Искам да кажа ... (117)_10.04-16.04

  • 61 256
  • 1 067
  •   1
Отговори
# 915
  • Мнения: 22 036
Даун,зАрежи тая работа за догодина  Whistling.
По-големите деца ще си носят ли яйца в училище,да се сборят? Моят и да иска, едва ли ще хартиса някое здраво до вторник  Crazy.

Добре че не живеем заедно, защото всичко ще одлагаме, докато лежерно си пием кафето.

# 916
  • Мнения: 39 667
А за жив огън ще отивате ли?

# 917
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Добре че не живеем заедно, защото всичко ще одлагаме, докато лежерно си пием кафето.
Само сърфистите и пожарникарите няма да отлагаме  Mr. Green
Обикалянето на църквата ли имаш предшид,МарИ? Не. Веднъж пред нас запалиха косата на една девойка  Shocked

# 918
  • Мнения: 39 667
Църквата се обикаля, но живия огън е друго. В 12 часа вечерта се отива в църквата и си взимаш от огъня, който е кацнал от Йерусалим и се раздаден по епархиите.... Ама го обясних.

# 919
  • Мнения: 22 036
Добре че не живеем заедно, защото всичко ще одлагаме, докато лежерно си пием кафето.
Само сърфистите и пожарникарите няма да отлагаме  Mr. Green
Обикалянето на църквата ли имаш предшид,МарИ? Не. Веднъж пред нас запалиха косата на една девойка  Shocked

То това отлага ли се?, Да не е работа 

# 920
  • Мнения: 6 305
За Мър специално, от моята баба рецептата на ликьора от зелени орехчета, много помага за кашлица:

 40 зелени орехи, малки се слагат в буркан с литър ракия и се държи на тъмно 40 дни. Прецеждат се, измерва се колко литра има течност и се добавя на литър течност, килограм захар. Добавят се канела, карамфил, индийско орехче, литър червено вино. Бърка се ден-ден и половина да се разтвори всичко. Прецежда се и се налива в шишета.
Мерси за рецептата, този ликьор и аз ще го правя, защото прочетох, че помага за прочистване от паразити. А като отворя интернета постоянно ми излизат разни гадни снимки на паразитите, които живеят в нас Sick

# 921
  • Мнения: 14 380
Къде сте бе, кулинарки? Много са ви хубави и козунаците и яйцата.

По тоя повод купих един от магазина, да има за закуска утре. Мъжът ми се го закусва, де аз не мога да ям сладко на гладно.

Янче, пърленките можеш и на тиган да ги ошляпаш, още по-бързо става. Аз като ги сваля от огъня мажа с масло и ръся с чесън на прах/шарена сол.

Аз съм проходила на каса бира  Mr. Green

Утре за обяд сме в мама, взели са агнето днес и нямам търпение да си хапна доволно. Вечерта в кумците. Един вид нищо няма да готвя.

Попекох се доволно аз, свърших някаква работа и мисля да припадам с книга.

# 922
  • Мнения: 10 874
След около 3,5 часа ще ви отчета резултата.
Hug
Почти сигурна съм, че ще стане. По много подобна рецепта и на такава програма съм правила (но без да го вадя, сплитам и т.н.) и ставаше страхотен. Heart Eyes

# 923
  • Мнения: X
Църквата се обикаля, но живия огън е друго. В 12 часа вечерта се отива в църквата и си взимаш от огъня, който е кацнал от Йерусалим и се раздаден по епархиите.... Ама го обясних.
Да. Точно за това го правим днес събирането за да можем към 12 да отидем на църква и да си вземем специалната червена свещ с жив огън. От 14 години все в гръцките църкви ходим. Само миналата пропуснахме, защото някои хора се бяха подредили добре с печеното 8 часа на агне навън и аз отсякох, че не църква се ходи в кондиция за църква и не отидохме. Тази година съм ги предупредила, че ще ходим и да се съобразяват.Ама ха.  Да видим! Sunglasses

Даун, чак сега те прочетох, Аз нали сядам за малко да си почина между дейностите и дам трудна работа. Накарай му се и му кажи, че и ти си човек и имаш нужда от време насаме. Simple Smile

Написах писъмце за съседите, че ще имаме парти тази вечер и ще има коли, музика, шум, стълпновения и се извинихме. Детето тъкмо ги разнесе и вече имаме единият съсед дошъл да види какво става, а другата съседка дойде да види всичко ОК ли е, защото подушила огън и щяла да вика пожарната Simple Smile

# 924
  • Мнения: 4 785
Захирче, благодаря много ще си я запша, пък и съм сигурна, че Лалето ще я впише!
Отчитам се и аз с козунаците и отивам да чета кнжка, изморих се, мъжът ми отиде да тренира, май и тази година няма да отидем на църква.

Скрит текст:


# 925
  • Мнения: 10 874
Захирче, благодаря много ще си я запша, пък и съм сигурна, че Лалето ще я впише!
Да, вписана е. Hug

# 926
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 909
Али, аз правя пърленките на сач, с кашкавал и сирене. А тези са съвсем-съвсем за мързеливи - бързо и лесно се правят. Ще напиша рецептата и ще дам линк към видеото от Готвач.
Скрит текст:
Лесни пърленки на фурна
В 400 г кисело мляко се разтваря 1 к. л. сода и се оставя да шупне. Към сместта се добавя 1 с. л. зехтин, 1 к. л. сол и 400 г брашно. Замесва се тесто, което се оставя да почине 10 минути. След това се разделя на 6 топчета, които разточваме. Всяка кора отгоре я мажем с разтопено масло, поръсваме с кашкавал и чубрица и печем на 200 градуса до зачервяване.
https://www.youtube.com/watch?v=mnUKwoMCpqk

Ако искате, по-късно мога да пусна рецепта и за сладкиш с бутер тесто и шоколад.

# 927
  • Мнения: 13 033
Само ходя да го гледам, много е красив значи:))) Още е суров де, но втасва хубаво. Нямам търпение да стане, всички се вълнуваме, Жаки през 5 минути пита готов ли е и ако може да съм и напаравела розов утре:)
Аз умишлено не носех пекарната у дома, че всички обичаме 'лебничко хеле я:) А не ми се полага, на Миа също, а има ли топъл, хрупкав хляб няма кой и какво да ни спре. Ще пека няколко дни и я махам, че лошо:) запалих се и чета рецепти, има интересни.
Тутманика в машината ли се пече, дето ще го правят Даун с асистънса на Чек?

Много са ви хубави козунаците, бравос! Арни булки, хем красиви, хем работливи:))


# 928
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 944
Козунаците и яйцата ги опатках до обяд с помощта на 4 ентусиазирани хлапета.
Следобед се разходихме в гората. Девойките направиха първи плаж в едно минерално езерце. Впоследствие видяхме, че са споделяли езерото с две жаби. Така и не разбрахме дали пък не са били принцове  Wink. Заваля ни дъжд, но за сметка на това после се появи невероятна двойна дъга.
ММ смята, че не било редно да ядем козунаците преди Великден. Хапнахме де, сърце юнашко не трае  Wink

На църква съм ходила последно преди 20 плюс години. Ужасно беше, навалица, гмеж. А и не съм вярваща, какво да правя там.

# 929
  • Мнения: X
Аз купих синя боя, че вчера нямах, боядисах пет сини яйца и пет от червените превърнах в лилави, обрах една улична лоза за да правя сърми и скъсах клонче анасон, което сега се кисне в узото ми.

Янечек, това е било епично. Joy

Общи условия

Активация на акаунт