Парочистачка

  • 26 671
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 887
Здравейте!
От много време искам да си купя парочистачка и тази седмица има на промоциш в Лидл за 20 евро, което бии паснало идеално като цена.
Става дума за тази


Мощността и е 1100 вата, загряжа за три минути, има 250 мл резервоар. Всичко това обаче не знам добро или лошо ли, достатъчно или няма да върши работа. Искам да ми олеснява чистенето на фуги, мазнини, батериите на душа и мивката. Под няма да чистя с нея, понеже е паркет и не искам да го излагам на вода.
Това е като цяло. Не съм сигурна, понеже има скъпи и евтини, а разликата в цената при някои уреди намирам за разлика и в качеството, а при други не.

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 13 556
Имам подобна, много съм доволна. Фуги, прозорци в улеите, вратата на банята с нея почиствам. Котлоните също.

# 2
  • Мнения: 6 887
Имам подобна, много съм доволна. Фуги, прозорци в улеите, вратата на банята с нея почиствам. Котлоните също.

Благодаря за светкавичния отговор! Какви са твоите котлони, ако може да споделиш:стъкло-керамика, индукцион или от нормалните (не знам как се наричат)?   Те са ми другата голяма мъка по принцип.

# 3
  • Мнения: 13 556
Котлоните са нормални, почиства около пръстените без никакво усилие.
За котлоните, врати и фуги ползвам острата приставка. С по-широката освежавам мека мебел и се справя добре. Почиствам, но-рядко и ламинат, вече е на 8г. и няма никакви поражения.

Последна редакция: ср, 19 апр 2017, 11:55 от Пролетно цвете

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Не знам аз ли имам прекалени очаквания от тези парочистачки или не ги ползвам както трябва, но за мен не си заслужава хамалогията. Купих тази от Лидл, ами върнах я след първата проба. После взех Керхер SC 2 - по-добре се справя, но пак не е това което си представях и така си седи в кашона...
Ще следя темата за други отзиви, може пък в мен да е проблемът.

# 5
  • Мнения: 13 556
 mentolka
твоята такъв модел ли е? Какво почистваш с нея?

# 6
  • Мнения: 118
Дали си заслужава тази парочистачка? Няма ли да се развали прекалено бързо? Чисти ли ефективно. Някой да ми даде мнение

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Пролетно цвете, както писах първо бях взела лидлската. Пробвах я на фугите и фурната, не ми се стори особено ефективна и побързах да я върна. След като прочетох доста суперлативи купих и такава, която да речем върши по-добра работа, но хамалогията по изваждане, зареждане с вода и т.н. не си заслужава да изчистя две-три дреболийки. Чудесна е за теракот и гранитогрес, но при мен почти навсякъде е паркет...

# 8
  • Мнения: 118
Може да ми е малко глупав въпроса, но парочистачките, чистят ли и килими или само теракот, фаянс и паркет?

# 9
  • Мнения: 2 431
. След като прочетох доста суперлативи купих и такава, която да речем върши по-добра работа, но хамалогията по изваждане, зареждане с вода и т.н. не си заслужава да изчистя две-три дреболийки. Чудесна е за теракот и гранитогрес, но при мен почти навсякъде е паркет...
Аз искам да чистя фугите на гранитогреса, да дезинфекцирам пода за бебето и да чистя фурната / вградените котлони. Миналото лято направих алергия към препарата за фурна и сега гледам да ги избягвам. Дали става за такива цели, или почистването може да се сравни с по-здраво търкане на ръка? Трудно ли е да се натиска постоянно бутонът за парата?

# 10
  • Мнения: 118
. След като прочетох доста суперлативи купих и такава, която да речем върши по-добра работа, но хамалогията по изваждане, зареждане с вода и т.н. не си заслужава да изчистя две-три дреболийки. Чудесна е за теракот и гранитогрес, но при мен почти навсякъде е паркет...
Аз искам да чистя фугите на гранитогреса, да дезинфекцирам пода за бебето и да чистя фурната / вградените котлони. Миналото лято направих алергия към препарата за фурна и сега гледам да ги избягвам. Дали става за такива цели, или почистването може да се сравни с по-здраво търкане на ръка? Трудно ли е да се натиска постоянно бутонът за парата?

