Къпане на бебе

  • 2 154
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 216
Аз също сам го чувала това,което свекърва ти го е казала но ти самаси прецени трябва ли да лишаваш детето си от такова удоволствие  ooooh! Joy

# 16
  • Мнения: 3 760
А колко често да си мием ръцете?
Ако бебчето се мърля - къпеш, ако не - не! Честото къпане нарушава повърхностния бариерен слой на кожата + това води до нейното бързо изсушаване. Ако държиш да е всеки ден - прави го само с вода. А иначе през ден-два-три  - зависи дали има нужда. Но колкото по-често го къпеш, толкова по-често ще се налага - дисбалансът води до по-бързо омазняване с произтичащото от това полепване на мръсотия.
Обяснението на по-възрастните, че ежедневното къпане на бебче над 6 месеца, водело до "размиване на костите" ми се струва абсурдно, но има куп смислени обяснения за същото. Така че преценявай в движение  Laughing И не прекалявай с употребата на измиващи препарати!   Peace

# 17
  • Мнения: 3 248
До колкото ми е известно - трябва да се къпе всеки ден! Peace
Но искам да поясня, че нямам личен опит! Laughing

# 18
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Къпи колко често ви харесва, но сапуна определено не е за всеки ден.
Детската кожа се нуждае от влага, но кисненето всеки ден отмива защитния слой. Обаче ако ви е на сърце - цамбуркайте си Simple Smile
Ние правихме така - до 1 г. вода всеки ден(освен при голям студ), сапун когато се налага. После -  дупе всеки ден, тяло на няколко дни, скоред цапането, косата - също, но като цяло извън сезонна на потенето - много по-рядко от тялото.
До годинката банята си е ритуал. После вече детето е по-самостоятелнои си намира други забавления Simple Smile

# 19
  • Мнения: 46 535
До колкото ми е известно - трябва да се къпе всеки ден! Peace
...

А защо  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 670
Всеки ден

# 21
  • Мнения: 354
Аз къпах всеки ден , докато Ели навърши годинка. Сапун съм ползвала еди - два пъти седмично. Шампоан 1 път седмично.

# 22
  • Мнения: 4 978
Ние също се къпем всеки ден, но без сапун, а с билкова отвара във водичката.
Редувам един ден орехова шума, един ден лайка.
И двете имат успокояващ и противовъзпалителен ефект за кожата, а ореховата шума е полезна и за костите и се препоръчва и при рахит.

# 23
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ние също се къпем всеки ден, но без сапун, а с билкова отвара във водичката.
Редувам един ден орехова шума, един ден лайка.
И двете имат успокояващ и противовъзпалителен ефект за кожата, а ореховата шума е полезна и за костите и се препоръчва и при рахит.
Браво на вас!
Само инфо, в случай че не знаете: лайката успокоява, но може да алергизира. За това не се препоръчва често и/или продължително за малки бебета и деца (дори само бузките да обтривате). 

# 24
  • Мнения: 4 978
лайката успокоява, но може да алергизира. За това не се препоръчва често и/или продължително за малки бебета и деца (дори само бузките да обтривате)


Арт мама, благодаря!
Старая се с нищо да не прекалявам.

# 25
  • Мнения: 7 803
Не се притеснявай, ако не къпеш детето всеки ден, във всички останали държави, освен България го практикуват, защото така нежната бебешка кожа остава защитена от естествения защитен слой, който иначе се отмива всеки ден.

С моята дъщеря правех така: докато започне да лази, да се цапа, да се въргаля по детските площадки и да намирам пясък в памперса  Crazy гледах да къпя, колкото се може по-рядко.
Сега вече е голям човек и къпем всеки ден, не помня точно от кога минахме на всекидневно, може би някъде от 11 месеца  Thinking



все още се къпем преz ден, два  Peace

# 26
  • Мнения: 396
До 9м. всяка вечер я къпах Вивиан,тя много се успокояваше след баня и заспиваше като"къпано бебе"дето се вика Grinning.                 

# 27
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Къпем, когато ни е кеф.
Не броим дните, няма строг график.
Понякога по два пъти на ден, понякога през 2-3 дена, а се е случвало и повече.

Важно е да се мият лице, ръце, дупе и крака...другото може и да се поотложи.
Нищо фатално няма в пропускането на къпане.

# 28
  • Мнения: 2 956
Къпем, когато ни е кеф.
Не броим дните, няма строг график.
Понякога по два пъти на ден, понякога през 2-3 дена, а се е случвало и повече.

Важно е да се мият лице, ръце, дупе и крака...другото може и да се поотложи.
Нищо фатално няма в пропускането на къпане.

И ние така  Peace

# 29
  • Мнения: 5 299
Както ми дойде, понякога къпя всяка ве4ер, дори и по 2 пъти, а ако друг път през ден, 2 че и 3.

Общи условия

Активация на акаунт