Шеф, мултиварка или както ние го наричаме КУКЪР - Тема 4

  • 97 799
  • 771
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 1 879
ctefani,  благодаря за идеята.! Би ли уточнила каква е купата ти..?

# 91
  • Мнения: 2 853
Керамична е! bouquet

# 92
  • Paris, France
  • Мнения: 14 102
Аз пък кисна загорелите тенджери в оцет. Всичко пада само после в миялната. Вече 5 години така мия купата на кукъра и нищо и няма. Оцет и гореща вода.

# 93
  • Мнения: 2 853
Ама керамична ли е или не newsm78 , като се замисля ...щом от доместоса и няма нищо , и от оцеда какво пък да и стане  Hug Ще пробвам благодаря  bouquet

# 94
  • Paris, France
  • Мнения: 14 102
Керамична е, да. Същата като тази на кукъра на мулимекс и отвън и отвътре.

# 95
  • Мнения: 21
Здравейте,
Може ли малко помощ? : )
Досега не съм ползвала мултикукър или някакъв друг кукър и ми е нужно нещо мултифункционално. Основно ще се ползва и и трябва за варене на ориз (все не ми се получава добре по стандартните начини:/), за овесена каша, за задушаване и пържене с по-малко мазнина.
Не бих могла в момента да инвестирам в нещо по-квалитетно и се загледах в този: https://m.emag.bg/multikukyr-18-programi-zephyr-tajmer-otlozhen- … -c5/pd/DYKLKDBBM/
Имате ли някакви впечатления и бихте ли могли да ме посъветвате дали нехерметичен би ми свършил работата, за която го искам, и дали в случая не е по-добре да се ориентирам към слоу-кукър?
Благодаря ви и се извинявам, че се включвам с досадно питане. Изчетох доста информация и съм малко объркана. Благодаря:).

# 96
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 018
Докато се снабдиш с уред по твий вкус, мога да ти кажа няколко трика за ориза специално.
 1. Сложи 2,5 части вода на 1 част ориз.
2. Изпържи орза докато престане да се слепва по между си и тогава прибави 2,5 части вода.
3. Зависи сорта ориз какъв е. Има такъв дето се сварява по-бързо.

# 97
  • Мнения: 21
Много благодаря!!:)
Сякаш така го готвя, но или ми се получава разварен или ми се слепва:). Може би не си улучвам добре температурата, на която го готвя.

# 98
  • Paris, France
  • Мнения: 14 102
От сорта ориз зависи. Аз ползувам само басмати когато го искам на зрънца. Не го пържа никога. Ориз и вода, това е. Ако вид ориз се слепва в тенджера той ще се слепва и в оризоварка.

# 99
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 018
Тогава пробвай с т.2 -да го поизпържиш преди да го свариш. И водата да покрива ориза 1 пръст. Ако изври водата преди да се е сварил добавяш по мъничко вода за да не се развари. Трябва при сваряването да остане без вода. Мазнината при запържването после помага да остане на зърна. Зависи много и от сорта ориз, все пак. Така го правя в разлят съд, тоест да не е висок, а нисък и широк. Оказва влияние. В оризоварката леко се слепя. Пак слагам малко олио преди да  включа оризоварката, но в съд като голям тиган става по- на зърна.

Последна редакция: вт, 27 юни 2017, 15:05 от Angela61

# 100
  • Мнения: 21
Извинявам се, че така късно отговарям.
Много ви благодаря! Това за разлятия съд не го знаех - че оказва влияние. Уж за да спестя мазнината, не добавям много, но явно зависи и от сорта, така че ще продължа да експериментирам по вашите съвети:).
Иначе си взех Делимано херметичния, ще го видим. Малко ме притеснява, че няма режим пържене, но ще ви чета и ще му свикна с останалите:).
Още веднъж благодаря.

П.с. Само да попитам, ако не ви досаждам - ако добавя мазнина и го включа на Ф5 (яхния) дали би се получило като запържено?

Последна редакция: пт, 30 юни 2017, 19:23 от liese

# 101
  • Мнения: 28 677
Извинявам се, че така късно отговарям.
Много ви благодаря! Това за разлятия съд не го знаех - че оказва влияние. Уж за да спестя мазнината, не добавям много, но явно зависи и от сорта, така че ще продължа да експериментирам по вашите съвети:).
Иначе си взех Делимано херметичния, ще го видим. Малко ме притеснява, че няма режим пържене, но ще ви чета и ще му свикна с останалите:).

Добре, че не взе Зефира, мощността беше много малка 700 W, на майка ми бях взела един Максуел с мощност 750 W, пълен бокук! Смятам херметика Делимано ще ти върши чудесна работа....!

# 102
  • Плевен/Германия
  • Мнения: 75
Здравейте,
може ли някой да ми каже ( ако знае, разбира се), дали купата на Instant Pot (6л)става на Olla gm model G(6 л)?
Благодаря предварително bouquet.

Последна редакция: пн, 31 юли 2017, 14:35 от dessi75

# 103
  • София
  • Мнения: 1 879
Здравейте,
може ли някой да ми каже ( ако знае, разбира се), дали купата на Instant Pot (6л)става на Olla gm model G(6 л)?
Благодаря предварително bouquet.


Не става!

# 104
  • Мнения: 25
Здравейте 😊 Имам отскоро Делимано 50 в 1. Много съм доволна засега. Но имам питане - как се почиства нагряващата се плоча под керамичния съд за готвене ? Не съм изкипявала нищо досега, но се появиха едно две петна.

Общи условия

Активация на акаунт