: 10 874
Ема. Heart Eyes
Не харесвам имена, за които постоянно трябва да се уточнява как точно се пишат - Анна, Инна, Емма... Peace

# 11
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 279
Ако живеете в България би трябвало да е Ема.
Обаче,ако живеете в чужбина Emma е правилния вариант.

# 12
  • Мнения: 4 008
С 1. Никога не съм разбирала идеята на удвояване на буква. Имам и братовчедки даже, Жулиетта и Габриелла. И какъв е смисълът?

# 13
  • Варна
  • Мнения: 41
Ако живеете в България би трябвало да е Ема.
Обаче,ако живеете в чужбина Emma е правилния вариант.

Да, съгласна съм. Благодаря ви за отговорите!  Hug

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 5 813
Първо, чудесно е, че ще си имате втора рожба!  bouquet
На мен Ема ми звучи по-добре и по-нежно.

Лека бременност и леко раждане! Hug

# 15
  • София
  • Мнения: 4 588
Не харесвам имена, за които постоянно трябва да се уточнява как точно се пишат - Анна, Инна, Емма... Peace
Peace

И от мен Ема.

# 16
  • София
  • Мнения: 11 488
С едно м.
Не ви ли е трудно да изговаряте Емма?

# 17
  • Мнения: 2 757
Ако живеете в България - Ема, ако сте в чужбина - с двойно "м".

# 18
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Голямата ми дъщеря се казва Емма, не смятам, че името е превзето, всички го приемат нормално, живеем в чужбина, ако има значение.

# 19
# 20
  • Мнения: 1 400
Голямата ми дъщеря се казва Емма, не смятам, че името е превзето, всички го приемат нормално, живеем в чужбина, ако има значение.
Разбира се, че има значение. Там името е Емма.

# 21
  • Мнения: 3 480
Ако живеете в България би трябвало да е Ема.
Обаче,ако живеете в чужбина Emma е правилния вариант.

+1 Peace

Мога само да добавя, че вероятно е опция в БГ паспорта да се запише Ема.
Аз също не виждам смисъл от удвояване на съгласната на български.

Последна редакция: чт, 06 апр 2017, 17:36 от Stardust@

# 22
# 23
# 24
  • София
  • Мнения: 718
Ема

# 25
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
На мен ми звучат еднакво добре Ема и Емма.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Ема, а когато правите паспорт на детето може да си го запишете на латиница и с две "м" , то всъщност пак си се произнася Ема, разликата е само в начинът на изписване в англоговорящите държави.За България не виждам смисъл от двойното "м" , реално при произношението се чува само едно "м" .За детето остава досадното обясняване всеки път как се изписва правилно името.
Моята фамилия е такава, че също се налага да обяснявам и ми е станало ужасно досадно вече всеки път да ми бъркат името, вкл. и в документи.

# 27
  • Мнения: 349
С едно м е по-добре.  Peace

# 28
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
И аз цял живот обяснявам, че съм с Ъ, не с А, ама пък не ми е чак толкова досадно.  Simple Smile

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Ужасно ми е досадно, създава ми и проблеми с документи често и се налага да ходя да се занимавам, да се поправят.На всичко отгоре като се омъжих си добавих фамилията на ММ с тире, ама и неговото име е такова, което го бъркат и става много весело и на двете фам. имена да има грешки  Crazy

# 30
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Не ми се е случвало да се връщам да оправям документи, обикновено на момента виждам грешката и поправям, но като се замисля, в повечето случаи, когато се касае за издаване на документи, аз сама си попълвам формулярите, досега все вярно са ги преписвали, да чукна на дърво. Сещам се един случай обаче, като си вадех първата лична карта, преди 100 години, молбите се попълваха от служителка на пишеща машина, та моето име го чу вярно, но тъй като майка ми е с типично руско име, служителката веднага решила, че е рускиня и я записала с презиме Владимировна. Simple Smile А майка ми си е чиста българка, аз заветното Н не го бях видяла и ме връщаха да попълвам документи наново. Това е най-фрапиращия, ако мога да го нарека така, случай, за който се сещам.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Случвало ми се е в банки, в съда, в разни учреждения, помня, че и като бях на изпит за шоф. книжка/ на листовките/ ми се случи, а преди това сама си попълвах документите, а после ни дадоха едни листи с напечатани нашите имена.Един път се връщах да си оправя самолетен билет, ММ не погледнал нещо като ги купувал / това щото е блейка/...
Може и аз да съм карък всъщност Laughing Но наистина ми е много досадно.

# 32
  • София
  • Мнения: 8 645
Ема...мисля, че Емма е по-скоро се пише така заради правописа и звуците при англичаните(не, че съм особено наясно с граматиката им). Но не бих го записала Емма.

# 33
  • Мнения: 832
Ема! Heart Eyes


Двойното ,,м,, утежнява вибрацията на името - не е добре.

# 34
# 35
  • Мнения: 2 268
Ема на български, на латиница Emma.

# 36
# 37
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Ема.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 150
Ема е по-добре. Иначе винаги трябва да се обяснява "Емма с две М".

+1. Ако е Емма, ще трябва все да обяснява, че се пише с две М.

# 39
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ема, ще искате в паспорта на латиница да пише Emma, и готово.

Общи условия

Активация на акаунт