мен също ме интересува дали може да се почистват фугите на банята и има ли ефект.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 298
Може да ми е малко глупав въпроса, но парочистачките, чистят ли и килими или само теракот, фаянс и паркет?
Могат само тези, които имат съответните приставки. И не всички чистят по еднакъв начин. Аз имам една на Хувър с доста приставки, пиша от мобилния и не мога да пейстна лик към Технополис. Има и за под, но не е толкова ефективна, ползвам я за всички останали повърхности, включително прозорци и огледала. Втората ми е пак на Хувър, тя е комбинирана прахосмукачка и парочистачка, но е само за под, за теракот, паркет/ламинат и има приставка за килими. Чисти перфектно твърд под, а килимите освежава добре. Преди да се сдобия с тези две имах една от малките и евтини, купена от Метро за 45 лв, те не стават въобще за под, то се подразбира, че няма как да се свиеш до пода и да може да се чисти с такива малки приставки, освен да речем фуги между плочките или малък силно замърсен частък, както и ръб между под и кухненски шкаф. Изкара някъде около 4 години и добре, че се развали, като си купих другите разбрах какво е парочистачка с бързо и ефективно почистване на големи площи, но и цените са от съвсем друг порадък.

Последна редакция: чт, 11 май 2017, 20:56 от nati_nat

# 12
  • Мнения: 118
Може да ми е малко глупав въпроса, но парочистачките, чистят ли и килими или само теракот, фаянс и паркет?
Могат само тези, които имат съответните приставки. И не всички чистят по еднакъв начин. Аз имам една на Хувър с доста приставки, пиша от мобилния и не мога да пейстна лик към Технополис. Има и за под, но не е толкова ефективна, ползвам я за всички останали повърхности, включително прозорци и огледала. Втората ми е пак на Хувър, тя е комбинирана прахосмукачка и парочистачка, но е само за под, за теракот, паркет/ламинат и има приставка за килими. Чисти перфектно твърд под, а килимите освежава добре. Преди да се сдобия с тези две имах една от малките и евтини, купена от Метро за 45 лв, те не стават въобще за под, то се подразбира, че няма как да се свиеш до пода и да може да се чисти с такива малки приставки, освен да речем фуги между плочките или малък силно замърсен частък, както и ръб между под и кухненски шкаф. Изкара някъде около 4 години и добре, че се развали, като си купих другите разбрах какво е парочистачка с бързо и ефективно почистване на големи площи, но и цените са от съвсем друг порадък.

Много ти благодаря за изчерпателния отговор. Интересувам се, защото прахоляка много ми пречи и ми се иска да почистя с нещо, което ще го чисти за известно време. С прахосмукачката той само се разнася, а тя събира по-големите боклуци.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 298
Може да ми е малко глупав въпроса, но парочистачките, чистят ли и килими или само теракот, фаянс и паркет?
Могат само тези, които имат съответните приставки. И не всички чистят по еднакъв начин. Аз имам една на Хувър с доста приставки, пиша от мобилния и не мога да пейстна лик към Технополис. Има и за под, но не е толкова ефективна, ползвам я за всички останали повърхности, включително прозорци и огледала. Втората ми е пак на Хувър, тя е комбинирана прахосмукачка и парочистачка, но е само за под, за теракот, паркет/ламинат и има приставка за килими. Чисти перфектно твърд под, а килимите освежава добре. Преди да се сдобия с тези две имах една от малките и евтини, купена от Метро за 45 лв, те не стават въобще за под, то се подразбира, че няма как да се свиеш до пода и да може да се чисти с такива малки приставки, освен да речем фуги между плочките или малък силно замърсен частък, както и ръб между под и кухненски шкаф. Изкара някъде около 4 години и добре, че се развали, като си купих другите разбрах какво е парочистачка с бързо и ефективно почистване на големи площи, но и цените са от съвсем друг порадък.

Много ти благодаря за изчерпателния отговор. Интересувам се, защото прахоляка много ми пречи и ми се иска да почистя с нещо, което ще го чисти за известно време. С прахосмукачката той само се разнася, а тя събира по-големите боклуци.
Ако е да подмениш прахосмукачка с парочистачка за прахоляк върху килим, няма да ти се получи. На парочистачката прахоляк се залепва върху хавлиената подложка и ще се залепи повече върху твърд под. Върху килим ще ти се залепи върху подложката само прахоляка от повърхността на килима и той ще бъде с по-свежи цветове, но прахоляка, попаднал между космите към основата няма да излезе. Мощна и хубава прахосмукачка би издърпала повече прахоляк от там и после като се мине и с парочистачка, вече ще е добре като резултат.

Последна редакция: пт, 12 май 2017, 20:09 от nati_nat

# 14
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 291
Моята парочистачка не е от най-скъпите,нито от най-евтините-300лв.Резервоара е за 600мл.вода.
Но съм много доволна.
Чистя навсякъде с нея-теракот,ламинат,фугите в банята,тоалетната,врати,прозорци,дивани,цялата кухня,килимите...Не купувам никакви препарати.Ползвам я вече трета година.

Общи условия

Активация на акаунт